Neuvěřitelný paragliding: Turek se prohání v oblacích v posteli a bez jištění

Hasan Kaval je devětadvacetiletý paraglidista z tureckého Izmiru. Je tak nadaný a plný nápadů, že tento letecký sport posunul snad až za hranice možností. Naposledy se do nebe vydal v posteli a bez jištění. V oblacích si dal dokonce i šlofíka.

Instruktor paraglidingu proměňuje své šílené nápady v realitu. Naposledy si vymyslel, že se proletí nad širým mořem v posteli. Nechyběly mu ani noční stolky, peřina a budík. Dal si totiž šlofíka, když se proháněl bez jištění nad tureckou Alanyí.

Tým pěti lidí ho v posteli, která byla připevněná popruhy na padák, doslova hodili z útesu. Hasan si pak svůj originální letecký dopravní prostředek nasměroval, kam potřeboval, pustil popruhy, nasadil si škrabošku a zdříml si, než mu zazvonil budík. Pak se ještě proletěl nad městem a přistál na pláži.

Nebyl to ale jeho první kousek podobného ražení. Na začátku července si vyletěl na kožené sedačce, kde měl přimontovanou i televizi. Ve vzduchu se pohodlně přezul do přezůvek, naladil si televizi, otevřel si plechovku s pitím a zobal drobné občerstvení. Samozřejmě bez jištění, prostě pohoda.

Na zážitkové výlety do tureckých oblak bere ale i ostatní odvážlivce. Na širém nebi si pak s nimi zahraje třeba společenské hry, vypije kávu nebo si zakouří vodní dýmku.

Tagy: