CNN Prima News Nikola Švihnosová
Nikola Švihnosová

Nikola Švihnosová

redaktorka CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Záhadná smrt šestileté dívky, rodiče viní lékaře. Tvrdili, že léčba je kvůli autismu těžká

Nejasnosti kolem smrti své dcery chtějí vyjasnit Rachel a Luke Bradfordovi z Velké Británie. Lékaři totiž v létě 2017 poslali šestiletou Coco z pohotovosti domů, přestože v sobě nedokázala udržet žádné tekutiny. Šlo podle nich jen o zánět trávicí soustavy. Dívka později v nemocnici zemřela na vícečetné selhání orgánů. Rodiče obviňují nedůsledné lékaře ze zanedbání péče. Ti údajně tvrdili, že je Coco těžké léčit, protože trpí autismem. Nyní probíhá oficiální prošetření příčin smrti u soudu.

Dozorci brutálně zbili vězně a nechali ho bez pomoci. Ochrnutý mladík vysoudil stamiliony

Jedenadvacetiletý Seth Fletcher si odpykával dvouletý trest odnětí svobody za sexuální delikt ve státním vězení v Ohiu v USA. V dubnu 2020, dva měsíce před propuštěním, ho vězeňští dozorci brutálně napadli a způsobili mu těžká poranění, jejichž následkem ochrnul a je trvale upoután na vozík. Muž za to nyní získá odškodnění ve výši 17,5 milionu dolarů (v přepočtu 380 milionů korun).

Ingrid podporuje nahými fotkami ženy s rakovinou prsu. Varuje před zanedbáním kvůli covidu

Osmačtyřicetiletá Ingrid Satoryová ze Šamorína na Slovensku se rozhodla bojovat za ženy s rakovinou, které jsou po dobu pandemie ohrožené mnohem více než ostatní. Důvodem aktivity Satoryové byla neadekvátní péče o onkologické pacienty, která nastala v důsledku zhoršující se koronavirové situace. Na sociálních sítích proto publikovala status na jejich podporu.

Vznikl unikátní dokument o princi Philipovi. Proč se v něm neobjevila královna?

Na památku vévody z Edinburghu, který zemřel letos v dubnu ve věku 99 let, natočila televize BBC dokument nazvaný „Prince Philip: The Royal Family Remembers“. Na rozdíl od desítek předešlých dokumentárních filmů, v němž život královské rodiny komentují experti či novináři, v novém snímku na něj vzpomínají ti nejpovolanější, tedy samotná vévodova rodina.