reklama

Noční razie v ilegálním baru: 119 zadržených a milionová pokuta pro pořadatele

Celkem 119 lidí – 102 cizinců a 17 Čechů – našli ve sklepních prostorách nočního klubu v Anenské ulici policisté při zásahu z pátku na sobotu. Mezi zadrženými bylo i zřejmě osm organizátorů. Těm nyní hrozí milionová pokuta.

reklama

Pro televizi CNN Prima NEWS mluvčí policie Jan Daněk uvedl, že o konání nelegálních akcí v místě, kde se klub nachází, věděli již delší dobu. „Měli jsme o možné nelegální aktivitě poznatek, který jsme prověřovali. Dnes se nám vše potvrdilo,“ řekl Daněk.

Okolnostmi celé akce se nyní policie bude zabývat. Mezi zadrženými mladými účastníky navíc zřejmě bylo i osm pořadatelů. Policisté tak nyní věc oznámí správním orgánům. „Následky budou v režii správního orgánu. Mohlo by se však jednat o pokutu ve výši až tří milionů korun,“ uvedl mluvčí.

Zásahová akce podle Daňka začala chvíli před půlnocí a končila až v brzkých ranních hodinách v sobotu 28. listopadu. Nejedná se přitom o ojedinělou akci. „Čas od času zaznamenáváme otevřený podnik nebo hospodu. Například před měsícem jsme zasahovali v otevřené restauraci u Václavského náměstí v Praze,“ popsal Daněk.

Hosté měli tajné heslo

Aktuálně se v České republice řeší dva případy, kdy restauratéři otevřeli své podniky. Jako důvod uvedli občanskou neposlušnost. Lidem, kteří provozovny otevřou i přes vládní nařízení a opatření proti šíření koronaviru, tak podle Daňka hrozí nemalé pokuty: „My jako policie pouze nahlašujeme událost správnímu orgánu, který následně zadává nemalé pokuty. Policisté celou situaci zdokumentují a sepíší totožnost osob na místě.“

Organizátoři akce měli velmi důmyslný systém, jak do klubu vpouštět pouze dané osoby. Na sociální síti uváděli denní tajné heslo v angličtině, kterým se museli mladí účastníci prokázat. Policisté při zásahu zadržovali nejen účastníky v klubu, ale i lidi na ulici, kteří na akci teprve mířili, nebo z ní odcházeli.

Záchranáři, kteří na místo taktéž dojeli, všechny přítomné v klubu zkontrolovali. Do Nemocnice Na Bulovce převezli pouze jednu 22letou ženu, kvůli intoxikaci alkoholem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

reklama

Domácí zpravodajství

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama