CNN Prima News následky

následky

Výpis příspěvků ke štítku „následky“

Hrdá ironicky o přístupu státu ke znásilnění: Žena ho má čekat, agresor si může dělat, co chce

Česká patriarchální společnost je založena na mýtech, že ženy patří mužům a děti jsou věci. Probíhá sice generační obměna myšlenek, tato schémata však zůstávají – a jsou obsažena v rozhodování soudů. Ve videopodcastu Generace deprese to uvedla advokátka Lucie Hrdá. Podle europoslankyně Dity Charanzové má zhruba 40 procent Čechů pocit, že si oběť za znásilnění může sama. „Systém nám vlastně říká, že my jako ženy bychom to měly čekat a nejlepší by bylo, abychom seděly doma,“ doplnila Hrdá. Přísný trest sice podle ní ještě nikdy nikoho od spáchání zločinu neodradil, stát však svými „netresty“ – tedy ukládáním podmínek za sexualizované násilí – agresorům říká: „Dělejte si, co chcete.“

Následky černého kašle mohou trvat týdny. Filip utrpěl kvůli záchvatům zlomeninu žebra

Řada lidí, kteří prodělali černý kašel, si stěžuje na přetrvávající problémy, a to i několik týdnů po dobrání antibiotik. Silný dráždivý kašel je totiž trápí i nadále. Lékaři jim předepisují hlavně léky tlumící příznaky, potíže však odeznívají jen velmi pozvolna. S podobnými zdravotními komplikacemi se potýká také Filip, kterému záchvaty přivodily i další zranění.

Dívka z Plzeňska zažívala od spolužáků peklo. Škola šikanu neřeší, tvrdí rodiče dalších dětí

Policisté na jižním Plzeňsku vyšetřují extrémní šikanu na základní škole v Blovicích, jejíž obětí má být 13letá dívka. Případ policii nahlásili šokovaní rodiče i vedení školy. Podobných incidentů má být ale více a podle rozzlobených rodičů dalších dětí nemají zaměstnanci vzdělávacího zařízení čas na to, aby tento dlouhodobý problém řešili.

Systém znásilněné dívce flusl do obličeje, říká expertka. Popsala, s čím se oběti potýkají

Strašně ráda bych řekla, že mě rozhodnutí soudu v Brně v případu opakovaného znásilňování nevlastní dcery šokovalo. Tohle ale není exces, tyto věci se prostě dějí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Michaela Studená, která stojí za iniciativou Pod Svícnem. Zdůraznila, že oběti doslova přežily domácí a sexualizované násilí, aby se následně potýkaly se systémem. „Ten jim naloží a dost často jenom flusne do obličeje,“ uvedla. Prohlášení znalce, že na nezletilou dívku jednání „naštěstí nemělo zásadní negativní dopad“, považuje za absurdní. Dívka se několik dní po rozsudku měla pokusit o sebevraždu.

Covid a chřipka PŘEHLEDNĚ: Jsme na prahu epidemie, tvrdí experti. Odpovídají na časté dotazy

Česko je na prahu epidemie respiračních nemocí, tvrdí tuzemští odborníci. Od listopadových 800 případů covidu denně se čísla skokově zvedla na 2 000 nemocných za den. Ačkoliv největší riziko dosud představuje koronavirus, lékaři zaznamenávají i nárůst počtu chřipek a dalších respiračních chorob. Jak od sebe jednotlivé nemoci rozeznat? Postačí lidem samoléčba a kdy je vhodné podstoupit očkování? Experti zodpověděli 22 nejčastějších dotazů.

Deprese, únava a potíže s pamětí. Následky covidu mohou trvat i několik let, varují experti

Pacienti s onemocněním COVID-19 už neplní nemocnice tak, jako v minulé sezóně. Řada případů má mírnější průběh, který se zas tolik neliší od chřipky. Na rozdíl od ní se ale po onemocnění covidem mohou lidé dlouhodobě potýkat s komplikacemi známými pod označením postcovidový syndrom. Týkat se mohou každého, kdo se nakazil covidem bez ohledu na průběh nemoci, a trvat i několik let. Co vše může být následkem prodělaného onemocnění?

Hasiči dohašují požár v Žebráku, hledají skrytá ohniska. Začalo rozebírání konstrukce haly

Hasiči snížili kolem 8:30 u hašení požáru haly v Žebráku na Berounsku stupeň poplachu na základní, tedy nejnižší stupeň. Hořet tam začalo v pondělí hodinu před polednem. Některé jednotky se nyní vracejí na základny, na místě jsou aktuálně čtyři. Další hodiny budou vyhledávat skrytá ohniska. Zdravotníci v pondělí ošetřili 15 hasičů, většina byla dehydratovaná, tři převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Vyplývá to z informací, které poskytli mluvčí hasičů a záchranné služby.

Satelitní snímky zkázy. Z porovnání Chersonska před a po katastrofě mrazí, obce mizí pod vodou

Nedozírné následky po zničení Kachovské přehrady a elektrárny v Chersonské oblasti zachytily satelitní snímky společnosti Maxar Technologies. Fotografie ze dne, kdy došlo na hrázi k výbuchu, porovnávají s těmi, které byly pořízeny v polovině května. Během několika hodin, kdy se masa vody hrnula po řece Dněpr, řada obcí částečně či úplně zmizela pod hladinou.

Teror potrestáme, hlásá Zelenskyj. Katastrofa Ukrajinu nesložila, už plánuje vodovody

Ruská armáda zřejmě v noci na úterý odpálila hráz obří Kachovské přehrady, čímž způsobila ekologickou a také materiální katastrofu na jihu Ukrajiny i na okupovaném Krymu. Kreml nařčení odmítá a obviňuje svého soka. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzývá k zastavení „ruského zla“. Ukrajinská vláda vyčlení miliony dolarů na výstavbu nových vodovodů po protržení Kachovské přehrady.