CNN Prima News nelegální

nelegální

Výpis příspěvků ke štítku „nelegální“

Tvrdá razie proti pašerákům tabáku: Čeští celníci zabavili miliony cigaret

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala ve čtvrtek mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

Česko nabízí pomoc Řecku při zvládání tlaku uprchlíků na hranice

Česká republika je podle vicepremiéra Hamáčka připravena Řecku pomoci finančně, humanitárně i poskytnutím policejních sil. Tisíce migrantů se snaží překročit řecké hranice a dostat se tak z Turecka na území EU. Řada z nich zkouší přebrodit hraniční řeku Evros (Marica). Řecká armáda a policie od soboty zastavily více než 24 tisíc lidí. Téměř 200 prchajících bylo zatčeno. Informovala o tom agentura AP.

Zabití íránského generála zřejmě nebylo legální, tvrdí expertka z OSN. Cílené zabíjení porušuje mezinárodní lidská práva

Zvláštní zpravodajka OSN pro lidská práva zaměřující se na mimosoudní popravy Agnes Callamardová podle CNN prohlásila, že zabití íránského generála Sulejmáního bylo pravděpodobně nelegální. Expertka uvedla, že cílená zabíjení „porušují mezinárodní právo v oblasti lidských práv“ a dodala, že „mimo kontext aktivního nepřátelství není používání dronů nebo jiných prostředků k cílenému zabíjení téměř nikdy legální“.