Nice

Výpis příspěvků ke štítku „Nice“

Zhřešil jsem. Francouzský kardinál se přiznal ke zneužití 14leté dívky, čin je již promlčen

9. listopadu 2022 17:17

Prokuratura v Marseille začne kvůli podezření ze závažného sexuálního útoku vyšetřovat kardinála Jeana-Pierra Ricarda, který se v pondělním dopise francouzským biskupům přiznal, že zneužil čtrnáctiletou dívku. Čin se stal před 35 lety, takže je pravděpodobně promlčený, uvedla agentura AFP. Státní zástupci ale chtějí případ prověřit.

Slovácko se má na co těšit. Přijde na něj 50 tisíc lidí, vzkazuje záložník německého Kolína

14. září 2022 21:01

Přiznal, že o fotbalovém Slovácku nevěděl takřka nic. Ale za los, který svedl tým z Uherského Hradiště s jeho 1. FC Kolín nad Rýnem, je rád. Také proto, že rodina slovenského ofenzivního záložníka Ondreje Dudy to bude mít při odvetném utkání na stadion mnohem blíž. První zápas se Slováckem ale sehrají svěřenci německého trenéra Steffena Baumgarta doma v Kolíně.

Netopýří záhada. Na ulice francouzského města padají denně desítky mláďat, nikdo neví proč

7. září 2022 05:45

Na ulice jihofrancouzského města Nice již několik nocí v řadě padají desítky netopýřích mláďat. Dobrovolníci chodí každou noc opatrně sbírat malé exempláře chráněné tadaridy evropské (tadarida teniotis) a odnášejí je do bezpečí. Příčina hromadných pádů mláďat je pro obyvatele města i odborníky zatím záhadou, píše web stanice BFM TV.

Rasová diskriminace na plážích? Aktivisté případy natočili skrytou kamerou

9. srpna 2022 05:45

Francouzské sdružení SOS Racisme vyslalo páry různého etnického původu na soukromé pláže podél Azurového pobřeží a pomocí skrytých kamer zaznamenávalo, jak byly jednotlivé dvojice přijaty. Aktivisté tvrdí, že se jim na kameru podařilo zachytit případy diskriminace. Některé plážové kluby podle nich odmítly návštěvníky afrického původu, ale přijaly bělochy, informoval list The Guardian.

Messimu se vrátilo číslo 10, které v PSG patří Neymarovi. Nešlo o krádež, ale tradici

1. února 2022 16:13

Jednou z nejskloňovanějších věcí spojených s loňským přestupem fotbalisty Lionela Messiho do Paris Saint-Germain bylo to, že už nebude hrát s číslem 10 na zádech, které k němu neodmyslitelně patřilo. To totiž měl a má u Pařížanů zabrané Neymar. V pondělí však vyběhl Messi na trávník s desítkou a leckdo se podivoval. Vydupal si sedminásobný vítěz Zlatého míče u vedení oblíbené numero?

Čtyřletý chlapec za volantem limuzíny srazil chodce. Otec si nepamatuje, zda vypnul motor

17. července 2021 18:57

Čtyřletý chlapec, kterému se v Monaku podařilo usednout za volant luxusního vozu svého otce, srazil a vážně zranil chodce. Muž, který má belgické občanství a žije v Monaku, byl rychle převezen do nemocnice v Nice. V noci na sobotu podstoupil operaci, nyní je mimo ohrožení života. Rodina, jejíž dítě nehodu způsobilo, je podle AFP arménského původu a žije v Praze.