reklama
CNN Prima News nadváha

nadváha

Výpis příspěvků ke štítku „nadváha“

Až třetina Čechů za poslední rok přibrala. Obezita je ohrožuje na zdraví

27. června 2021 05:51

V uplynulém roce téměř třetina dospělých Čechů přibrala. Ručička na váze se posunula směrem dopředu i u mnoha dětí, které ztratily kroužky, pravidelný školní režim a trávily více času doma. Lidé omezili pohyb a zvýšili energetický přísun včetně alkoholických nápojů. Jak zhubnout nabraná kila a hlavně jak si váhu udržet? Redakce CNN Prima NEWS se na to zeptala odborníků z pacientské organizace STOBklub, která pomáhá lidem s nadváhou a obezitou.

Děti během pandemie přibraly i 15 kilo. Lékař radí, jak z bludného kruhu obezity ven

9. června 2021 11:16

Až 15 kilogramů nad doporučenou váhu přibrali někteří školáci během pandemie koronaviru. Lékaři tak častěji řeší problémy s nadváhou či obezitou u dětí. Před pandemií mělo podle statistik nadváhu každé čtvrté dítě v Česku, každé sedmé se potýkalo s obezitou. Bez prezenční výuky ve školách, bez kroužků a většiny pohybových aktivit, které omezila opatření proti šíření koronaviru, se situace ještě zhoršila. Novinářům to ve středu sdělil primář dětského oddělení z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Jan Boženský.

Jak rok pandemie změnil naše těla? Bolavá záda, problémy se zuby a mozek v depresi

23. března 2021 05:26

Mělo to být jen na pár týdnů. Jenže koronavirová nákaza už vězní lidi doma, až na krátké výjimky, více než rok. A lockdowny, dlouhodobý stres a strach si vybírají svou daň. Naše tělo chátrá, lidé mají potíže se zády, krční páteří, stěžují si na ochablé svaly, problémy s vlasy i zuby. Jiní zase kvůli duševní krizi poptávají psychology.

Smrtící kombinace. V zemích, kde žije hodně lidí s nadváhou, se více umírá na covid

6. března 2021 11:29

Riziko úmrtí na COVID-19 v zemích, ve kterých má většina populace nadváhu, je zhruba desetkrát vyšší než v zemích s většinou obyvatelstva se zdravou tělesnou hmotností. Vyplývá to z nově zveřejněné zprávy organizace World Obesity Forum (Světové fórum pro obezitu), o níž informoval web CNN. Jak si v tomto ohledu vede Česká republika? A jak jsou na tom naši sousedé ze Slovenska, Polska, Rakouska nebo Německa?

reklama