Loupež v Berouně skončila fiaskem. Útočník vytáhl nůž, pak se strachem prodavači utekl

Prodejnu potravin v Berouně přepadl minulý týden maskovaný muž s nožem, loupež mu ale nevyšla. Prodavač měl také nůž a postavil se mu na odpor, pachatel poté z prodejny utekl. Policie po něm pátrá a dává k dispozici videozáznam. O incidentu média informovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie zveřejnila videozáznam zachycující nevydařenou loupež na svých webových stránkách. Událost se stala v pondělí 20. prosince před 18:00 v prodejně potravin v ulici Julia Fučíka.

Maskovaný muž obešel prodejní pult, vytáhl na prodavače asi dvaceticentimetrový nůž a beze slov otevřel malou textilní brašnu. Dožadoval se tak vydání peněz. Prodavač však vzal do jedné ruky dlouhou svítilnu a do druhé nůž a zloděje zahnal.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ uvedla Richterová.

Policisté žádají všechny, kteří muže na záběrech poznávají nebo k němu mají jakékoliv poznatky, aby zavolali na linku 158 nebo se obrátili na jakoukoliv policejní služebnu.

Tagy: