Nejstatečnější strážník Británie. Princi Philipovi udělil pokutu za parkování

Nejstatečnější strážník v Británii. Přesně tak se mluví o muži, který udělil princi Philipovi pokutu za to, že nechal svůj Range Rover zaparkovaný několik hodin před nemocnicí na dvojité žluté čáře. Do nemocnice přijel princ v úterý 17. února, v péči lékařů zůstane podle britských médií i přes víkend.

Pokutu, kterou udělil strážník, objevila královská ochranka. Svědek uvedl, že auto parkovalo na dvojité žluté čáře několik hodin. Jeden z členů ochranky lístek odstranil poté, co auto přeparkovali.

Manžel britské královny Alžběty II. princ Philip, kterému je 99 let, byl v úterý „z preventivních důvodů“ přijat do nemocnice. O jeho hospitalizaci informoval Buckinghamský palác, podle kterého zůstane v péči lékařů v Londýně několik dní. Vévoda z Edinburghu nastoupil do londýnské Nemocnice krále Edwarda VII. v úterý večer. Podle Buckinghamského paláce byl hospitalizován kvůli tomu, že „se necítil dobře“. „Vévoda zůstane v nemocnici několik dní kvůli pozorování a odpočinku,“ uvedl palác.

Zdroj z okolí královské rodiny agentuře Reuters řekl, že princ nebyl hospitalizován kvůli onemocnění covidem. Královna Alžběta II. i její manžel se už na počátku roku nechali proti této nemoci očkovat.

V roce 2017 se Philip stáhl z veřejného života. Naposledy byl hospitalizován na konci roku 2019. Během pandemie se zdržoval v izolaci převážně se svou manželkou na hradě Windsor.

Philip se narodil na řeckém ostrově Korfu 10. června 1921 jako princ řecký a dánský. Jako osmnáctiletý si začal dopisovat s tehdy třináctiletou Alžbětou, která později prozradila, že šlo o lásku na první pohled. Svatbu měli v roce 1947. Alžběta a Philip mají čtyři děti, osm vnoučat a devět pravnoučat.

Tagy: