Ničivý požár ve Filadelfii si vyžádal 13 mrtvých. Mezi oběťmi je i několik dětí

Požár dvou bytů v domě ve Filadelfii si vyžádal 13 mrtvých včetně několika dětí, uvedla televize FOX 29 s odvoláním na místní hasičský sbor. Tomu trvalo skoro hodinu, než oheň uhasil. Proč vůbec požár vznikl, zatím není jasné. V nemocnici se také kvůli nehodě nachází matka s dítětem. Oba jsou sice ve stabilizovaném, ale vážném stavu.

Požár vypukl ve středu ráno místního času. Stalo se tak ve druhém patře bytového domu ve čtvrti Fairmount severně od Rittenhouse Square v centru města. Oheň se poté dostal i do dalšího z přilehlých bytů. Podle informací televize FOX 29 v důsledku požáru zahynulo 13 osob, mezi nimi i několik dětí.

Jedním z přeživších je 36letý muž, který leží v nemocnici s popáleninami druhého stupně na nohou. Hospitalizovaná je rovněž žena se svým dítětem. Jejich stav je sice stabilizovaný, ale vážný.

Hasičům trvalo 50 minut, než plameny uhasili. Příčina požáru je zatím neznámá, vyšetřovatelé ji už zjišťují. Na prvním a druhém podlaží objektu bydlelo osm lidí a na třetím osmnáct. Budova měla čtyři detektory kouře, ale ani jeden z nich nefungoval. Přitom byly podle ABC instalovány roce 2019 a inspektoři dům kontrolovali o rok později.

Na místo dorazili starosta Philadelphie Jim Kenney i několik předních představitelů policejního oddělení. „Ztráta tolika dětí i dospělých je prostě zničující. Toto je bezpochyby jeden z nejtragičtějších dnů v historii našeho města,“ prohlásil Kenney zdrceně.

Tagy: