reklama

Nejlepší výhled na Děčín je z ferraty. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů

S Prima cestovatelem jsme se tentokrát vydali do Děčína. Město, které leží na Labi, nabízí řadu vyžití, mimo jiné třeba skalní stěnu.

reklama

„Jsme uprostřed města, ale máme tady úžasnou skálu, na které jsme vybudovali úžasnou ferratu. Máme tady 16 cest, od nejlehčí po nejtěžší,“ popsal instruktor a správce Pastýřské stěny v Děčíně Karel Martínek.

Děčínské ferraty jsou prvním podobným vyžitím v samotném centru města. Před výstupem je potřeba krátké školení, podle instruktora ho ale zvládne každý. Na ferratu tak míří i rodiny s dětmi.

Cesta nahoru zabere asi hodinu, některé úseky jsou pro odvážnější jedince. Důležité je nezmatkovat a být správně zajištěný. S narůstající výškou se pak otevírá výhled na Děčín i široké okolí. A pak už přijde radost po zdolání vrcholu.

A komu by po ferratě zbyla energie, může vyrazit na Labskou stezku. Ať už pěšky, na kole, nebo na in-line bruslích. A kdo by se chtěl vydat až do Německa, do Bad Schandau je to asi 20 kilometrů. Pak můžete vlakem zpátky. „Já jezdím na koloběžce do Königsteinu a nazpátek,“ nabídl další alternativu amatérský sportovec Tomáš Janouch.

Na trase do Německa se kvalita povrchu, což zajímá hlavně bruslaře, střídá. Proto je u cesty několik cedulí, které napoví, kde je to pro in-liny ideální.

A protože dominantu Děčína tvoří široké koryto řeky Labe, na své si přijdou i vyznavači vodních sportů. „Lidé si můžou půjčit v půjčovnách rafty nebo kánoe a projet celý labský kaňon,“ uvedla pracovnice turistického informačního centra Věra Vrabcová. I Labe pak mohou zájemci splout třeba až k hranicím s Německem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?
MS ve fotbale

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama