Nejkrásnější závod seriálu Prima CUP se blíží. Rozhodne se i o českém šampionovi

Blíží se další závod cyklistického seriálu Prima CUP. Zažijte jedinečnou atmosféru závodu Škoda Auto Mistrovství České republiky v maratonu v rámci závodu ČEZ Stolové hory. Již 30. dubna se v Machově na Náchodsku, v areálu skokanských můstků Machov, sejde elitní česká špička bojující o titul mistra republiky. Utkejte se i vy s těmi nejlepšími a objevte kouty atraktivního pohoří.

V krásném prostředí CHKO Broumovsko, na česko-polském pomezí, na vás budou čekat poctivé kopce a zábavné sjezdy. Připraveny jsou tři trasy o rozdílné náročnosti vyhovující potřebám i ambicím všech zúčastněných.

Udělujeme titul českého maratonského šampiona

Trasa A se pojede jako Škoda Auto Mistrovství České republiky v maratonu a v cíli budou korunováni nový mistr a mistryně. Trasa o vzdálenosti 68 kilometrů s převýšením přes 2 200 výškových metrů zavítá nejen do polských luhů a hájů.

ČTĚTE TAKÉ: Na co stroje, kozy jsou lepší. Zvířata připravila cyklistům trať pro pekelný závod

Pokud máte rádi výzvy a věříte si natolik, že chcete bojovat o titul českého šampiona, je zapotřebí mít licenci vydanou Českým svazem cyklistiky platnou pro sezónu 2023. Splníte-li tuto podmínku, nebrání vám nic v tom vyzvat na souboj národní cyklistickou elitu. Na startu se představí všechny české profesionální týmy zaměřující se na maratonské distance. Pokud se chcete vydat na tuto nejtěžší a nejdelší trasu bez závodní licence, pravidla ČSC vám v účasti bránit nebudou, ale v případě vítězství mistrovský dres nezískáte.

Všem závodníkům doporučujeme zřídit si cestovní pojištění kvůli polské části závodu. Věříme, že se všichni dostanou bez zdravotní újmy do cíle, přesto buďte raději připraveni.

Závodu se mohou zúčastnit i amatéři

Závodníkům, kteří si vyberou kratší trasu o délce 36 kilometrů s převýšením kolem 1 000 výškových metrů, stačí pouze registrace k závodu a uhrazené startovné. Pro ty podmínka závodní licence neplatí. Co ale platí, je mezinárodní výlet a s ním i doporučení na vyřízení si cestovního pojištění.

Téměř hned po startu, na 11. kilometru, si náš trasér připravil nejtěžší kopec z celého závodu s majestátným výhledem Ptasia Skala. Poté se pojede houpavým terénem až pod skokanské můstky zpět do cíle v Machově. Zadarmo to ale nebude.

Prima jízda pro prima pocit

Nesmíme zapomenout pozvání na Prima jízdu a dětské závody. Trasa C, takzvaná Prima jízda, dlouhá 14 kilometrů s převýšením necelých 340 výškových metrů, je ideální volbou pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi. I pro trasu C platí obligátní pravidlo tohoto dílu Prima CUP, jímž je doporučení zřídit si cestovní pojištění, jelikož se opět pojede na polský kopec Ptasia Skala.

Co je ale pozitivní? Po vrcholu tohoto kopce má zbytek trasy klesavou tendenci. Kdo má obavy z výjezdu na Ptasia Skala, na trase C je povolen také e-bike, což ale postrádá možnost vyhlášení na pódiu, jelikož start na e-bikeu je pouze účastnický.

Pro vaše nejmenší jsou připraveny závody přímo v areálu skokanských můstků Machov, kde bude zázemí závodu ČEZ Stolové hory.

Věříme, že se opět potkáme 30. dubna v Machově na Náchodsku. Veškeré podrobné a důležité informace najdete na webových stránkách závodu ČEZ Stolové hory.

Tagy:
cyklistika ČEZ závod skokanský můstek Prima CUP ŠKODA AUTO a.s. okres Náchod Machov