reklama
CNN Prima News nelegální prodej

nelegální prodej

Výpis příspěvků ke štítku „nelegální prodej“

Podpultová vakcína? Na dark netu je očkovací látka žádaným zbožím

21. ledna 2021 18:23

Vakcína proti koronaviru je ve světě i přímo v Česku aktuálně nedostatkovým zbožím. Lidé se tak k ní snaží dostat i alternativní cestou. Jedním z míst, kde se dá údajně sehna, je dark net. Jedná se o internetové prostředí či internetový trh, na němž se dají sehnat například drogy, zbraně, či dokonce dětská pornografie. Jedním z nově nabízených artiklů jsou i vakcíny proti koronaviru. Před jejich nákupem však varuje společnost Check Point, která se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost.

Severní Korea vydělává miliony dolarů vývozem písku. Porušuje sankce OSN

10. června 2020 17:29

Severní Korea pravděpodobně vydělává miliony dolarů vývozem písku, tvrdí Lucas Kuo a Lauren Sung z Centra pro pokročilá bezpečnostní studia ve Wasingtonu (C4ADS). Analytici podezřívali Severní Koreu z obcházení sankcí OSN od loňského května poté, co zpozorovali více než sto lodí ve Žlutém moři. Obrovské dodávky písku nejspíš míří do Číny.

Nelegální výroba masných produktů na Semilsku: Uzeniny nabízel chovatel na internetu

2. června 2020 17:47

Nelegální výrobnu masa odhalili inspektoři státní veterinární správy ve Všeni na Semilsku. Na místě zabavili více než sto kilogramů masa a uzenin, které jako rizikové nechali okamžitě zlikvidovat. Majitelům hospodářství, kteří podle inspektorů neměli k výrobě a prodeji takových potravin příslušná povolení, hrozí vysoká pokuta.

reklama