CNN Prima News nadváha

nadváha

Výpis příspěvků ke štítku „nadváha“

Lékařka radí: Kolik a jakých tekutin máme vypít, abychom se vyhnuli nadváze?

18. září 2022 06:38

Obezitou trpí v České republice stále více lidí a tento vzestupný trend se bohužel nevyhýbá ani dětem a mladistvým. Kromě pohybu a zdravého stravování hraje významnou roli také pitný režim. Kolik tekutin bychom měli denně vypít, abychom se „propili“ k lepší postavě a jaké jsou nejčastější dietní chyby? Oslovili jsme lékařku z Centra pro poruchy metabolismu a výživy Taťánu Staňkovou.

Cukrovka se netýká jen lidí s nadváhou. Pokud se neléčí, ohrožuje také ledviny

11. února 2022 08:46

Cukrovka 2. typu se může objevit kdykoliv. Pan Branislav Ďurica (57 let) si tuto diagnózu vyslechl v 52 letech. A to i přesto, že byl aktivní sportovec s dobrou životosprávou. Lékaři dnes mají k dispozici moderní léky, které pomáhají nejen s léčbou cukrovky, ale zároveň chrání ledviny, které cukrovka může trvale poškodit. V čem spočívá moderní léčba a proč je nezbytné udržovat cukrovku pod kontrolou?

Covidové restrikce mohou za generaci obézních dětí s psychickými problémy, míní experti

9. února 2022 21:46

Ne covid, ale restrikce. Ty zanechaly na dětech nemalé dopady a situace je velmi vážná, shodli se v pořadu 360° předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání Klára Šimáčková Laurenčíková a dětský obezitolog Zlatko Marinov. Podle nich se zvyšuje počet školáků, kteří trpí psychickými problémy, i těch, kteří zápasí s obezitou.

Obézní lidé jsou semeništěm viru. Kvůli tuku covid hůře zvládají, tvrdí výzkum

11. prosince 2021 10:12

Vysoký krevní tlak, ztížené dýchání nebo cukrovka – to jsou časté neduhy, se kterými se potýkají obézní lidé a které přispívají k tomu, že tito lidé hůře zvládají covid. Podle nové studie to ale nemusí být hlavní důvod. Vědci totiž přišli na to, že koronavirus rád napadá samotné tukové buňky, ve kterých se pak množí.