Neplačte, že jsem odešel: Vzkaz na parte trenéra hvězd dojímá. Naučil mě žít, říká Štěpánek

Poslední rozloučení se zesnulým kondičním trenérem Markem Všetíčkem, který 16 let spolupracoval s tenistou Radkem Štěpánkem, ale i Petrou Kvitovou a Karolínou Plíškovou, proběhne v pátek ve 13 hodin v obřadní síni krematoria v pražských Strašnicích. 58letý odborník zemřel minulý týden, podle informací Blesku spáchal sebevraždu.

„Neplačte, že jsem odešel, ten klid a mír mi přejte, jen v srdcích věčnou vzpomínku na mne si zachovejte,“ stojí v parte, které rodina zesnulého trenéra Marka Všetíčka umístila na Facebook. Epitaf podepsali jeho manželka a syn, bratr se ženou a neteře.

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek ve 13 hodin ve strašnickém krematoriu v Praze.

PSALI JSME: Obrovská rána, klepe se mi hlas. Ze smrti trenéra Všetíčka je Štěpánek zdevastovaný

Všetíček se kondičnímu trénování tenistů věnoval od roku 1988. Začínal po boku Karla Nováčka, který se stal osmým hráčem světa. Pomáhal i Petře Kvitové či Karolíně Plíškové. Nejpodstatnější část kariéry ale vedl Radka Štepánka. Zemřel minulý týden ve věku 58 let, údajně si vzal život.

Vzpomínky Radka Štěpánka

Štěpánek se již nechal slyšet, že ho tragický skon zaskočil. „Je to obrovská tragédie, kterou nelze slovy jakkoli dál popsat. Po spoustě let se mi klepe hlas,“ uvedl pro Blesk.

Spolupráci trvající 16 let ukončili v roce 2017. Trenér prý Štěpánka ovlivnil nejen sportovně, ale i lidsky. „Naučil mě, že život není jenom o tenise, o výhrách a prohrách, o práci. Naučil mě si život i vychutnávat,“ řekl Blesku. Prozradil, že ani jednou nepřišel pozdě. „To je na metál. A o člověku vám to hrozně moc vypoví,“ doplnil.

Všetíčka považoval za člena rodiny. „Všechno, co k životu patřilo, jsme prožívali spolu. Jako sportovci, ale hlavně jako kamarádi. On byl můj životní kámoš, absolutně bez debat.“

Frankfurtská a svíčková se šesti

Zavzpomínal také na Všetíčkův poměrně svérázný způsob tréninku. Když se ohlédne na své návyky, nebyl Štěpánek, dle svých slov, typickým profesionálním sportovcem. „Myslím, že jsem ho šokoval. Měl za sebou profíky, a když za mnou přijel do Prostějova, tak jsem si před ním dal k snídani dvě kakaa a bagetu. Šli jsme trénovat a on schválně změnil trénink. Vzal mě na ovál a dal mi intervaly, takže jsem tu snídani ihned odevzdal,“ popsal tenista s tím, že Všetíčka zaskočil i u oběda mezi tréninky. V motorestu si dal frankfurtskou, dva rohlíky a svíčkovou se šesti. „Musel být v šoku, co jsem za amatéra.“

Ačkoli se jejich pracovní cesty jednoho dne rozešly, zůstali v kontaktu i nadále. „V tomto tenisovém světě je to nenormální, ale u nás se nezměnilo vůbec nic. Pořád jsme řešili všechno spolu,“ dodal. Na Všetíčka podle svých slov myslí na každém kroku.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: V 58 letech nečekaně zemřel držitel Stanley Cupu Klíma.

Tagy: