reklama

azyl

Výpis příspěvků ke štítku „azyl“

Bydlení, práce, čeština. Evakuované Afghánce s vazbami na Česko čeká integrace

31. srpna 2021 06:58

Afghánci, kteří do Česka přicestovali v rámci evakuačních letů, nejspíš v zemi také zůstanou. Mají totiž na Česko vazby. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová. Nyní je tu čeká komplexní integrační plán, v rámci kterého si musejí najít ubytování, práci i vzdělání pro děti. V čem systém integrace spočívá?

O azyl v Česku stojí 152 uprchlých Afghánců, nyní jsou na dva týdny v karanténě

30. srpna 2021 17:54

O mezinárodní ochranu, tedy azyl či doplňkovou ochranu, požádalo v Česku 152 ze 169 Afghánců, které přepravily před dvěma týdny evakuační lety. Ostatní mají v Česku jinou formu pobytu, sdělilo ministerstvo vnitra. Po skončení dvoutýdenní karantény se žadatelé přesunou ze zařízení pod správou ministerstva obrany do zařízení spadající pod vnitro. Úřad s ohledem na bezpečnost nebude sdělovat časy ani cílová místa přesunů.

Hamáček: Evakuovaní Afghánci chtějí v Česku zůstat. Migrační vlna se k nám ale neblíží

30. srpna 2021 14:16

Většina Afghánců evakuovaných do České republiky by si představovala svoji budoucnost v Česku, protože se zemí nějakou formou spolupracovali. Na pondělní tiskové konferenci to řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Úřady s Afghánci stále vedou pohovory. Česko zatím nemá signály, že by se k nám blížila migrační vlna. Má však připraveny plány pro případ nutnosti uzavřít část hranice či zavést kontroly.

KOMENTÁŘ Ivy Volkové: Při pohledu na tu nešťastnou a zdevastovanou psí bábinku mi tekly slzy

8. srpna 2021 09:23

Iva Volková je zakladatelka organizace Rafael o.p.s. Místa, kde se léčí zlomené psí duše a nejen ty, ale i jejich nemocná těla. Iva nám prostřednictvím článků vypráví příběhy pejsků, kterým pomohla. Díky své neskutečné vůli dokáže opravdové zázraky, jako v případě Elišky: Když k nám Eliška přijela, tak při pohledu na tu nešťastnou a zdevastovanou psí bábinku mi tekly slzy, a zas a znova jsem přemýšlela nad tím, kam až lidstvo se svojí zlobou, krutostí a nenávistí došlo.

reklama