reklama

Hlouček kolegů a padající rekvizita. Záběry ukazují, jak zemřel ruský divadelní herec

Oblíbeného 38letého herce Jevgenije Kuleše zabila během pátečního představení opery Sadko velká dřevěná rekvizita. Ukazují to záběry z tragické události na jevišti slavného moskevského Velkého divadla. Následné vyšetřování odhalilo, že herec si při odchodu z jeviště spletl strany.

reklama

Exkluzivní záběry, které má CNN Prima NEWS k dispozici, ukazují ostatní umělce, jak se rychle shromáždili kolem místa incidentu a prosili zaměstnance, aby rampu okamžitě zvedli. Následně se pokusili Kuleše oživit, ale marně.

„Představení bylo okamžitě zastaveno, publikum bylo požádáno, aby opustilo sál,“ píše se v sobotním prohlášení ruského divadla, které potvrdilo smrt 38letého člena mimického souboru. Kuleš po odehrání jedné scény odešel z jeviště jiným směrem, než bylo původně domluveno. A právě při tomto odchodu na něj spadla rampa.

Šokovaní diváci původně věřili, že nehoda byla dobře zinscenovaným trikem. Když zděšení umělci křičeli: „Zavolejte sanitku, je tady krev,“ všem došlo, že nejde o nic předem připraveného. Policejní vyšetřování má objasnit všechny okolnosti neštěstí. Podle prvních závěrů se ale zdá, že za smrt herce opravdu může jeho pochybení. Kuleš působil v divadle od roku 2002 a hrál ve stovkách představení.

Nejde o první tragickou událost, která zasáhla světově proslulé moskevské Velké divadlo. V červenci 2013 tam zemřel starší houslista Viktor Sedov, jenž hrál v tamní opeře přes 40 let.

A v roce 2011 moskevský soud poslal na šest let za mříže sólistu baletu Pavla Dmitričenka. Umělec organizoval útok kyselinou na šéfa divadelní společnosti Sergeje Filina. Ten si z incidentu odnesl vážné poškození zraku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

Milující otec šesti dětí náhle zemřel. Jejich matka prosí o pomoc se školou i bydlením

Manžel se ráno vzbudil a s úsměvem na tváři plánoval společný výlet. Z ničeho nic ale dostal silné bolesti hlavy, během chvilky upadl do bezvědomí a zastavilo se mu srdce. Tak vypráví tragickou událost jeho žena Michaela Buriánová, maminka šesti dětí, se kterými zůstala sama. Kvůli rodinné tragédii teď prosí o finanční pomoc například s nákupem školních pomůcek nebo se zajištěním bydlení.

Ficova kauza hýbe Slovenskem. Na „pytlácké“ chatě měl konspirovat kvůli trestním stíháním

Slovenskem aktuálně hýbe kauza expremiéra Roberta Fica a odposlechy z jeho schůzek na chatě s lidmi vzbuzující značné kontroverze. S nimi mimo jiné probíral trestní stíhání dříve vysoce postavených osob z dob vlády jeho strany Směr-SD. Sám Fico jakýkoliv trestný čin v souvislosti se setkáním odmítá. Na jedné nahrávce z chaty přitom ostatním naznačuje, že se nelegálně dostal z dovolené na Krétě, kde protrpěl nákazu koronavirem, zpět na Slovensko.

Ostravští experti našli protilátky u seniorů i dlouho po vakcinaci. Kraj bojuje s nedůvěrou

I velmi dlouho po očkování přetrvávají u seniorů protilátky proti covidu. A ti, kteří ho prodělali, mají imunitu proti nemoci ještě silnější. Potvrdila to studie Zdravotního ústavu v Ostravě. Ta konkrétně zjistila, že silné protilátky mají senioři i po osmi měsících od očkování. Mnozí se ale stále očkovat zdráhají, a to zejména v Moravskoslezském kraji.

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

reklama

Domácí zpravodajství

Unikátní hrdina tří odbojů. Bojoval s císařem i nacisty, komunisti ho popravili

Lepšího hrdinu pro oslavy 28. října si snad ani nelze představit. „Příběh Petra Křivky je fascinující. Na konci první světové války bojoval za samostatné Československo. Posléze šel proti nacistům a ve Velké Británii dokonce patřil k vojenskému oddílu ochranky exilového prezidenta Edvarda Beneše,“ vypráví pro CNN Prima NEWS badatel a spisovatel Luděk Navara. Třetí odboj proti komunismu se ovšem Křivkovi stal osudný, v roce 1951 ho totalitní režim Klementa Gottwalda nechal popravit.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

reklama