reklama

Neskutečný hazard. Řidič jel na D8 v protisměru kvůli zácpě, od tragédie dělily centimetry

Policie pátrá po řidiči, který se v osobním autě řítil v protisměru po dálnici D8 na Ústecku. Jen zázrakem nezpůsobil nehodu. Podle informací Krimi zpráv důvodem neuvěřitelného hazardu mohla být snaha vyhnout se frontě před dálničním tunelem.

reklama

Neznámý řidič se se svým autem řítil v protisměru na dálnici D8 od německých hranic ve směru na Ústí nad Labem. Jeho jízda málem skončila tragicky. Jen desítky centimetrů ho totiž dělily od srážky s autem policistů, kteří právě spěchali k porouchanému kamionu v dálničním tunelu.

„Pokud by se auta čelně střetla, nedopadlo by to dobře. Následky mohly být fatální,“ uvedl dopravní expert Jan Pechout. Řidič si svou nebezpečnou jízdou hlavu ale příliš nelámal, na rychlosti neubíral, ani když míjel několik kamionů.

„Je až podivné, že se řidič do takové situace vůbec dostal. Musel udělat nějakou chybu. Měl by zastavit co nejvíce vpravo ve svém směru jízdy, rozsvítit varovná světla a třeba i ta dálková,“ doplnil expert. Podle něj je jízda v protisměru jedna z nejhorších možných situací, která může na silnici nastat. „Hrozí mu až 7 bodů do karty řidiče, zákaz činnosti až na jeden rok a pokuta v řádech desítek tisíc korun,“ dodal.

Podle informací Krimi zpráv vše nasvědčovalo tomu, že hazardující šofér nechtěl čekat ve frontě před dálničním tunelem, který byl zavřený kvůli poruše kamionu. Bezohledně se tak zřejmě otočil do protisměru a řítil se k nejbližšímu sjezdu. „Jízdou vozidla v protisměru na dálnici D8 se zabýváme,“ potvrdila mluvčí policie Alena Bartošová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Imunolog: Epidemie si řídí průběh sama. Další vlna přijít musela, protože nastala všude

Další vlna epidemie do Česka přijít musela, protože propukla i ve všech ostatních státech. V pořadu Partie PLUS televize CNN Prima NEWS to prohlásil imunolog a specialista v oboru buněčné analýzy Jiří Šinkora. Podle Aleksiho Šeda z Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ale vlna mohla být mírnější díky větší proočkovanosti a dodržování opatření.

Proč pařížský Messi zatím nepřipomíná toho barcelonského? Je mu zima, tvrdí Suárez

Lionel Messi si před týdnem přebral už sedmý Zlatý míč, tedy nejprestižnější individuální fotbalové ocenění. Korunovace argentinské hvězdy se nelíbila úplně každému. Sice letos dovedla svoji reprezentaci k vytouženému titulu z jihoamerického šampionátu Copa América, ale po letním přestupu z Barcelony do Paris Saint-Germain je jen stínem toho Messiho, který roky táhl Katalánce. Bývalý Messiho spoluhráč Luis Suárez naznačil, proč tomu tak může být.

Soud poslal svrženou vůdkyni Myanmaru za mříže. Při protestním pochodu zemřelo pět lidí

Myanmarský soud v pondělí uložil svržené vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij čtyřletý trest vězení za podněcování k násilí a porušení protikoronavirových opatření. Agentuře AFP to sdělil mluvčí myanmarské vojenské junty. Čtyři roky vězení dostal také sesazený prezident Win Myin, informovala agentura Reuters. Padly tak první verdikty v procesu s nejvyššími představiteli myanmarské vlády, kterou letos v únoru svrhla armáda.

reklama

Domácí zpravodajství

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

reklama