reklama

Noc divadel letos připadá na 20. listopadu

Noc divadel v České republice funguje již od roku 2013 a patří mezi největší divadelní svátek, který každoročně nabízí noční prohlídky, divadelní dílny, diskuze s tvůrci, představení a performance. Divadla představí například čerstvé novinky na divadelní scéně, novátorské přístupy či reflexi pandemické situace.

reklama

Noc divadel začíná již 20. 11.

Nenechte si ujít již devátý ročník projektu Noc divadel, jehož cílem je české veřejnosti nabídnout srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory – například Noc literatury či Muzejní noc.

Kde můžete navštívit projekt Noc divadel?

 • Benešov
 • Boleradice
 • Brno
 • Česká Lípa
 • Hradec Králové
 • Jičín
 • Liberec
 • Karlovy Vary
 • Olomouc
 • Opava
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Plzeň
 • Poděbrady
 • Praha
 • Rožnov pod Radhoštěm
 • Šumperk
 • Tábor
 • Vodňany
 • Znojmo

A co budete moci v rámci Noci divadel zhlédnout? Například Žižkovské divadlo Járy Cimrmana vás vtáhne do Velké divadelní pohádky a zároveň si budete moci spolu s dětmi prohlédnout zákulisí divadla. Jako poslední představení vám bude nabídnuta komentovaná prohlídka divadla s překvapením.

V libereckém Naivním divadle se zase dozvíte, že „babička Červené Karkulky slaví dnes narozeniny“ a večer na vás čeká „Jukebox“.

Moravské divadlo Olomouc představí Baletní dílnu Louskáček – Kouzelný příběh.

Nahé divadlo v Rožnově pod Radhoštěm vsadilo na „Nahé interview“.

Noc divadel ale nebude zaměřená jen na divadelní představení ve vybraných městech. Spoustu inspirace můžete načerpat také třeba v knihovně Václava Havla v Praze, která nabídne 3 díla z repertoáru Václava Havla z jeho mladé autorské éry.

V pražské Ypsilonce vás přivítají v duchu letošního tématu Fresh Air dveřmi otevřenými dokořán a divákům nabídnou tradiční a oblíbené prohlídky zákulisí, živé hraní a zpívání a náhled do připravované inscenace Sen noci svatojánské.

Loutkové divadlo Pimprlata při městském kulturním středisku Vodňany se zaměří především na dětské diváky, pro které má připravené Kašpárkovy pohádky. Kromě toho proběhnou dílny, workshopy a interaktivní programy.

Divadlo Lucie Bílé nabídne besedu principálky Lucie Bílé se Zbigniewem Czendlikem. Besedu budou doprovázet hudební vystoupení a autogramiáda knih obou hostů. Účast na besedě je nutné předem rezervovat. Do 23 hodin bude také možno setkat se s Lucií Bílou v obchůdku v Karlově ulici.

Spousta divadel kromě tradičního dětského představení a následně i představení pro dospělé nabídne možnosti prohlídek zákulisí, debaty s herci, doprovodné programy a především spoustu zábavy a her.

Zúčastněná divadla představí například čerstvé novinky na divadelní scéně, novátorské přístupy či reflexi pandemické situace, která citelně zasáhla živou kulturu právě v oblasti divadel. Institut umění – Divadelní ústav (IDU) také po roční přestávce otevře své sídlo jako hlavní festivalové infocentrum. Mnoho představení bude za snížené vstupné, případně za vstupné dobrovolné.

Provozovatel: Institut umění – Divadelní ústav

Tel.: +420 224 809 111

Email: noc@divadlo.cz

Email: info@institutumen...

Facebook: https://www.faceb...

WWW: www.nocdivadel.cz/

WWW: www.idu.cz

„Jako motto pro letošní ročník Noci divadel jsme zvolili Fresh Air. Chtěli bychom věřit, že na podzim 2021 bude skutečně možné se znovu a pořádně zhluboka nadechnout a užít si Noc divadel tak, jak jsme byli zvyklí v době před-covidové, a že živá kultura nezůstane stejně vzácná jako čistá příroda. Tímto mottem tedy zároveň navazujeme na  téma udr-život-elnost, které bylo v loni svorníkem naší celoroční spolupráce se soubory zapojenými do Noci divadel," vysvětluje Martina Pecková Černá z Institutu umění – Divadelního ústavu (IDU), který Noc divadel v ČR od roku 2013 koordinuje.

Zdroj: IDU

Tagy:
kultura Noc Divadel listopad 2021

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama