Nezvané hosty zde čeká jen smrt. Ukrajinská jednotka zdecimovala obávané vagnerovce

Ukrajinská jednotka zlikvidovala skupiny Vágnerovců.

Ukrajina plánuje protiofenzivu

Ozbrojené síly Ukrajiny slaví další úspěch. Podařilo se jim zcela zlikvidovat skupinu obávaných ruských žoldnéřů známých jako vagnerovci. Na sociálních sítích o tom informovala 58. pěší jednotka pojmenovaná po hejtmanovi Ivanu Vyhovském. Vagnerovci jsou ruská paramilitární organizace, označovaná také jako soukromá armáda, která se v minulosti zúčastnila například občanských válek v Sýrii a Libyi.

„Členové naší jednotky během vytrvalé a statečné obrany jedné z frontových linií zcela zlikvidovaly polovojenskou skupinu vagnerovců. Našemu nepříteli tímto znovu připomínáme, že nezvané hosty zde čeká pouze smrt, a že jejich vidina snadného výdělku se zde navždy promění v hnojivo pro ukrajinskou půdu,“ uvádí se na sociální síti jednotky.

Podle údajů britských zpravodajských služeb Rusko využívá Vagnerovu skupinu k posílení svých předních válečných linií a jako kompenzaci bojových nedostatků a ztrát. Na webu Ukrinform se uvádí, že při posledních bitvách v Popasné a Lysyčansku sehráli její členové téměř ústřední roli.

Žoldnéři však v bojích s ukrajinskými obránci na východě země utrpěli těžké ztráty. Vzhledem k tomu, že snižují své náborové standardy, najímají odsouzence a zkracují výcvik, ztrácí dle Ukrinform svou vedoucí roli ve válce.

Tagy: