reklama

Dokument Karel trhá rekordy. Režisérka prozradila, jakou píseň měl Gott nejradši

Dokument Karel vede žebříček návštěvnosti kin. Jednu z hlavních rolí v něm má hudba, která odkrývá hluboké a dojemné momenty mistrova života i jeho konce. O tom všem jsme si povídali s režisérkou Olgou Špátovou.

reklama

Do čela návštěvnosti tuzemských kin se ihned po svém uvedení dostal film Karel, kterému se o víkendu povedlo překonat hranici 100 tisíc diváků.

K úspěchu dokumentu přinášejícímu ojedinělý pohled do soukromí zpěváka Karla Gotta v režii Olgy Malířové Špátové přispěla skutečnost, že ho během premiérového víkendu uvedlo 241 kin, nejvíce od jejich znovuotevření 11. května.

Film je plný dojemných scén a v dokumentu je zaznamenaný i odchod mnohonásobného držitele Zlatého slavíka. „Pamatuji si, jak jsme se s Karlem skrz Ivanku dokonce bavili o tom, zda rozloučení bude součástí našeho filmu. Až tak dokázal být Karel otevřený a přál si to, aby tam ten konec života byl. A proto se tak vnitřně raduju, že i když ten film neviděl, tak by byl rád, doufám,“ sdělila pro CNN Prima NEWS režisérka Špátová.

Ke konci filmu se pak diváci dozví o jeho diagnóze. „Zachycuje, jak je Karel nemocný a přijíždí na poslední koncert svého života. Byl unavený, bolavý a Ivanka se ho ptala, zda to nechce zrušit,“ popsala Špátová.

Do dokumentu bylo také obtížné vybrat hudbu. „Jeho nejoblíbenější písní byla Together Again. Vyprávěl mi, jak miloval country písničky, se kterými vystupoval v USA. Tu písničku zazpíval, když se setkaly jeho dcery na Bertramce na jeho narozeniny. Tekly mu u toho slzy. Ta píseň je na soundtracku jako bonus,“ dodala režisérka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama