reklama

Nejosamělejší slon světa už není sám. V novém domově ho přivítala zpěvačka Cher

Osamělý pákistánský sloní samec Kaavan se dnes přidal k dalším šesti stovkám slonů žijícím v kambodžském azylu. V novém domově ho přivítala i zpěvačka Cher, která byla tváří dlouholeté kampaně za jeho propuštění.

reklama

Ochránci zvířat z mezinárodní organizace Four Paws během pondělí přepravili šestatřicetiletého slona indického Kaavana. Dlouhou cestu letadlem podnikl ve speciálně vyrobené přepravní bedně plné více než dvou set kil potravy, která ho měla během cesty zabavit. Kaavan strávil posledních osm let svého života zavřený v islámábádské zoo bez jakékoliv společnosti vlastního druhu. O uzavření zoo rozhodl v květnu letošního roku nejvyšší soud. Zoo byla nechvalně známá svým špatným zacházením se zvířaty a nedostatečnou péčí.

„Kaavan jedl, nebyl ve stresu. Dokonce se i trochu prospal. Jako by létal každý den,“ uvedl Amir Khalil, veterinář organizace Four Paws. „Let proběhl v pořádku. Při přepravě slona si nemůžete nic jiného přát.“ Přepravní bednu zdobil nápis #FreeKaavan (Osvoboďte Kaavana), který se stal hitem sociálních sítí. Do kampaně za jeho propuštění ze zoo se zapojila i zpěvačka Cher, která strávila několik posledních dní v Pákistánu a objevila se i při vykládání Kaavana v jeho novém domově.

„Kambodža Kaavana velice ráda vítá. Už nikdy nebude nejosamělejším slonem na světě,“ prohlásil na uvítací ceremonii Neth Pheaktra, mluvčí kambodžského ministerstva životního prostředí

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama