reklama

Noční razie v ilegálním baru: 119 zadržených a milionová pokuta pro pořadatele

Celkem 119 lidí – 102 cizinců a 17 Čechů – našli ve sklepních prostorách nočního klubu v Anenské ulici policisté při zásahu z pátku na sobotu. Mezi zadrženými bylo i zřejmě osm organizátorů. Těm nyní hrozí milionová pokuta.

reklama

Pro televizi CNN Prima NEWS mluvčí policie Jan Daněk uvedl, že o konání nelegálních akcí v místě, kde se klub nachází, věděli již delší dobu. „Měli jsme o možné nelegální aktivitě poznatek, který jsme prověřovali. Dnes se nám vše potvrdilo,“ řekl Daněk.

Okolnostmi celé akce se nyní policie bude zabývat. Mezi zadrženými mladými účastníky navíc zřejmě bylo i osm pořadatelů. Policisté tak nyní věc oznámí správním orgánům. „Následky budou v režii správního orgánu. Mohlo by se však jednat o pokutu ve výši až tří milionů korun,“ uvedl mluvčí.

K tématu

Zásahová akce podle Daňka začala chvíli před půlnocí a končila až v brzkých ranních hodinách v sobotu 28. listopadu. Nejedná se přitom o ojedinělou akci. „Čas od času zaznamenáváme otevřený podnik nebo hospodu. Například před měsícem jsme zasahovali v otevřené restauraci u Václavského náměstí v Praze,“ popsal Daněk.

Hosté měli tajné heslo

Aktuálně se v České republice řeší dva případy, kdy restauratéři otevřeli své podniky. Jako důvod uvedli občanskou neposlušnost. Lidem, kteří provozovny otevřou i přes vládní nařízení a opatření proti šíření koronaviru, tak podle Daňka hrozí nemalé pokuty: „My jako policie pouze nahlašujeme událost správnímu orgánu, který následně zadává nemalé pokuty. Policisté celou situaci zdokumentují a sepíší totožnost osob na místě.“

Organizátoři akce měli velmi důmyslný systém, jak do klubu vpouštět pouze dané osoby. Na sociální síti uváděli denní tajné heslo v angličtině, kterým se museli mladí účastníci prokázat. Policisté při zásahu zadržovali nejen účastníky v klubu, ale i lidi na ulici, kteří na akci teprve mířili, nebo z ní odcházeli.

Záchranáři, kteří na místo taktéž dojeli, všechny přítomné v klubu zkontrolovali. Do Nemocnice Na Bulovce převezli pouze jednu 22letou ženu, kvůli intoxikaci alkoholem.

K tématu

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Kdykoliv mohou začít krvácet. Život hemofilikům usnadňuje moderní léčba
Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník
Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty
Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Další články
reklama
reklama