CNN Prima News létání

létání

Výpis příspěvků ke štítku „létání“

Zachraň se, kdo můžeš. Rusové před mobilizací prchají i do Gruzie či Mongolska

22. září 2022 22:54

Poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil částečnou mobilizaci, rozhodla se řada Rusů opustit svoji zemi. Již během dne vyprodali veškeré letenky z Moskvy do tureckého Istanbulu či arménského Jerevanu. Kolony se začaly tvořit u rusko-finské hranice. Během čtvrtka úprk občanů pokračoval. Míří dokonce i do nepřátelské Gruzie či zaostalého Mongolska.

Několik minut nahoru, hodiny dolů. Vyzkoušeli jsme za vás paragliding na Rané u Loun

20. srpna 2022 08:40

Kdo někdy pojede kolem obce Raná na Lounsku, určitě by se měl zaměřit na místní kopec. Pokud bude mít štěstí, uvidí kolem něj létat desítky paraglidů. Právě tento kopec je pro nadšence se speciálními křídly jako dělaný. Jsou tu prý dokonce jedny z nejlepších podmínek v republice. Štáb CNN Prima NEWS vyzkoušel na vlastní kůži, co je na tom pravdy.

Nejdražší let na světě trvá méně než 80 vteřin. Záběry nezvyklé cesty jsou hitem

17. července 2022 12:35

Média obletělo video, které zachycuje zřejmě nejkratší let na světě. Letadlo mezi dvěma Orknejskými ostrovy, které patří Skotsku, urazí vzdálenost 2,7 kilometrů. Cesta trvající méně než 80 vteřin stojí 17 liber (necelých 500 korun), což z ní činí nejdražší komerční let. Osmimístný letoun převáží obyvatele dvakrát denně.

Dvě patra sedadel jako budoucnost létání? Hlavní je místo pro nohy, míní designér

19. června 2022 07:58

Španělský 22letý designér Alejandro Núñez Vicente představil návrh nového uspořádání sedadel v letadle, o který se zajímají i velké společnosti a který by mohl ovlivnit budoucnost aviatiky. Vicente se snaží zejména o to, aby měli lidé komfort i v ekonomické třídě – toho se dá podle něj dosáhnout dvoupatrovým systémem sedadel.

Na Slovensku se zřítil letoun s českou posádkou. Jeden člověk zemřel, druhý je zraněný

12. června 2022 15:43

Na jihu Slovenska v neděli podle záchranářů spadlo malé letadlo s dvoučlennou českou posádkou. Jeden z Čechů zemřel, další utrpěl těžká zranění, informovala mluvčí Záchranné zdravotní služby Bratislava Darina Schreková. Podle policie letadlo skončilo v kukuřičném poli. Ze zveřejněných záběrů vyplývá, že jde o stroj registrovaný v Česku.

Ruské letecké trable: Kvůli uzavřené obloze musí oblétávat evropské země

28. února 2022 16:37

Ruská letadla již naplno pociťují tíživost faktu, že jim evropské státy uzavřely svůj vzdušný prostor. Pohyb po Evropě je tak aktuálně zcela mimo jejich možnosti a na místa, kam ruská letadla mohou, se dopravují velmi obtížně. Příkladem budiž lety do Kaliningradské oblasti. Malý výběžek mezi Polskem a Litvou totiž patří Rusku. Aby se do něj ale Rusové dostali, musí obletět několik států, čímž se prodlužuje délka letu i množství spotřebovaného paliva. Vyplývá to z aplikace Flight Radar.

Velké aerolinky ruší lety do USA. Bojí se tam přistávat kvůli novým 5G sítím

20. ledna 2022 21:41

Spojeným státům hrozí krize v letecké dopravě katastrofických rozměrů. Tentokrát není příčinou pandemie, ale zavádění 5G sítí na amerických letištích. Podle několika aerolinek může spuštění nové služby způsobit, že dopravci nebudou moci používat velkou část svých dálkových letadel. Signál 5G může totiž narušit správnou funkci některých palubních systémů.

Parodie na boj s klimatem. Aerolinky kvůli pravidlům EU vyslaly tisíce prázdných letadel

8. ledna 2022 14:37

Letecké společnosti se v posledních měsících a letech houfem přidávají k boji proti klimatu. Nabízí tak pasažérům například ekologičtější lety a některé aerolinky začaly více využívat recyklované materiály. Jako parodie na boj s klimatem však působí vyslání hned 18 tisíc zbytečných zimních letů německé společnosti Lufthansa a její dceřiné aerolinky Brussels Airlines. Belgické aerolinky dokonce musely prázdných letadel vyslat několik tisíc. Proč?