CNN Prima News ochrana zvířat

ochrana zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „ochrana zvířat“

Přijde, přehryže, zamoří a zmizí. Kuny jsou pro elektromobily smrtelným nebezpečím

Elektromobilisté zdědili od svých „fosilních“ kolegů několik trablů. Řada z nich jezdce na tichých voltech trápí ještě více. Ten asi nejnepříjemnější dokonce všichni sdílí i s majiteli nemovitostí či chovateli slepic. Jmenuje se kuna skalní, má na své straně většinu výhod a stojí za ní dokonce i zákon. Kabely jí chutnají bez ohledu na výši elektrického napětí.

Nelidské poutání zvířat v autě? Zajistíte tak bezpečnost sebe i čtyřnohých mazlíčků

Vozit psa na dece na zadním sedadle auta není pro bezpečnost jeho ani lidské posádky to pravé ořechové. Stačí lehký náraz zezadu nebo prudší brzdění a nebohé zvíře se změní v neřízenou střelu, jejíž ničivá síla vlivem fyzikálních zákonů nepříjemně akceleruje. Přestože se to zvířecím milovníkům nemusí líbit, bezpečnější je pro psy cestování v přepravce nebo odděleném prostoru kufru.

Muž pokládal kolem rybníka pasti. Ochráncům zvířat ho nahlásil jeho vlastní otec

Případ nebezpečných pastí na zvířata na Tachovsku má nečekané rozuzlení. Po odvysílání reportáže v Krimi zprávách na CNN Prima NEWS se ochráncům přírody nečekaně ozval otec řádícího pytláka. Jedna z fotopastí ho zachytila, jak pokládá železné čelisťové pasti. Kriminalisté muže již vyslechli, prý chtěl tímto způsobem ochránit rybník před predátory. Porušil tím ale zákon a hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi.

Agresivní veverka terorizovala městečko ve Walesu. Pokousala téměř dvacet lidí

Malé městečko Buckley v severní části Walesu terorizovala jediná agresivní veverka šedá. V horizontů dvou dnů stihla pokousat téměř dvacet lidí. Místním se podařilo hlodavce nakonec odchytit a předat charitativní organizaci pro ochranu zvířat, ta ale musela zvíře nakonec utratit. Veverku totiž nemohla znovu vypustit do přírody kvůli zákonu, informoval britský deník The Sun.

Stav planety zcela zrcadlí úroveň vědomí lidstva! Říká autorka knihy Putování za zvířaty

Vydejte se společně s autorkou do míst, kde probíhá každodenní boj o záchranu divokých gepardů, nosorožců, šimpanzů, slonů a dalších divokých zvířat. Dozvíte se mnoho o zvířatech, jejich ochraně v praxi, ale i silné lidské příběhy těch, kteří zasvětili svůj život divočině. V neposlední řadě jsou součástí knihy také krátká zamyšlení o tom, co dnešní stav planety a podoba vztahu ke zvířatům vypovídá o nás lidech a co vše můžeme pro sebe získat, pokud svůj vztah s divočinou obnovíme.

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.