Neznámý vandal se pustil do polských řidičů. Silnici posprejoval kosočtverci

Červený nápis TIR PL společně s velkými očárkovanými kosočtverci se v noci z 12. na 13. září objevil přes celou šíři silnice v Ohrozimské ulici v Plumlově. Sprejer tak veřejně vyjádřil svůj názor na řidiče kamionů z Polska. Dílo neznámého umělce nyní vyšetřuje policie.

Vzkaz směřoval polským řidičům kamionů. Cíl jejich cesty označil neznámý vandal symbolem kosočtverce. Je asi jasné, co chtěl neznámý lidový umělec geometrickými útvary vyjádřit. Jeho stručné a úderné poselství přitom obyvatelé Plumlova z velké části schvalují.

„Má pravdu. Oni tady fakt jezdí jako hovada a nejsou to jenom kamiony. Jsou to i osobáky,“ uvádí jeden z místních. A přidávají se i další: „Když jede ten... No, to velké nákladní auto, tak by člověk málem musel utéct, aby ho to nesrazilo. Není to vůbec příjemné.“

Uzavírka v Mostkovicích

Za současný stav může uzavírka v sousedních Mostkovicích. Kvůli ní teď jezdí veškerá kamionová doprava mířící z Prostějova do Konice nebo opačným směrem objížďkou právě přes Ohrozimskou ulici. A kvůli tomu zde místní ani nemohou parkovat. Tento stav trvá už půl roku a ještě několik týdnů potrvá.

Starostka Plumlova Gabriela Jančíková říká, že uzavírka bude trvat do konce listopadu. „Zatím jsme to jako město vyřešili tak, že jsme pronajali občanům pozemek na Ohrozimské, kde můžou parkovat,“ dodává.

„Zatím neznámý autor si dal záležet na tom, aby nápis nešel jen tak smýt. Svérázné vodorovné dopravní značení ho teď ale může přijít draho. Třináct metrů dlouhé graffiti může sprejerovi vynést až nepodmíněný trest. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za které pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedl mluvčí PČR Olomouckého kraje Libor Hejtman.

Symbolům, které se u nás používají po několik století, přitom většina národů Evropské unie nerozumí. Podle informací CNN Prima NEWS je zná jen část Poláků, a tak poselství, pro které neznámý vandal tolik riskoval, možná většina polských řidičů ani nepochopí.

Tagy: