reklama

Nejosamělejší slon světa může konečně do nového domova

Nejosamělejší slon světa Kaavan se nyní dostane na místo, kde o něj bude řádně postaráno.
Zdroj: FOUR PAWS International

Pětatřicetiletý samec slona indického Kaavan z pákinstánské zoo se konečně dostane na místo, kde o něj bude postaráno. O uzavření zoo v Marghazaru rozhodl v květnu letošního roku islamabádský nejvyšší soud. Zoo byla proslulá svým špatným zacházením se zvířaty, nedostatečnou péčí a životními podmínkami.

reklama

Kaavan byl krátce po svém narození v roce 1985 darován srílanskou vládou právě Pákistánu. Od té doby žil v zoo v Marghazaru. Od roku 1990 mu dělala společnost slonice Saheli z Bangladéše. Ta však před osmi lety zemřela a Kaavan od té doby žil v zoo sám – tak si vysloužil přezdívku „nejosamělejší slon světa“. Po čtyřleté kampani, do které se zapojily i známé osobnosti z celého světa, islamabádské soudy rozhodl, že zchátralá zoo má být uzavřena a zvířata mají být přemístěna do azylů.

35 let svého života Kaavan strávil v nevhodných podmínkách.
35 let svého života Kaavan strávil v nevhodných podmínkách.
Zdroj: FOUR PAWS International

„Záchrana bohužel přišla pozdě pro dva lvy, kteří zemřeli při pokusu o převoz na konci července, když se je zdejší ošetřovatelé snažili dostat do přepravních klecí tak, že v jejich výběhu založili oheň,“ uvádí ve svém vyjádření organizace Four Paws, která Kaavanovu záchranu realizuje. Kaavan nyní podstoupil zdravotní prohlídku, během níž veterináři shledali, že má kvůli špatnému životnímu stylu značnou nadváhu a trpí spoustou fyzických neduhů – mezi jinými jde například o podvýživu či popraskané kopýtkovité nehty. Kromě toho ho ale sužují i psychické problémy. I u něj se totiž projevily známky stereotypního chování, které je pro zvířata chovaná v zajetí v zoo běžné. Samota a nedostatek podnětů u něj vyústily v závažné poruchy chování.

V zoo stále zůstává na třicet zvířat. Starají se o ně dobrovolníci.
V zoo stále zůstává na třicet zvířat. Starají se o ně dobrovolníci.
Zdroj: FOUR PAWS International

„Veterináři ale potvrdili, že je dostatečně v kondici, aby mohl být převezen, takže nyní podnikneme kroky k jeho přemístění,“ prohlásil mluvčí vídeňské organizace Four Paws Martin Bauer. Datum převozu zatím nebylo stanoveno. Kaavan ale zřejmě poputuje do azylu v Kambodži.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík
Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran
Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama