CNN Prima News neprůstřelné vesty

neprůstřelné vesty

Výpis příspěvků ke štítku „neprůstřelné vesty“

S tímhle kusem ho*na nás poslali na Ukrajinu. Mobilizovaní Rusové si stěžují na vybavení

Vybavení nově mobilizovaných Rusů, ale i ruských vojáků, kteří už bojují na Ukrajině, vyvolává další otázky o stavu ruské armády. Na sociálních sítích se šíří záběry podivně vypadajících „neprůstřelných“ vest, které bývají vyplněny tenkými kovovými pláty či molitanem, a také vojenských helem, jejichž tvar lze dle libosti upravovat fyzickou silou. Zatímco Ukrajinci jsou z nedostatků ruské armády pobaveni, radost naopak nemají mobilizovaní Rusové. Informace o vybavení Rusů nicméně nelze v průběhu války nezávisle ověřit. Reportér CNN Prima NEWS na Ukrajině ale vestu vyplněnou molitanem v jednom ze zákopů opuštěných Rusy skutečně v minulých dnech našel.

Jestli nám nevrátí naše zbraně, vybombardujme je. Trump brojí proti Tálibánu a tepe Bidena

Bývalý americký prezident Donald Trump burcuje proti Tálibánu. USA v zemi po stažení svých sil zanechaly spoustu vojenské výzbroje a techniky. Trump nyní hlásá, že by Američané měli po tálibáncích požadovat, aby jim vše vrátili. Pokud by tak neučinil, měli by Američané podle Trumpa zakročit silou. Buď by se měli do Afghánistánu vrátit s armádou, nebo tálibánce přímo vybombardovat.

Ministerstvo obrany kupuje neprůstřelné vesty v ceně skoro 1,7 miliardy korun

Ministerstvo obrany ve středu podepsalo rámcovou smlouvu s firmou STV Group na pořízení až téměř 47 000 neprůstřelných vest. Na tiskové konferenci to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle informací ČTK ministerstvo za vesty zaplatí až 1,67 miliardy korun včetně DPH. Česká společnost bude vojákům vesty dodávat do roku 2025, obrana je bude objednávat podle aktuální potřeby.