reklama

Znásilnění a loupeže. Policie hledá další možné oběti muže z Prahy, nepoznáváte své věci?

Policisté hledají další možné oběti násilníka, který má na svědomí několik sexuálních a loupežných přepadení. Vloni napadl prodavačku v obchodě s dětským zbožím v Praze 2, o několik měsíců později pak i dívku, která šla od autobusové zastávky U Waltrovky. Pachatele policisté zajistili, u něj v bytě pak našli dvě dámské kabelky. Nyní se strážci zákona obrací na veřejnost s prosbou, aby v případě, že někdo pozná svou kabelku, se obrátil na linku 158.

reklama

Třicetiletý muž napadl prodavačku v obchodě s dětským oblečením loni v květnu. „Do provozovny přišel neznámý muž a zdálo se, že je to běžný zákazník, to se však v okamžiku změnilo. Šestadvacetiletou prodavačku nečekaně oslovil s oplzlým dotazem se sexuálním podtextem. Když nereagovala, i přes její odpor ji začal osahávat na intimních partiích,“ popsal mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Mladá žena začala křičet a muž prodejnu opustil. Za několik minut se však vrátil zpět. „V osahávání se snažil i nadále pokračovat. Poté jakoby nic z obchodu opět odešel a už se nevrátil,“ dodal Rybanský s tím, že prodavačka věc oznámila na linku 158.

Ukradená kabelka
Ukradená kabelka
Zdroj: Policie ČR

Napadl dívku kvůli telefonu

Druhý incident se odehrál o několik měsíců později v Praze 5. Dvacetiletá dívka šla v časných ranních hodinách ze zastávky U Waltrovky, když si všimla, že ji pronásleduje neznámý muž. „Přidala do kroku a ze strachu začala volat příteli. Obviněný ji došel, úderem srazil na zem a v napadání pokračoval. Cílil na mobilní telefon, který stále držela v ruce,“ popsal Rybanský. Dívce se podařilo telefon ochránit. Pachatel ji poté chytil za vlasy a snažil se odtáhnout pryč z ulice.

Toho si naštěstí všiml kolemjdoucí, násilník se zalekl a utekl. „Během několika dní jsme muže zadrželi v jedné z pražských ubytoven. U zadrženého byly zajištěny dvě dámské kabelky, u kterých se do současné doby nepodařilo zjistit, zda nepocházejí z trestné činnosti,“ dodal mluvčí.

Třcetiletý muž byl obviněn z trestných činů znásilnění a loupež. Hrozí mu desetiletý trest odnětí svobody. Kriminalisté se nyní domnívají, že má pachatel na svědomí více případů se sexuálním podtextem. „Proto se obracíme na veřejnost, převážně ženy. Pokud poznáváte svou kabelku či se vám obdobný skutek stal, obraťte se prosím na linku 158 nebo policejní služebnu v místě bydliště,“ žádal mluvčí pražské policie.

/ fotografií

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové

Je velmi málo pravděpodobné, že by se ruský Rosatom účastnil tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, řekl v nedělní Partii na CNN Prima NEWS vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Důvodem jsou informace českých bezpečnostních služeb, že za výbuchem muničních skladů ve Vrběticích stáli důstojníci ruské tajné služby GRU.

Partie

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně

Měli bychom si s Ruskem celou situaci ohledně výbuchu ve Vrběticích vyjasnit, myslí si komunistický poslanec Leo Luzar. Varoval, že ostrá vyjádření českých politiků mohou způsobit velké konflikty. Podle Luzara je potřeba, aby vláda poskytla více informací. Řekl to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Za své výroky si vysloužil kritiku od poslanců napříč spektrem.

Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Vrbětice rozpoutaly střet o Rusko. Češi se na sociálních sítích o kauze dohadují
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa obrazem: Královna Alžběta v kapli plakala, Harry se usmiřoval

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
Další články
reklama
reklama