azyl

Výpis příspěvků ke štítku „azyl“

Kontroverzní opatření. Migranti dostanou sledovací náramky, zvažuje britská vláda

19. června 2022 07:08

Uprchlíci budou dostávat sledovací elektronické náramky, aby se během azylového procesu nepokoušeli zmizet a museli se pravidelně hlásit úřadům. Toto kontroverzní opatření chce na zkoušku zavést Velká Británie. Vláda premiéra Borise Johnsona chce dát náramky všem, kteří zvolili „nebezpečný nebo zbytečný“ způsob cesty do Spojeného království. Proti tomuto kroku se vyrojila nemalá vlna nevole. Odpůrci upozorňují, že britský kabinet staví migranty na úroveň zločinců.

Tři dny se před válkou s rodinou ukrývala v metru. Teď Valentina našla azyl na Mácháči

5. března 2022 06:25

Stovky lidí namačkaných jako sardinky. Taková je aktuálně situace ve stanici metra v Charkově. Děti i staří lidé zaplnili celé nástupiště i stojící vlakové soupravy, každý má pro sebe jen něco přes metr čtvereční. Valentina takhle s třináctiletou dcerou a manželem strávila tři dny. Video, které má v telefonu, zachycuje depresivní atmosféru a strach z toho, co přinesou následující minuty.

Příběh z pera Ivy Volkové: Po srážce s autem ležela Melinka týden bez ošetření

20. února 2022 15:00

Iva Volková je nejen autorka knihy Příběhy statečných, ale hlavně psí anděl, který přijímá těžké případy a snaží se je napravit jak po fyzické, tak psychické stránce. Když jí to čas umožní, dělí se s námi o příběhy svých svěřenců. Ten dnešní patří Melince a Ivě nezbývá než děkovat za její psychickou sílu a odvahu pomáhat.

Z Ukrajiny přijmeme uprchlíky, na Slovensko mohou odjet policisté, plánuje Fiala

15. února 2022 00:05

Česko je připraveno na různé počty uprchlíků, kteří by mohli přijít z Ukrajiny v případě vyhrocení konfliktu s Ruskem. Další konkrétní krok týkající se materiální pomoci Ukrajině aktuálně není v plánu, Česko je připraveno reagovat na případné požadavky. Po jednání Bezpečnostní rady státu to v pondělí řekl premiér Petr Fiala (ODS). Stát je připraven pomoci Slovensku a poslat na jeho hranici s Ukrajinou kontingent českých policistů.

Rozhovor s psí záchranářkou: Co obnáší pomoc za českými hranicemi?

7. února 2022 16:30

Mnohokrát jsme společně s psími záchranáři, kteří se vydávají za hranice naší republiky, přinášeli příběhy pejsků, kteří měli to štěstí a dostali druhou šanci na lepší život. Jak ale vypadá třeba taková cesta záchranářek do Rumunska? Co vše se okolo pomoci tamním azylům točí? Na to nám odpověděla jedna z členek organizace Heart for Romanian dogs z.s. Petra Jarošová.