Ministerstvo obrany kupuje neprůstřelné vesty v ceně skoro 1,7 miliardy korun

Andrej Babiš

Ministerstvo obrany ve středu podepsalo rámcovou smlouvu s firmou STV Group na pořízení až téměř 47 000 neprůstřelných vest. Na tiskové konferenci to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle informací ČTK ministerstvo za vesty zaplatí až 1,67 miliardy korun včetně DPH. Česká společnost bude vojákům vesty dodávat do roku 2025, obrana je bude objednávat podle aktuální potřeby.

Podle rámcové smlouvy bude moci ministerstvo v letech 2020 až 2025 objednat až 46 988 neprůstřelných vest. Pořizovat bude vesty ve třech variantách, a to se zeleným maskovacím vzorem a s pouštním maskovacím vzorem, pro Vojenskou policii nakoupí neprůstřelné vesty černé. Podle ministerstva budou vesty splňovat nejvyšší balistickou ochranu, tedy stupeň čtyři.

„Osobní ochrana vojáků je pro nás prvořadá. Dnes podepsaná smlouva pokryje potřeby armády v této oblasti na následujících pět let,“ poznamenal k zakázce ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Smlouvu podle něj podepsal jeho náměstek pro oblast akvizic Lubor Koudelka.

STV Group ministerstvo bylo vybráno na základě výběrového řízení, které bylo vyhlášeno v květnu 2019.

Se zajištěním dodávek neprůstřelných vest mělo v minulosti ministerstvo potíže. Dříve uzavřelo smlouvu s Českou zbrojovkou na dodání asi 2 300 balistických vest, po vzájemných sporech ministerstvo od smlouvy odstoupilo a zakázka skončila u soudu. Od roku 2017 vesty vojákům a vojenským policistům dodávala společnost Argun.

Celou tiskovou konferenci ministerstva obrany si můžete pustit ve videu.

"Přijel jsem dnes na Ministerstvo obrany poděkovat vojákům za to, jak nám pomáhají v boji s koronavirem, a zároveň je...

Posted by Ministerstvo obrany České republiky on Wednesday, May 13, 2020

Tagy: