Náhrobek Libuše Šafránkové ponese i jméno Abrhámová. Rodina odmítla zlatý nápis

Zádušní mše za oblíbenou herečku se bude konat už v pátek. Po průvodu se pak uloží ostatky do rodinné hrobky, která ponese i jméno Libuše Abrhámové. Brněnský hrobník pro web Aha.cz přiblížil, jaká bude přesná podoba náhrobku.

„Její urna bude pod betonovou deskou, která ji bude chránit před případnými nenechavci,“ uvedl pro web Aha.cz hrobník z Brna. Na renovaci nápisů nejdříve použil bílou barvu, na ni pak nanesl stříbro. „O zlatou barvu neměla rodina zájem,“ dodal hrobník.

Na náhrobku tak přibude jméno Libuše Abrhámová, rozená Šafránková. A změněn bude i nápis na pomníčku: „V náruči Boží, odkud jsme vyšli, všichni se navečer sejdeme zas.“

Ostatky herečky budou uloženy do rodinného hrobu Šafránkových ve Šlapanicích u Brna. Předtím se bude konat zádušní mše a rozloučení s oblíbenou herečkou.

Mše svatá se bude konat v pátek od 18 hodin. „Jménem zarmoucené rodiny prosíme účastníky, aby se v průběhu bohoslužby i následných obřadů zdrželi fotografování,“ uvedli prosbu organizátoři.

Praktické informace pro účastníky zádušní mše za zesnulou Libuši Šafránkovou, která bude v pátek 2.7.2021: 17:00...

Posted by Farnost Šlapanice on Thursday, July 1, 2021

Tagy:
Brno přenos herec zádušní mše herečka nápis rozloučení Libuše Šafránková Šlapanice Libuše Abrhámová rozloušení

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Úsporný tarif v nedohlednu. Kolik můžete získat na boj s drahými energiemi?
Finance

PŘEHLEDNĚ: Úsporný tarif v nedohlednu. Kolik můžete získat na boj s drahými energiemi?

Domácnosti se připravují na těžký podzim způsobený dalším zdražováním. Řada z nich musí řešit problémy s placením účtů už nyní. Připravovaný úsporný tarif bude k dispozici až na podzim, přesto se mohou lidé v nouzi obrátit na úřady s žádostí o různé formy pomoci. Patří mezi ně příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a případně i dávka v hmotné nouzi.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
08:20

Londýn: Rusko pravděpodobně rozmisťuje protipěchotní miny podél obranné linie na Donbase

07:56

KOMENTÁŘ Jiřího Justa: Lynčovat Amnesty International za kritiku Ukrajiny je pokrytecké

07:31

Z ukrajinských přístavů vypluly další dvě lodě s obilím, informovalo turecké ministerstvo obrany

07:22

Raketomety HIMARS zasáhly pozice ruských okupantů v Melitopolu, tvrdí starosta

Peníze na účtu vám požere inflace. Expert poradil, jak předejít znehodnocení úspor

Inflace v Česku pravděpodobně ještě nedosáhla svého vrcholu. Ceny v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. Nabízí se tak otázka, co dělat s vlastními úsporami, aby se neznehodnotily? Ekonomové Čechům radí, ať své peníze hlavně nenechají ležet ladem a ať je investují. Lukáš Kovanda ve vysílání CNN Prima NEWS mimo jiné upozornil, že současné prognózy počítají i v příštím roce s inflací kolem 10 procent.

Povstane Mariupol z popela? Rusové představili velké plány. Bude jako nový do tří let, tvrdí

Přístavní město Mariupol na jihovýchodě Ukrajiny se stalo jedním ze symbolů ruské invaze, která trvá již od února. Město bylo krvavými boji a neustálým bombardováním či ostřelováním téměř srovnáno se zemí. Zahynuly zde až tisíce lidí. Rusko, které nyní Mariupol okupuje, přichází s plánem na jeho kompletní rekonstrukci. Chystá se znovuvybudovat infrastrukturu, a to už do roku 2025.

Domácí zpravodajství

O prázdninách roste zájem rodin o odlehčovací služby pro nemocné seniory. Jak fungují?

Trpí ztrátou úsudku a mnohdy ani netuší, kdo je jejich rodina. Přesto se o příbuzné s Alzheimerovou chorobou starají desetitisíce lidí. Péče o milované však bývá mnohdy náročná, a tak i oni čas od času potřebují pauzu. V takových případech mohou využít takzvanou odlehčovací službu. O tu je zvlášť v letních měsících, kdy lidé odjíždí na dovolenou, velký zájem.

V Českém Švýcarsku doutnají ohniska v nepřístupném terénu. Hasicí letadla se vrací domů

Aktualizováno

V Národním parku České Švýcarsko se v neděli nikde po celý den neobjevil otevřený oheň. Stále ale existují doutnající ohniska v nepřístupném terénu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Hasiči by mohli kompletně zlikvidovat požár do konce příštího týdne. Sektory na jihu od řeky Kamenice, případně i soutěsky by mohli předat správě národního parku pravděpodobně v průběhu týdne, zřejmě dříve než v pátek. Hasicí letouny Canadair z Itálie se v pondělí brzy ráno vrací domů.