reklama

Oskarovi někdo žíravinou vypálil oči. Teď se chystá na operaci

Oskarovi někdo vypálil oči žíravinou
Zdroj: OZ Druhá šanca Bardejov

Před nějakým časem jsme vás informovali o Oskarovi, který má za sebou těžkou životní zkoušku. Během vánočních svátků ho zmateného a zuboženého našla rodina v obci Malcov na východním Slovensku. Okamžitě zavolali pomoc. Veterinářka následné potvrdila, že pejska někdo žíravinou připravil o obě oči a bude tak navždy slepý.

reklama

Ujali se ho ale v azylu OZ Druhá šancä Bardejov, kde se o něho krásně starají. Naučil se znovu věřit lidem, miluje pamlsky a mazlení, umí chodit po schodech a i když na procházkách občas narazí do zdi, nic nevzdává. Má mnoho ctitelů, kteří mu posílají dárky i finanční pomoc a nabídky domova se jen hrnou.

Oskar s novými kamarády
Oskar s novými kamarády

Není však jisté, že Oskar do nové rodiny vůbec půjde. Na paní Soňu a její rodinu, která se o něho stará, si totiž skvěle zvykl. Má tam i několik zvířecích kamarádů.

Díky němu dokonce našla domov i malá holčička Lajla. Adoptují si ji lidé, kteří původně chtěli Oskara, ten se ale do nového domova ještě nechystá a tak dali šanci malé psí holčičce.

Lajla
Lajla

Oskar půjde brzy na kontrolu na polikliniku v Košicích, prodělal totiž zápal plic. Pokud bude vše v pořádku, následně podstoupí operaci víček. Očička mu budou zašitá, kvůli možné infekci.

Pachatele tohoto zrůdného, nelidského činu policie stále hledá. Je podáno trestní oznámení a odměna za dopadení pachatele je 100 tisíc korun. „Stále čekáme na výsledky policie. Nemáme žádné nové informace, což nás nesmírně mrzí. Ale jestli máme vědět pravdivý výsledek, tak počkáme. Věříme, že to nebude dlouho trvat.“ uvedla Iveta z azylu Druhá šancä Bardejov.

Oskar se svou ošetřovatelkou Soňou
Oskar se svou ošetřovatelkou Soňou

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Politický matador Miroslav Kalousek (TOP 09) odešel z Poslanecké sněmovny, jelikož se nechystá kandidovat v říjnových volbách. Jeho odchod tak urychlilo brzké vyhlášení voleb prezidentem Milošem Zemanem. Zároveň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že jeho odchod ze Sněmovny neznamená odchod z politiky. Podle bývalého premiéra Mirka Topolánka by byl Kalousek dobrým prezidentem.

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Kalousek pochopil, že jeho éra skončila, říká komentátor Šídlo
Blatný se kvůli hašteření poslanců ANO téměř nedostal ke slovu. Plán očkování neukázal
Matky potřebují kojicí podprsenky, vzkazují obchodníci a žádají o výjimku v prodeji
reklama
reklama
Nezapomenutelný Kalousek. S Babišem se vsadil o 10 milionů, profackoval mladíka

Politika

Domácí zpravodajství

Palachův pohřeb byl posledním svobodným vzedmutím emocí, vzpomíná pamětník
Odborník: PES nepočítal s novou mutací koronaviru. Je třeba připravit šestý stupeň
Další články
reklama
reklama