reklama

Oskarovi někdo žíravinou vypálil oči. Teď se chystá na operaci

Oskar
Oskarovi někdo vypálil oči žíravinou
Foto: OZ Druhá šanca Bardejov

Před nějakým časem jsme vás informovali o Oskarovi, který má za sebou těžkou životní zkoušku. Během vánočních svátků ho zmateného a zuboženého našla rodina v obci Malcov na východním Slovensku. Okamžitě zavolali pomoc. Veterinářka následné potvrdila, že pejska někdo žíravinou připravil o obě oči a bude tak navždy slepý.

reklama

Před nějakým časem jsme vás informovali o Oskarovi, který má za sebou těžkou životní zkoušku. Během vánočních svátků ho zmateného a zuboženého našla rodina v obci Malcov na východním Slovensku. Okamžitě zavolali pomoc. Veterinářka následné potvrdila, že pejska někdo žíravinou připravil o obě oči a bude tak navždy slepý.

Ujali se ho ale v azylu OZ Druhá šancä Bardejov, kde se o něho krásně starají. Naučil se znovu věřit lidem, miluje pamlsky a mazlení, umí chodit po schodech a i když na procházkách občas narazí do zdi, nic nevzdává. Má mnoho ctitelů, kteří mu posílají dárky i finanční pomoc a nabídky domova se jen hrnou.

Není však jisté, že Oskar do nové rodiny vůbec půjde. Na paní Soňu a její rodinu, která se o něho stará, si totiž skvěle zvykl. Má tam i několik zvířecích kamarádů.

Díky němu dokonce našla domov i malá holčička Lajla. Adoptují si ji lidé, kteří původně chtěli Oskara, ten se ale do nového domova ještě nechystá a tak dali šanci malé psí holčičce.

Oskar půjde brzy na kontrolu na polikliniku v Košicích, prodělal totiž zápal plic. Pokud bude vše v pořádku, následně podstoupí operaci víček. Očička mu budou zašitá, kvůli možné infekci.

Pachatele tohoto zrůdného, nelidského činu policie stále hledá. Je podáno trestní oznámení a odměna za dopadení pachatele je 100 tisíc korun. „Stále čekáme na výsledky policie. Nemáme žádné nové informace, což nás nesmírně mrzí. Ale jestli máme vědět pravdivý výsledek, tak počkáme. Věříme, že to nebude dlouho trvat.“ uvedla Iveta z azylu Druhá šancä Bardejov.


reklama
reklama

Krimi

Matka mrtvého Tadeáška: Nebyla jsem skvělou mámou, kterou jsem měla být

Další hlavní zprávy

Partie

Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti

Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti

Myslím, že to není správná demokracie, nemáme nic společného s Benešovými dekrety, byli jsme česká rodina, cítím nespravedlnost, když to nevyhraji já, vyhrají to moje děti, zaznělo od Kristiny Colloredo-Mansfeldové na CNN Prima NEWS ke sporu její rodiny s českým státem o Opočno. Dcera posledního šlechtického majitele zámku se v Partii snažila hovořit především česky, občas si ale musela vypomoci angličtinou.

reklama
Živě: Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání
reklama
reklama
Jak vypadá kosmická loď Crew Dragon? Máme pro vás její podrobné 3D představení

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Před 70 lety začal proces s Miladou Horákovou. Jak šel den po dni až do její smrti?
Senát předloží zákon, kterým by se peníze vrátily obcím, řekl v Partii Miloš Vystrčil
Komunisté mají stále nejvíce členů, jejich řady se ale tenčí
Další články
reklama
reklama