reklama

Noční razie v ilegálním baru: 119 zadržených a milionová pokuta pro pořadatele

Celkem 119 lidí – 102 cizinců a 17 Čechů – našli ve sklepních prostorách nočního klubu v Anenské ulici policisté při zásahu z pátku na sobotu. Mezi zadrženými bylo i zřejmě osm organizátorů. Těm nyní hrozí milionová pokuta.

reklama

Pro televizi CNN Prima NEWS mluvčí policie Jan Daněk uvedl, že o konání nelegálních akcí v místě, kde se klub nachází, věděli již delší dobu. „Měli jsme o možné nelegální aktivitě poznatek, který jsme prověřovali. Dnes se nám vše potvrdilo,“ řekl Daněk.

Okolnostmi celé akce se nyní policie bude zabývat. Mezi zadrženými mladými účastníky navíc zřejmě bylo i osm pořadatelů. Policisté tak nyní věc oznámí správním orgánům. „Následky budou v režii správního orgánu. Mohlo by se však jednat o pokutu ve výši až tří milionů korun,“ uvedl mluvčí.

K tématu

Zásahová akce podle Daňka začala chvíli před půlnocí a končila až v brzkých ranních hodinách v sobotu 28. listopadu. Nejedná se přitom o ojedinělou akci. „Čas od času zaznamenáváme otevřený podnik nebo hospodu. Například před měsícem jsme zasahovali v otevřené restauraci u Václavského náměstí v Praze,“ popsal Daněk.

Hosté měli tajné heslo

Aktuálně se v České republice řeší dva případy, kdy restauratéři otevřeli své podniky. Jako důvod uvedli občanskou neposlušnost. Lidem, kteří provozovny otevřou i přes vládní nařízení a opatření proti šíření koronaviru, tak podle Daňka hrozí nemalé pokuty: „My jako policie pouze nahlašujeme událost správnímu orgánu, který následně zadává nemalé pokuty. Policisté celou situaci zdokumentují a sepíší totožnost osob na místě.“

Organizátoři akce měli velmi důmyslný systém, jak do klubu vpouštět pouze dané osoby. Na sociální síti uváděli denní tajné heslo v angličtině, kterým se museli mladí účastníci prokázat. Policisté při zásahu zadržovali nejen účastníky v klubu, ale i lidi na ulici, kteří na akci teprve mířili, nebo z ní odcházeli.

Záchranáři, kteří na místo taktéž dojeli, všechny přítomné v klubu zkontrolovali. Do Nemocnice Na Bulovce převezli pouze jednu 22letou ženu, kvůli intoxikaci alkoholem.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama