CNN Prima News nevolnost

nevolnost

Výpis příspěvků ke štítku „nevolnost“

Noční kluby ve Francii obchází strach. Lidé se vracejí s vpichy od injekcí a mají závratě

6. května 2022 19:16

Ve Francii se v posledních měsících objevily desítky případů bodnutí nejspíš injekční stříkačkou na diskotékách, v nočních klubech nebo na koncertech. Napadení následně pociťovali nevolnost nebo závratě. V jejich tělech se ale nenašly žádné omamné látky, oznámila prokuratura v Bretani, kde byla hlášena většina těchto případů.

Šéfa Semaforu Suchého převezli záchranáři přímo z divadla do nemocnice. Už je doma

10. října 2021 20:33

Herce a šéfa divadla Semafor Jiřího Suchého převezla záchranná služba z divadelního představení do pražské Ústřední vojenské nemocnice. Podle mluvčí záchranářů byl při vědomí. S informací přišla MF Dnes. Suchý měl být ve svém divadle na akci spjaté s premiérou nového filmu, kde před fanoušky zpíval. Posléze se mu ale mělo udělat nevolno. Z nemocnice byl již propuštěn.

Na škole v přírodě musely zasahovat sanitky. Desítky dětí po jídle zvracely

23. června 2021 10:28
Aktualizováno

Záchranná služba v noci na dnešek zasahovala v rekreačním zařízení v Hradci Králové, kde byla škola v přírodě. Nevolnost způsobená zřejmě stravou zasáhla dvacet dětí a dva dospělé. V nemocnici skončilo pět lidí. Záchranáři dostali informaci o větším počtu lidí trpících náhlou nevolností a zvracením v úterý krátce před půl jednou v noci.

Krevní sraženiny způsobuje vakcína od AstraZenecy. Jde o vedlejší účinek, uvedla EMA

7. dubna 2021 16:27

Výskyt krevních sraženin může být velmi vzácným vedlejším účinkem očkovací látky firmy AstraZeneca. Po podrobném hodnocení desítek případů úmrtí či zdravotních obtíží k tomu dospěla Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Její šéfka Emer Cookeová nicméně zdůraznila, že látka britsko-švédské firmy je velmi efektivní a její přínos v boji proti nemoci COVID-19 stále převyšuje možná rizika.