CNN Prima News přenos

přenos

Výpis příspěvků ke štítku „přenos“

Poslední rozloučení se Žbirkou bude jen pro zvané. Fanoušci mohou obřad sledovat on-line

Poslední rozloučení se zesnulým muzikantem Miroslavem Žbirkou se bude konat 19. listopadu v pražském krematoriu ve Strašnicích od 14:00 jen pro pozvané. Veřejnost se bude moci s Mekym rozloučit v prostoru před obřadní síní, kde bude kondolenční kniha. Celý obřad budou mít fanoušci možnost sledovat prostřednictvím obrazovek a na facebookovém profilu Mira Žbirky.

Domácí mazlíček od vás covid chytí spíše než vy od něj. Jak ho nejlépe ochráníte?

Neexistují žádné důkazy, že by zvířata hrála významnou roli při šíření onemocnění COVID-19 na člověka. Nicméně respektováním preventivních opatření se mohou lidé se svými mazlíčky udržet v relativním bezpečí. Tvrdí to podle CNN úředníci amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Jaké kroky je třeba dodržovat a čím naopak můžete své domácí mazlíčky ohrozit?

AstraZeneca chrání očkovaného a zabraňuje i přenosu koronaviru na jiné lidi, tvrdí vědci

Vakcína od firmy AstraZeneca nejenže poskytuje naočkovanému ochranu před onemocněním COVID-19, ale také možná potlačuje přenos koronaviru na lidi v jeho okolí. Nasvědčují tomu výsledky bádání vědců z Oxfordské univerzity, která se na vývoji očkovací látky podílela. Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock hodnotil zprávy o účincích přípravku jako nesmírně povzbudivé.

Jak snížit riziko nákazy koronavirem doma? Vědci doporučují dostupný přístroj

Respirační viry milují zimu a podle odborníků z Yaleovy univerzity přežívají déle a šíří se lépe v prostředí, kde je nízká teplota a sušší vzduch. V zimním období jsou to právě domácnosti, kde vlivem používání topení klesá vlhkost vzduchu o desítky procent. Vědkyně Linsey Marrová proto lidem doporučuje používat doma zvlhčovač vzduchu. Pomůže snížit přenos virů a navíc i zvýší imunitu, podotkla.

Černý ke covidu mezi školáky: Nakazit se není zas tak jednoduché

„Pokud je dodržováno, že máme roušky i při vyučování, tak do karantény jdou skutečně jen ti, kteří byli nejblíže kolem nakaženého člověka,“ uvedl prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Nakazit se podle něj není zas tak jednoduché a z pedagogického hlediska je dobře, že je ve škole co nejvíc dětí. Problematická je pro ně zejména podmínka homogenity.

Jednání Evropské rady o rozdělování peněz patří na internet, říká europoslanec Peksa

Aktualizováno

Jednání Evropské rady o pomoci ekonomikám zasaženým pandemií by se mělo přenášet na internetu. To uvedl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS europoslanec Mikuláš Peksa z Pirátské strany a vysvětlil: „Evropská rada je ze všech evropských institucí nejméně transparentní. Tam se něco za zavřenými dveřmi dohodne a my můžeme pouze doufat, že to bude dobré.“

On-line safari a dobrovolné finanční příspěvky zachraňují největší park v JAR

Pandemie koronaviru postihla i národní parky a rezervace v Africe. Krugerův národní park, domov ohrožených psů hyenových či velkých šelem, levhartů nebo gepardů, rozléhající se na severovýchodě Jihoafrické republiky, přichází denně o čtyři a půl tisíce návštěvníků a statisíce dolarů. Aby se park ekonomicky vyrovnal s tímto zásahem, přišel s unikátním řešením – Safari on-line, vysílaným živě přes internet.

Jak si vyrobit roušku a jak se o ni starat

V současné době je zakázán volný pohyb osob po České republice bez roušky, respirátoru nebo jiné ochrany úst a nosu z důvodu pandemie koronaviru. Ochranných pomůcek je ale na trhu žalostně málo. Spousta Čechů proto začala šít roušky, ať už pro vlastní potřeby, nebo jako výpomoc ostatním občanům. Pokud byste si chtěli také vyrobit roušku, můžete využít následující návod, jak na to.