reklama
CNN Prima News nárůst nakažených

nárůst nakažených

Výpis příspěvků ke štítku „nárůst nakažených“

Nejvíce nově nakažených za čtyři měsíce. Přibylo jich 599, přestože má covid brzdit

Během úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den za poslední skoro čtyři měsíce. Přestože reprodukční číslo ukazující rychlost šíření epidemie ke středě kleslo o tři setiny na zhruba 1,05. Počet lidí s nemocí COVID-19 v nemocnicích i těch ve vážném stavu se výrazně nezměnil. V úterý bylo hospitalizováno 169 nakažených, těžký průběh covidu mělo 26 z nich. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Nejvyšší počet nakažených za víkend od května. V sobotu přibylo 253 nových případů

V sobotu přibylo v Česku 253 případů nemoci covid, což je nejvíce za víkendový den od konce května. Nárůst počtu nakažených byl zhruba o čtvrtinu vyšší než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Množství hospitalizovaných s covidem vzrostlo ve srovnání s předešlou sobotou o dvě třetiny na 103. Počet pacientů ve vážném stavu se dokonce oproti minulému týdnu zdvojnásobil na 16.

Počet nakažených i reprodukční číslo dál stoupají. V neděli přibylo 139 případů covidu

V neděli v Česku přibylo 139 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší nedělní nárůst zhruba za poslední dva měsíce. Před týdnem odhalily laboratoře o 58 nakažených méně. V mezitýdenním srovnání se nárůsty počtu nových případů zvyšují sedm dní v řadě. Reprodukční číslo nepatrně stouplo na 1,27. Nad hodnotou jedna, která je hranicí pro zrychlování epidemie, se drží 12 dní za sebou. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Imunita je tikající bomba. Musíme dál očkovat, jinak zeslábne, apeluje Prymula

Poměrně velká část populace v Česku už nákazu COVID-19 prodělala. Proto jsme si vytvořili relativně dobrou imunitu, a v současnosti tak nevidíme výrazný nárůst případů jako v některých jiných zemích. Neměli bychom to ale považovat za konečnou výhru. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula. Je to podle něj tikající bomba.

Nakažených v Česku přibylo o čtvrtinu víc než před týdnem. Nejhorší situace je v Praze

V pondělí testy v Česku potvrdily 210 nových případů onemocnění COVID-19, o čtvrtinu více než před týdnem. V nemocnicích bylo v pondělí 59 pacientů s novým koronavirem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden pozitivně testovaný, stouplo pro úterý na 1,05 z pondělních 1,03. Nad hodnotou jedna se drží desátým dnem.

Nárůst počtu nakažených osmý den v řadě. V pátek v Česku přibylo 209 nových případů

V pátek přibylo v Česku 209 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. V mezitýdenním srovnání roste počet nakažených osm dní v řadě. Také reprodukční číslo je už týden vyšší než jedna, aktuálně má hodnotu 1,1. V nemocnicích je s covidem 51 lidí, o 11 méně než na začátku týdne. V těžkém stavu je 14 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Epidemie ustupuje, situace v regionech se ale liší. Nejhůř je v Plzeňském kraji

V úterý přibylo v Česku 237 potvrzených případů koronaviru, o 16 méně než před týdnem. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, kleslo na 0,9. Pokud je nižší než jedna, epidemie zpomaluje. Na 100 000 obyvatel připadá za posledních sedm dní deset nakažených, incidenční číslo se tak snížilo. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Počet nakažených v ČR dál klesá. Epidemie koronaviru zpomaluje už 11 dní v řadě

Počty nově potvrzených případů koronaviru v tuzemsku v mezitýdenním srovnání dál klesají, ve středu jich laboratoře odhalily 195, o 37 méně než před týdnem. Reprodukční číslo se pod hodnotou jedna, což značí zpomalování epidemie, drží 11 dní v řadě, nyní je 0,86. Za celou Českou republiku je nyní 12 případů na 100 tisíc obyvatel za uplynulých sedm dní, o dva méně než před týdnem.

Epidemie opět sílí. Přibylo nejvíce nakažených o víkendovém dni od konce května

Za sobotu přibylo v České republice 195 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. Je to nejvyšší nárůst o víkendovém dni od konce května. Počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích, v sobotu oproti pátku klesl z 30 na 29. Ve vážném stavu nadále zůstává šest pacientů s novým koronavirem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V Praze je covidu nejvíce ze všech krajů, pravidla by měla podle tabulek zpřísnit. Jak?

Epidemická situace v Praze se zhoršuje. Za poslední týden testy odhalily 356 nových případů nákazy koronavirem. V přepočtu na 100 000 obyvatel tak nyní připadá 27 nakažených. Situace je v tomto směru v metropoli nejhorší ze všech krajů ČR. Podle vládních balíčků pro rozvolnění by tak pro Prahu měla platit přísnější opatření než pro zbytek republiky, přestože se s restrikcemi zatím vyčkává. Jak by to Pražanům zkomplikovalo život?

reklama