CNN Prima News následky

následky

Výpis příspěvků ke štítku „následky“

Když to s oslavami nového roku přeženete. Jak předejít kocovině a zmírnit nevolnost?

1. ledna 2023 06:16

Odbije půlnoc, bouchá se šampaňské a oslavy příchodu nového roku jsou v plném proudu. Jenže radovánky se mnohdy mohou zvrtnout a skončit nepříjemnou kocovinou. Nevolnosti, kterou provází takzvaně žaludek na vodě či bolest hlavy, lze však částečně předejít. Stejně tak existují rady a tipy, jak kocovinu zmírnit. Na co byste se měli zaměřit?

Na Novojičínsku zřejmě řádilo tornádo, upřesnili experti. Škody jsou v desítkách milionů

12. září 2022 08:29

Obyvatelé Hrabětic na Novojičínsku i v neděli likvidovali následky sobotní větrné smrště, která se prohnala touto místní částí Jeseníku nad Odrou. Starosta Tomáš Machýček (Venkov 2018) řekl, že očekává, že škody budou v řádu desítek milionů korun. Odborníci v místě provedli terénní výzkum a nevyloučili, že škody mohlo způsobit tornádo, řekla Marie Glofáková z Regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Středočeským krajem se prohnaly divoké bouřky. Lámaly stromy, přerušily i tradiční pouť

24. července 2022 10:09

Na silnici z Mníšku pod Brdy u Prahy ve směru na Kytín v sobotu večer popadalo po bouřce asi 20 stromů, zatím se je nepodařilo odstranit, a tak úsek bude uzavřen zhruba do pondělního dopoledne. Středočeští hasiči měli v noci na neděli kvůli bouřce jednotky výjezdů, vyplývá to z informací mluvčí krajských hasičů a policejní mluvčí.

Otrokovice vzpomínají na ničivé povodně: Smrt na lehátku, voda stála mezi domy čtyři týdny

18. července 2022 00:13

Před pětadvaceti lety zasáhly Moravu katastrofální povodně. Nejničivější živelní pohroma v novodobé historii si vyžádala 50 lidských životů a způsobila škody za zhruba 63 miliard korun. Jedním ze symbolů ničivých povodní se staly Otrokovice na Zlínsku. Voda v místní části Baťov stála mezi domy téměř čtyři týdny. Lidé tam dodnes na pohromu vzpomínají.

Domy bez střech, desítky rozbitých aut. Moravský Beroun bombardovaly kroupy velikosti vajec

30. června 2022 11:03

Silné krupobití zasáhlo Moravský Beroun na Olomoucku. Ve středu odpoledne zasypaly centrum města i tamní sídliště kroupy o velikosti vejce. Způsobily podle místostarosty Rostislava Hrdličky škody za desítky milionů korun. Kroupy poničily především střechy domů a rozbíjely i okna zaparkovaných aut. Hasiči na místě zasahovali do časných ranních hodin. Ve čtvrtek se na místo znovu vracejí, řekla jejich mluvčí Lucie Balážová. Obec také shání vysoušeče, škody mapuje krizový štáb.

Jen se pobijte, křižáci. Islámský stát se raduje z války na Ukrajině, pohrdá i Kadyrovem

11. března 2022 10:56

Drtivá většina světa vyzývá k okamžitému ukončení války na Ukrajině. Existují ale i uskupení, která krvavý konflikt vítají, aniž by podporovala jednu ze zúčastněných stran. Nejnověji se v tomto duchu vyjádřil Islámský stát (ISIS), který ruskou invazi označuje za „boží trest“ pro Západ. Islámští radikálové také předpovídají, že válka, kterou prý zapříčinily USA, bude mít závažné globální důsledky.