Nice

Výpis příspěvků ke štítku „Nice“

Drastické týrání zvířat ve Francii. Při muslimské tradici trpí tisíce ovcí, zuří ochránci

Kvůli muslimskému svátku Íd el Kebír se každý rok poráží tisíce ovcí. V souvislosti s touto tradicí se však navyšuje i počet ilegálních chovů konkurujících licencovaným jatkám. Podmínky, za nichž obchodníci z černého trhu přežvýkavce přechovávají, jsou drastické – schovávají je po bytech, kde se zvířata tísní v malých místnostech. Francouzské město Nice proti takové praxi aktuálně brojí. Záchraně ovcí se dlouhodobě věnují lidé z nadace Brigitte Bardotové.

Slovácko se má na co těšit. Přijde na něj 50 tisíc lidí, vzkazuje záložník německého Kolína

Přiznal, že o fotbalovém Slovácku nevěděl takřka nic. Ale za los, který svedl tým z Uherského Hradiště s jeho 1. FC Kolín nad Rýnem, je rád. Také proto, že rodina slovenského ofenzivního záložníka Ondreje Dudy to bude mít při odvetném utkání na stadion mnohem blíž. První zápas se Slováckem ale sehrají svěřenci německého trenéra Steffena Baumgarta doma v Kolíně.

Netopýří záhada. Na ulice francouzského města padají denně desítky mláďat, nikdo neví proč

Na ulice jihofrancouzského města Nice již několik nocí v řadě padají desítky netopýřích mláďat. Dobrovolníci chodí každou noc opatrně sbírat malé exempláře chráněné tadaridy evropské (tadarida teniotis) a odnášejí je do bezpečí. Příčina hromadných pádů mláďat je pro obyvatele města i odborníky zatím záhadou, píše web stanice BFM TV.

Rasová diskriminace na plážích? Aktivisté případy natočili skrytou kamerou

Francouzské sdružení SOS Racisme vyslalo páry různého etnického původu na soukromé pláže podél Azurového pobřeží a pomocí skrytých kamer zaznamenávalo, jak byly jednotlivé dvojice přijaty. Aktivisté tvrdí, že se jim na kameru podařilo zachytit případy diskriminace. Některé plážové kluby podle nich odmítly návštěvníky afrického původu, ale přijaly bělochy, informoval list The Guardian.

Messimu se vrátilo číslo 10, které v PSG patří Neymarovi. Nešlo o krádež, ale tradici

Jednou z nejskloňovanějších věcí spojených s loňským přestupem fotbalisty Lionela Messiho do Paris Saint-Germain bylo to, že už nebude hrát s číslem 10 na zádech, které k němu neodmyslitelně patřilo. To totiž měl a má u Pařížanů zabrané Neymar. V pondělí však vyběhl Messi na trávník s desítkou a leckdo se podivoval. Vydupal si sedminásobný vítěz Zlatého míče u vedení oblíbené numero?