reklama

Nejosamělejší slon světa už není sám. V novém domově ho přivítala zpěvačka Cher

Kaavanovi přezdívali nejosamělejší slon světa. S tím je teď konec.
Zdroj: FOUR PAWS International

Osamělý pákistánský sloní samec Kaavan se dnes přidal k dalším šesti stovkám slonů žijícím v kambodžském azylu. V novém domově ho přivítala i zpěvačka Cher, která byla tváří dlouholeté kampaně za jeho propuštění.

reklama

Ochránci zvířat z mezinárodní organizace Four Paws během pondělí přepravili šestatřicetiletého slona indického Kaavana. Dlouhou cestu letadlem podnikl ve speciálně vyrobené přepravní bedně plné více než dvou set kil potravy, která ho měla během cesty zabavit. Kaavan strávil posledních osm let svého života zavřený v islámábádské zoo bez jakékoliv společnosti vlastního druhu. O uzavření zoo rozhodl v květnu letošního roku nejvyšší soud. Zoo byla nechvalně známá svým špatným zacházením se zvířaty a nedostatečnou péčí.

Kaavan se po dlouhých letech poprvé setkal s dalšími slony.
Kaavan se po dlouhých letech poprvé setkal s dalšími slony.

„Kaavan jedl, nebyl ve stresu. Dokonce se i trochu prospal. Jako by létal každý den,“ uvedl Amir Khalil, veterinář organizace Four Paws. „Let proběhl v pořádku. Při přepravě slona si nemůžete nic jiného přát.“ Přepravní bednu zdobil nápis #FreeKaavan (Osvoboďte Kaavana), který se stal hitem sociálních sítí. Do kampaně za jeho propuštění ze zoo se zapojila i zpěvačka Cher, která strávila několik posledních dní v Pákistánu a objevila se i při vykládání Kaavana v jeho novém domově.

Do kampaně za propuštění Kaavana do azylu se zapojila i zpěvačka Cher.
Do kampaně za propuštění Kaavana do azylu se zapojila i zpěvačka Cher.

„Kambodža Kaavana velice ráda vítá. Už nikdy nebude nejosamělejším slonem na světě,“ prohlásil na uvítací ceremonii Neth Pheaktra, mluvčí kambodžského ministerstva životního prostředí

K tématu

Tagy: Kambodža ochrana zvířat slon indický azyl pro zvířata four paws
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Prodlouží se nouzový stav a protiepidemická opatření? Vláda bude v pátek mimořádně jednat formou videokonference. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce navíc představit aktualizovanou tabulku opatření navázaných na protiepidemický systém PES. Bude navrhovat, aby platila od 1. února. Sledujte tiskovou konferenci živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 8:30.

Blatný: Pokud kvůli britské mutaci všechno selže, musí přijít nestandardní zásah
Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek
Nouzový stav bude trvat déle než čtyři měsíce. Vláda ho prodloužila do 14. února
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Další články
reklama
reklama