reklama

Nechápu, že dali Baldwinovi ostrou zbraň. Běžně mají herci plastovou, říká expert

Jde o naprosto nepochopitelné selhání, komentoval pro CNN Prima NEWS herec a kaskadér Ladislav Lahoda tragédii na hollywoodském place, kde herec Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku a postřelil režiséra. Podle Lahody musel Baldwin dostat do ruky pravou zbraň.

reklama

Proč? To je otázka, kterou si všichni v kontextu tragédie při natáčení westernu Rust, kladou. Střílel Baldwin pravou zbraní? Vyměnil mu někdo slepé náboje? Český herec a kaskadér Ladislav Lahoda v tom má jasno. „Je to naprosto nepochopitelné, rekvizita je plastová nebo zavařená, ale tady muselo jít o stoprocentně ostrou zbraň,“ pronesl pro CNN Prima NEWS.

U filmu se podle něj o zbraně stará celá řada profesionálů, tím spíše v našlapané hollywoodské produkci. „Za tohle odpovídá sekce speciálních efektů a certifikovaný profesionál. Nedovedu si představit, že dostal do ruky ostrou zbraň, to je nepochopitelné. Pokud chtěli efekt, že se střílí přímo na kameru, to se dá všechno udělat falešně,“ míní Lahoda.

Někdy se podle českého kaskadéra stane, že herci používají kdysi pravou zbraň, taková je ale podle něj vždy upravená a zavařená. „Pracujeme s replikami, staré zbraně mají zavrtané hlavně, to se všechno dá ošéfovat,“ doplnil Lahoda.

Ostrý a slepý náboj si nikdo nesplete

Vyrojily se také spekulace, že si mohl někdo na place splést ostrý a slepý náboj. Zahraniční redaktor CNN Prima NEWS Matyáš Zrno ale ve studiu názorně předvedl, jak výrazně se od sebe oba projektily liší. „Během natáčení se používají i ostré zbraně, ale se slepou municí. První, co člověka napadne, je, že dojde k záměně slepé munice za ostrou munici. Když se vystřelí slepou patronou, tak z hlavně vyšlehne plamen, ale nevyletí náboj, ten tam chybí,“ vysvětlil Zrno.

„Nedovedu si ale představit, že by si kdokoli mohl splést tyto dva kusy náboje. Takže to spíš byl nějaký jiný druh nehody. Většinou jsou u filmu ale velmi zkušení odborníci. Nejedná se o nějaký céčkový film, ale natáčí to hollywoodská produkce, takže nešetřili na kvalitním zbrojíři. Že by chtěl někdo někoho zabít úmyslně, to je divoká spekulace,“ uzavřel Zrno.

Jedním z producentů filmu Rust je také Čech Petr Jákl, kterého tragédia zastihla na dovolené. „Je to neuvěřitelné, já si vůbec nedokážu představit, že se na plac dostaly skutečné náboje, nemělo by se nic takového stát,“ řekl. „Natáčení jsme zastavili, režisér je v nemocnici. Doufám, že se z toho dostane a nějakým způsobem se vrátíme do normálu. Bude se řešit, jak se ten film dotočí. O tom jsme se ještě nebavili, i Baldwin je producentem filmu, je to celé složité,“ komentoval Jákl.

Tagy:
film zbraně tragédie natáčení náboje Alec Baldwin Ladislav Lahoda

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu
Sport

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Kdyby Piráti nebyli ve vládě, žíly by mi to netrhalo, míní zastupitel ODS

Teplický zastupitel Martin Kadeřábek (ODS) by se obešel bez účasti Pirátů v nové vládě, kde jsou občanští demokraté nejsilnější stranou. Řekl to v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Tři ministerská křesla pro stranu Ivana Bartoše považuje Kadeřábek za neadekvátní. Podle předsedkyně Mladého Pirátstva Kateřiny Stojanové je však rozdělení vládních pozic spravedlivé.

Zoufalý Afghánec prodal dceru za půdu a ovce. Po týdnech má zahanbený otec dívku zpět doma

Šťastný konec má příběh devítileté afghánské dívky Parwany, který jsme vám přinesli minulý měsíc. Poté, co ji otec prodal 55letému muži, aby uživil své ostatní děti, se s pomocí přihlásili jednotlivci i humanitární organizace. Děvčátko se nakonec podařilo vrátit k jeho rodině a společně s matkou a sourozenci se přesunulo do nového domova, informuje stanice CNN.

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama