reklama
CNN Prima News létání

létání

Výpis příspěvků ke štítku „létání“

Letěl autem z Nitry do Bratislavy. Novým vozidlem lze cestovat po zemi i ve vzduchu

Na první pohled vypadá jako sportovní vozidlo a jezdit s ním lze po silnicích, po rozbalení do letecké verze ale dokáže vzlétnout a připomíná malé letadlo. Nové dvoumístné létající auto AirCar slovenského vynálezce a designéra Štefana Kleina v pondělí absolvovalo nejdelší let a přistálo na mezinárodním letišti v Bratislavě. Klein, který stál už dříve za prvním slovenským létajícím automobilem Aeromobil, už připravuje další prototyp AirCaru. Následně by se toto létající auto mohlo dostat k zákazníkům.

Reportáž: Egypt láká na hotely bez roušek i naočkovaný personál. Problém jsou hosté

Na sever Afriky vyráží každoročně stovky českých turistů. Kromě Tuniska či Maroka se mezi oblíbené destinace řadí i Egypt, zejména pak oblast podél Rudého moře. Řadě tuzemských turistů dovolenou překazila pandemie. Egypt je ovšem na návrat zahraniční klientely připraven. Hotelový personál redaktorovi CNN Prima NEWS řekl, že díky očkování se koronaviru nebojí. Zároveň popsal, jak bylo naloženo s těmi Egypťany, kteří se očkovat nechtěli nechat.

Aviofobie se na letošním Euru nehodí, letadlo bude druhým domovem. Kolik Češi nalétají?

Skoro se zdá, že po odehrání základní skupiny Eura budou moct čeští fotbalisté zasednout za knipl a bez cizí pomoci odpilotovat trasu Praha – Britské ostrovy. Nadcházející mistrovství Evropy bude pro tuzemský „nároďák“ i některé další reprezentace více cestovatelské než kterékoliv jiné předchozí a pro hráče trpící aviofobií půjde o noční můru. Může za to již roky známý plán odehrát šampionát ve městech po celé Evropě. A pak také pandemie koronaviru.

Dvoupatrové sedačky či spací kapsle. Jak může vypadat letecké cestování budoucnosti?

Aerolinky po celém světě dlouhá léta řeší, jak zajistit přepravu pro co největší množství lidí a zároveň zachovat (relativní) pohodlí. Designéři tak přicházejí s různými návrhy, jak k takovému řešení dojít. Podívejte se na vítězné návrhy letošního ročníku soutěže Crystal Cabin Awards, které ukazují, jak by mohla vypadat budoucnost leteckého cestování.

Influencerka podvodem získala peníze pro postižené covidem. Pak si platila první třídu

Jednatřicetiletá Danielle Millerová údajně získala za pomoci využití údajů jiných osob tzv. pandemickou půjčku, a získala tak více než 100 tisíc dolarů (necelých 2,1 milionu korun). Influencerka známá tím, že se na sociálních sítích chlubí svým luxusním životním stylem, pak byla obviněna z toho, že peníze použila na financování svých letů první třídou.

Šonku čeká návrat závodů i monstrózního přetížení: Ze 14,6 G jsem byl nadšený

V září 2019 proběhl v japonské Čibě poslední díl atraktivní, ale drahé letecké show Red Bull Air Race. „Parkování“ mezi pylony v rychlosti blížící se 400 kilometrům za hodinu se mělo i s českým pilotem Martinem Šonkou vrátit už dříve, ovšem pandemie do všeho hodila vidle. Teď to každopádně vypadá, že je opravdu zaděláno na úspěch. „Nic ještě není finálně potvrzeno, ale vypadá to nadějně,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Šonka, který se rozpovídal také o jiných věcech spojených s létáním.

reklama