reklama

Nelegální výroba masných produktů na Semilsku: Uzeniny nabízel chovatel na internetu

Nelegální výrobnu masa odhalili inspektoři státní veterinární správy ve Všeni na Semilsku. Na místě zabavili více než sto kilogramů masa a uzenin, které jako rizikové nechali okamžitě zlikvidovat. Majitelům hospodářství, kteří podle inspektorů neměli k výrobě a prodeji takových potravin příslušná povolení, hrozí vysoká pokuta.

reklama

Místem, kam si lidé z mnoha míst Libereckého kraje jezdili pro klobásy, salámy nebo nakládané maso, je na první pohled nenápadný dům na kraji vesnice. Majitelé tam chovají krávy a podle místních i prasata. Veterináři tam vyrazili na kontrolu domácí porážky.

Přitom zjistili, že maso neslouží jen k domácí spotřebě. Provozovatelé nelegální výrobny své produkty inzerovali například i na sociálních sítích a měli stálý okruh odběratelů. K porážkám zvířat pro masné produkty ale neměli žádné povolení, schválené a kontrolované nebyly ani prostory, kde se uzeniny zpracovávaly. Podle tvrzení některých místních obyvatel se občas kolem domu proháněly krysy a vznášel se nepříjemný zápach, jiní obyvatelé obce ale tvrdí, že to tam příjemně vonělo. Že se tam vyrábějí uzeniny a jezdí si pro ně lidé ze širokého okolí, vědí téměř všichni obyvatelé. Že k tomu obyvatelé domu nemají potřebná povolení, to už bylo pro mnohé z nich překvapením.

„Já jsem je vždycky obdivovala, jak jsou pracovití, mají zvířata, pole, zapojuje se do toho celá rodina,“ tvrdí jedna ze sousedek. Podle ředitele Krajské veterinární správy může za nelegální výrobu a prodej masných produktů padnout až milionová pokuta. Podobných případů odhalí inspektoři v Česku ročně několik. „V poslední době stále častěji využíváme i takzvaných kontrolních nákupů, kdy si objednáváme zboží inzerované například i na sociálních sítích,“ prozrazuje mluvčí Státní veterinární správy ČR Petr Majer.

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal

  • Aktualizováno

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se brání proti tvrzení zpravodajského webu Seznam Zprávy, že cestou do Moskvy chtěl ututlat kauzu Vrbětice a vyměnit ji za milion vakcín Sputnik V. V reakci na čtvrteční pokračování článku novinářů Janka Kroupy a Kristiny Cirokové sám uveřejnil jméno jednoho z utajovaných svědků, jehož svědectví použil web k rozvinutí informací o údajném Hamáčkově plánu.

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Válka o rybolov u Jersey: Francie hrozí vypnutím elektřiny, Británie vysílá vojenské lodě
reklama
reklama
Hamáčkův údajný plán v Moskvě potvrzují další: Sputnikem chtěl zachránit ČSSD

Jan Hamáček

Domácí zpravodajství

Trestní oznámení na Švejdara podala Imex Group. Kvůli únikům informací plánuje další
Laboratoře hlásí 1857 nově nakažených covidem. Počty očkovaných trhají rekordy
Další články
reklama
reklama