CNN Prima News létání

létání

Výpis příspěvků ke štítku „létání“

Můžou nás povolat, ale studium v Česku si užíváme, říkají mladí ukrajinští piloti

Studium letectví v České republice aktuálně absolvují dvě desítky mladých Ukrajinců a Ukrajinek. Ti si podle svých slov pobyt v ČR užívají a jsou vděční za příležitost, kterou by vzhledem k válce ve své domovině nedostali. Zároveň je ale trápí myšlenky na rodnou zemi, která už téměř dva roky čelí ruské invazi. Teoreticky by se do obrany Ukrajiny tito mladí piloti mohli zapojit, pokud by jim přišel povolávací rozkaz k armádnímu letectvu. Dvojice mladých pilotů nyní promluvila pro CNN Prima NEWS.

I při 20 centimetrech nad zemí je třeba se mít na pozoru, říká mistr Evropy v letu na kluzáku

Tři kilometry nad zemí, zavěšeni pod jednoduchým křídlem, navíc bez jakéhokoli motoru. Pro řadu lidí zlý sen. Pro zhruba stovku českých letců na závěsných kluzácích naopak pocit naprostého blaha. S jedním z nejlepších v oboru jsme si proto dali dostaveníčko, aby nám tento sport trochu představil. A Dan Vyhnalík se této role zhostil skutečně poctivě.

Soutěžte s námi o VIP poukaz do Hurricane Factory v hodnotě 5 000 Kč

Toužili jste někdy létat jako pták? Dáme vám tu možnost. Právě teď totiž soutěžíme o VIP poukaz do Hurricane Factory v pražských Letňanech, kde do vzduchu dostanou každého, kdo si o to řekne. Pochopitelně jen dočasně a s pomocí, ale i to se počítá. Pokud patříte k těm, kteří by rádi vyzkoušeli tento mimořádný zážitek, odpovězte na soutěžní otázku níže. Výherce získá poukaz VIP Flyer v hodnotě 5 000 Kč, který si může nechat pro sebe nebo ho darovat i s věnováním. Voucher majiteli dává 6 minut letu rozdělených do 4 vstupů, nechybí instruktáž od zkušeného letce, zapůjčení vybavení a pohoštění v místní restauraci s výhledem na místo dění v hodnotě 500 Kč a videozáznam z letu s fotografiemi.

KOMENTÁŘ: Klimatisté z Poslední generace? Pokrytci a šašci. Rozumějí jen buzeraci ostatních

Jak bojovat proti klimatické změně či znečišťování planety? No jasně, už to mám. Flákněte bramborovou kaši na Monetův obraz, chrstněte oranžovou barvu na Braniborskou bránu, blokujte bezemisní závodníky, třeba běžce maratonu. Nezapomeňte také dennodenně zkoušet trpělivost řidičů, kteří ráno jezdí do práce nebo třeba převážejí svou těhotnou ženu do porodnice. Hrozně se pak divte, že vás lidé mají za teroristy a odpad společnosti. Ale nezoufejte – svou klimatickou tíseň si můžete léčit tak, že si uděláte výlet letadlem na Bali, samozřejmě jako soukromé osoby, nikoliv jako aktivisté.

Novinka na českém nebi. Odstartoval první přímý let z Prahy do Thajska, zájem byl obrovský

Tisíce Čechů láká trávit Vánoce v teple. Ani letošní svátky nebyly žádnou výjimkou. Řada lidí vyměnila cukroví či pohádky za cestu na letiště a právě na Boží hod vyrazila na první odlet z Prahy do Thajska. Cestovní kancelář Čedok totiž právě na 25. prosince 2022 naplánovala start přímých charterových letů do další exotické destinace, tentokrát do oblasti Krabi. Vyprodaným inauguračním letem ve spolupráci s leteckou společností LOT Polish Airlines odletělo do Asie téměř 300 cestujících.