azyl

Výpis příspěvků ke štítku „azyl“

Život v Rumunsku zasvětil péči o psy, teď Florin čelí kruté nemoci. Stát na léčbu nepřispěje

Florin celý svůj život věnoval záchraně a péči o stovky opuštěných psů v Rumunsku. Společně s manželkou Laurou provozují soukromý azyl, kde poskytují útočiště 380 psům. Nyní však potřebuje pomoc právě Florin, který bojuje se zákeřnou nemocí – mnohočetným myelomem. Rumunský zdravotnický systém mu na finančně nákladnou léčbu nepřispěje, a tak kamarádka Šárka založila sbírku na platformě Znesnáze21.

Nechcete migranty, budete platit. Brusel schválil povinnou solidaritu pro členské země EU

Státy Evropské unie a europoslanci se ve středu po mnoha letech neúspěšných snah shodli na nových migračních a azylových pravidlech evropského bloku. Oznámili to zástupci unijních institucí. Série norem počítá mimo jiné s efektivnějšími kontrolami migrantů i rychlejším vracením neúspěšných žadatelů o azyl do zemí původu. Zavádějí také povinnou solidaritu všech států, které přetíženým zemím pomohou buď přijetím části migrantů, finančně, nebo materiálně.

Králík, „nenáročný“ domácí mazlíček pro děti, často končí vyhozený na ulici

Každoročně si chovatelé i milovníci zvířat po celém světě připomínají Světový den zvířat, který připadá na dnešní den, 4. října, na svátek sv. Františka z Assisi – ochránce a patrona zvířat. My Češi jsme především národ pejskařů a kočkařů. V českých domácnostech ale najdeme hojně zastoupené i křečky, morčata nebo třeba králíky a právě ti většinou doplácejí na svou příliš nízkou pořizovací cenu. Za kapesné si je dnes ve zverimexu může koupit i dítě školního věku. Jenže další péče už tak jednoduchá není. Často proto končí vyhození na ulici.

„Do dobrých rukou“ aneb Jak většinou končí namnožené kočky

Někdy příběh končí dobře, jindy ne. Je to život. Smutný osud koček z ulic a neskutečné odhodlání lidí, kteří se rozhodli zasvětit veškerý svůj čas pomoci zvířatům. Jednodušší je totiž říct: „To já bych na to neměla, nemohla bych se na to utrpení dívat!“ Oni také nemohou, mají vztek a cítí lítost, ale ani přes to ten boj nevzdávají. Řeč je o ošetřovatelech z azylů a útulků. V tomto článku konkrétně z azylu Kočičí svět – Žerovické depozitum. Příběhy Olíka a kočičky z Touškova, o kterých píšeme, jsou dostatečnými příklady jejich každodenní práce a síly.

Kontroverzní opatření. Migranti dostanou sledovací náramky, zvažuje britská vláda

Uprchlíci budou dostávat sledovací elektronické náramky, aby se během azylového procesu nepokoušeli zmizet a museli se pravidelně hlásit úřadům. Toto kontroverzní opatření chce na zkoušku zavést Velká Británie. Vláda premiéra Borise Johnsona chce dát náramky všem, kteří zvolili „nebezpečný nebo zbytečný“ způsob cesty do Spojeného království. Proti tomuto kroku se vyrojila nemalá vlna nevole. Odpůrci upozorňují, že britský kabinet staví migranty na úroveň zločinců.