Nekonečná sága „Prchající Ronaldo“. Agent dál marně shání kupce staré a drahé hvězdy

Jorge Mendes má tu čest být agentem jednoho z nejlepších hráčů historie Cristiana Ronalda. Jenomže v posledních dnech a týdnech není při touze CR7 opustit Manchester United jeho „džob“ záviděníhodný. Naposledy údajně narazil u Borussie Dortmund.

Mendes může nyní s nadsázkou připomínat neúspěšného automobilového prodejce. Má v nabídce luxusního veterána, za kterým se každý otočí. Jenomže už málokdo si rád vezme na triko investice, jež spolkne údržba automobilu.

Není tajemstvím, že Cristiano Ronaldo by rád opustil klub, ve kterém se vyprofiloval nejen ve fotbalovou, ale celospolečenskou megastar. Do Manchesteru United přišel jako stále ne příliš známý teenager, v roce 2009 už za velkého haló přestupoval do Realu Madrid. Coby hráč „bílého baletu“ vyhrál vše, co se dalo, navíc pětkrát získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu planety. Pak úřadoval v Juventusu Turín a loni se vrátil do Anglie k „rudým ďáblům“.

Mělo to být dobrodružství trvající podle smlouvy minimálně dva roky. Jenže po pouhé sezoně bylo Ronaldovi jasné, že slavný klub není už nadále tím klubem, který kdysi poznal. Po bídném ročníku v podání United například The Athletic psal, že Portugalec žádá vedení o to, aby mu nebránilo v odchodu.

Nicméně se začátkem nové sezony Premier League byl stále hráčem týmu z Old Trafford. První dvě kola mu ale nedala příliš důvodů k tomu, aby vše přehodnotil a hodlal zůstat. Manchester má za sebou dva katastrofální vstupy do soutěže, když napřed prohrál s Brightonem 1:2 a pak s Brentfordem potupně 0:4.

Dortmund nechce, nebo ani nejednal?

To je zvláště na abnormálně vítěznou mentalitu Ronalda příliš. Už dříve během léta byl spojován s možných odchodem do Atlétika Madrid, Bayernu Mnichov nebo Chelsea. Většinou ale od zástupců týmů zaznělo, že zájem nebyl vážný. Kluby totiž ví, že by musely Ronalda dobře živit – jinými slovy mu královsky platit – a zároveň by tímto tahem uškodily své perspektivě. Přece jen, Ronaldovi letos bylo 37 let, a i když v minulé sezoně ukazoval, že góly střílet stále umí, z celkového hlediska lepší nebude.

Čas utíká a Ronaldo teď už není tím hráčem, o kterého by se největší evropští giganti přetahovaly. Naopak nastává fáze, kdy se agent Mendes snaží svého klienta udat. A podle deníku Bild ho nabídl bundesligové Borussii Dortmund, která před pár měsíci pustila svůj útočný klenot Erlinga Haalanda do Manchesteru City. Nicméně „vestfálské vosy“ prý o Ronalda nejeví zájem kvůli věku a překážkou by měly být i nezdravě vysoké náklady.

Generální ředitel Borussie Hans-Joachim Watzke však uvedl, že sice představa mít Cristiana Ronalda v Dortmundu je okouzlující, ale mezi oběma stranami neprobíhá žádný kontakt. Mnozí fanoušci to považují za mlžení.

Mezitím manchesterský trenér Erik ten Hag opakuje: „Cristiano Ronaldo figuruje v našich plánech.“ Ale čím dál tím více se zdá, že Manchester United nefiguruje v Ronaldových plánech.

Superkluby ale evidentně nejsou přesvědčené o tom, že by pro ně měl být rodák z Madeiry správnou volbou. Vhodní „nápadníci“ představují nedostatkové zboží. Britský Independent však naznačuje možnou únikovou cestu, která by vedla do Sportingu Lisabon. Tedy do organizace, která Ronalda na konci 90. let a na začátku tisíciletí vychovala.

Za necelé dva týdny bude jasné, jak celá táhnoucí se sága o marném hledání nového zaměstnavatele dopadne. 1. září se totiž uzavírá přestupové okno.

Tagy:
Cristiano Ronaldo FC Bayern Mnichov Manchester United fotbal Borussia Dortmund Atlético Madrid sport Sporting Lisabon Chelsea FC Erik ten Hag Premier League