Netypická nehoda na Slovensku: Ze svahu se „kutálelo“ auto s horskými záchranáři

Během záchranné akce se v sobotu odpoledne převrátilo terénní auto s pěti členy Horské záchranné služby (HZS). Ze strmého kopce se začalo doslova kutálet dolů, přičemž jeden ze záchranářů z vozu vypadl a utrpěl vážná zranění, je však mimo ohrožení života, informovalo slovenské ministerstvo vnitra na Facebooku. S informací o nehodě přišel deník Právo.

Nehoda se stala v Malé Fatře na sjezdovce nad Chatou na Grúni. Tři profesionální a dva dobrovolní záchranáři tam směřovali k záchraně turistky na Poludňový grúň.

„Záchranáři jsou stabilizovaní. Dva dobrovolné záchranáře doktoři po ošetření propustili domů. Těžce zraněného záchranáře operovali, je mimo ohrožení života,“ informovalo ministerstvo vnitra Slovenské republiky s tím, že i další dva záchranáři zůstávají v nemocnici a lékaři monitorují jejich zdravotní stav.

Do Fakultní nemocnice v Žilině po události podle ministerstva vnitra okamžitě přicestoval prezident Hasičského a záchranného sboru Slovenské republiky Pavol Mikulášek a státní tajemník ministerstva vnitra Vendelín Leitner. „Informovali se o zdravotním stavu horských záchranářů, rodinám vyjádřili podporu a nabídli případnou pomoc,“ napsalo ministerstvo vnitra na sociální síti.

Po nehodě záchranářů zraněné turistce přispěchala na pomoc jiná skupina členů Horské záchranné služby.

POČAS ZÁCHRANNEJ AKCIE SA ZRANILI PIATI HORSKÍ ZÁCHRANÁRI ŤAŽKO ZRANENÝ ZÁCHRANÁR JE MIMO OHROZENIA ŽIVOTA, DVOCH UŽ...

Posted by Ministerstvo vnútra SR on Saturday, September 5, 2020

Tagy:
Slovensko Facebook nehody havárie ministerstvo vnitra záchranáři zdravotnická záchranná služba Horská záchranná služba Malá Fatra Chata na Grúni Žilina svah Právo Hasičský a záchranný sbor Slovenské republiky Grúň