reklama

Nelegální výroba masných produktů na Semilsku: Uzeniny nabízel chovatel na internetu

Nelegální výrobnu masa odhalili inspektoři státní veterinární správy ve Všeni na Semilsku. Na místě zabavili více než sto kilogramů masa a uzenin, které jako rizikové nechali okamžitě zlikvidovat. Majitelům hospodářství, kteří podle inspektorů neměli k výrobě a prodeji takových potravin příslušná povolení, hrozí vysoká pokuta.

reklama

Místem, kam si lidé z mnoha míst Libereckého kraje jezdili pro klobásy, salámy nebo nakládané maso, je na první pohled nenápadný dům na kraji vesnice. Majitelé tam chovají krávy a podle místních i prasata. Veterináři tam vyrazili na kontrolu domácí porážky.

Přitom zjistili, že maso neslouží jen k domácí spotřebě. Provozovatelé nelegální výrobny své produkty inzerovali například i na sociálních sítích a měli stálý okruh odběratelů. K porážkám zvířat pro masné produkty ale neměli žádné povolení, schválené a kontrolované nebyly ani prostory, kde se uzeniny zpracovávaly. Podle tvrzení některých místních obyvatel se občas kolem domu proháněly krysy a vznášel se nepříjemný zápach, jiní obyvatelé obce ale tvrdí, že to tam příjemně vonělo. Že se tam vyrábějí uzeniny a jezdí si pro ně lidé ze širokého okolí, vědí téměř všichni obyvatelé. Že k tomu obyvatelé domu nemají potřebná povolení, to už bylo pro mnohé z nich překvapením.

„Já jsem je vždycky obdivovala, jak jsou pracovití, mají zvířata, pole, zapojuje se do toho celá rodina,“ tvrdí jedna ze sousedek. Podle ředitele Krajské veterinární správy může za nelegální výrobu a prodej masných produktů padnout až milionová pokuta. Podobných případů odhalí inspektoři v Česku ročně několik. „V poslední době stále častěji využíváme i takzvaných kontrolních nákupů, kdy si objednáváme zboží inzerované například i na sociálních sítích,“ prozrazuje mluvčí Státní veterinární správy ČR Petr Majer.

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama