reklama

Nejlepší výhled na Děčín je z ferraty. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů

S Prima cestovatelem jsme se tentokrát vydali do Děčína. Město, které leží na Labi, nabízí řadu vyžití, mimo jiné třeba skalní stěnu.

reklama

„Jsme uprostřed města, ale máme tady úžasnou skálu, na které jsme vybudovali úžasnou ferratu. Máme tady 16 cest, od nejlehčí po nejtěžší,“ popsal instruktor a správce Pastýřské stěny v Děčíně Karel Martínek.

Děčínské ferraty jsou prvním podobným vyžitím v samotném centru města. Před výstupem je potřeba krátké školení, podle instruktora ho ale zvládne každý. Na ferratu tak míří i rodiny s dětmi.

Cesta nahoru zabere asi hodinu, některé úseky jsou pro odvážnější jedince. Důležité je nezmatkovat a být správně zajištěný. S narůstající výškou se pak otevírá výhled na Děčín i široké okolí. A pak už přijde radost po zdolání vrcholu.

A komu by po ferratě zbyla energie, může vyrazit na Labskou stezku. Ať už pěšky, na kole, nebo na in-line bruslích. A kdo by se chtěl vydat až do Německa, do Bad Schandau je to asi 20 kilometrů. Pak můžete vlakem zpátky. „Já jezdím na koloběžce do Königsteinu a nazpátek,“ nabídl další alternativu amatérský sportovec Tomáš Janouch.

Na trase do Německa se kvalita povrchu, což zajímá hlavně bruslaře, střídá. Proto je u cesty několik cedulí, které napoví, kde je to pro in-liny ideální.

A protože dominantu Děčína tvoří široké koryto řeky Labe, na své si přijdou i vyznavači vodních sportů. „Lidé si můžou půjčit v půjčovnách rafty nebo kánoe a projet celý labský kaňon,“ uvedla pracovnice turistického informačního centra Věra Vrabcová. I Labe pak mohou zájemci splout třeba až k hranicím s Německem.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama