reklama

Noční razie v ilegálním baru: 119 zadržených a milionová pokuta pro pořadatele

Celkem 119 lidí – 102 cizinců a 17 Čechů – našli ve sklepních prostorách nočního klubu v Anenské ulici policisté při zásahu z pátku na sobotu. Mezi zadrženými bylo i zřejmě osm organizátorů. Těm nyní hrozí milionová pokuta.

reklama

Pro televizi CNN Prima NEWS mluvčí policie Jan Daněk uvedl, že o konání nelegálních akcí v místě, kde se klub nachází, věděli již delší dobu. „Měli jsme o možné nelegální aktivitě poznatek, který jsme prověřovali. Dnes se nám vše potvrdilo,“ řekl Daněk.

Okolnostmi celé akce se nyní policie bude zabývat. Mezi zadrženými mladými účastníky navíc zřejmě bylo i osm pořadatelů. Policisté tak nyní věc oznámí správním orgánům. „Následky budou v režii správního orgánu. Mohlo by se však jednat o pokutu ve výši až tří milionů korun,“ uvedl mluvčí.

Zásahová akce podle Daňka začala chvíli před půlnocí a končila až v brzkých ranních hodinách v sobotu 28. listopadu. Nejedná se přitom o ojedinělou akci. „Čas od času zaznamenáváme otevřený podnik nebo hospodu. Například před měsícem jsme zasahovali v otevřené restauraci u Václavského náměstí v Praze,“ popsal Daněk.

Hosté měli tajné heslo

Aktuálně se v České republice řeší dva případy, kdy restauratéři otevřeli své podniky. Jako důvod uvedli občanskou neposlušnost. Lidem, kteří provozovny otevřou i přes vládní nařízení a opatření proti šíření koronaviru, tak podle Daňka hrozí nemalé pokuty: „My jako policie pouze nahlašujeme událost správnímu orgánu, který následně zadává nemalé pokuty. Policisté celou situaci zdokumentují a sepíší totožnost osob na místě.“

Organizátoři akce měli velmi důmyslný systém, jak do klubu vpouštět pouze dané osoby. Na sociální síti uváděli denní tajné heslo v angličtině, kterým se museli mladí účastníci prokázat. Policisté při zásahu zadržovali nejen účastníky v klubu, ale i lidi na ulici, kteří na akci teprve mířili, nebo z ní odcházeli.

Záchranáři, kteří na místo taktéž dojeli, všechny přítomné v klubu zkontrolovali. Do Nemocnice Na Bulovce převezli pouze jednu 22letou ženu, kvůli intoxikaci alkoholem.

Tagy:
Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené
Cestování

Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené

Cestováni od pondělí zpřísní. Neočkovaní budou muset po návratu z Francie a Dánska na PCR test i do izolace, země se přesouvají do červené kategorie. Oranžová se rozšiřuje o Itálii, Švýcarsko a Island, uvádí ministerstvo zahraničí. Německo bude od neděle vyžadovat, aby měli lidé při vstupu do země buď negativní test na COVID-19, potvrzení o uzdravení nebo doklad o očkování.

Živě
ON-LINE osmý den olympiády: Češi mají další dvě zlata, slaví Krpálek a Prskavec

Judista Lukáš Krpálek a kajakář Jiří Prskavec rozšiřují českou medailovou sbírku. Prvně jmenovaný dokázal porazit všechny protivníky a slaví tak zasloužené zlato. Prskavec si díky famózním jízdám ve vodním slalomu dojel rovněž nejhodnotnější medaili. V akci byli i atleti nebo plavci včetně české rekordmanky Barbory Seemanové. Čeští sportovci vybojovali na olympijských hrách v Tokiu už šest cenných kovů a další dvě mají jisté díky tenistkám.

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

Plíšková: Olympiáda není pro mě. Pak tam nemá co dělat, zkritizoval ji český veslař

Po jízdě na wimbledonské trávě čeští fanoušci věřili, že Karolína Plíšková zabojuje na olympiádě v Tokiu o medaili. Místo ní má cenný kov jistý zázračná Markéta Vondroušová. Bývalá světová jednička totiž skončila už v osmifinále. Po vypadnutí se Plíšková nechala slyšet, že „olympiáda asi není nic pro ni“. Tato slova celkem automaticky zajistila pohrdavé reakce nejen na sociálních sítích, ale překvapivě i u kolegy z české výpravy.

Nečekaný vedlejší účinek po vakcíně Pfizer. Očkované ženy hlásí zvětšení prsou

Nežádoucích vedlejších účinků po očkování proti covidu hlásí lidé tisíce. Mnohé ženy, které si nechaly aplikovat vakcínu Pfizer, se však z jednoho radují. Vyskytl se u nich takzvaný „Pfizer boob job“ neboli zvětšení prsou po očkování. Některé se následně obávaly, že mají rakovinu prsu. Reakce těla je totiž podobná té u zákeřné diagnózy.

reklama

Domácí zpravodajství

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

reklama