CNN Prima News Norimberk

Norimberk

Výpis příspěvků ke štítku „Norimberk“

Vrah na útěku. Nedaleko českých hranic uprchl doživotně odsouzený vězeň, policie je ve střehu

6. ledna 2023 21:25

Němečtí policisté od čtvrtečního odpoledne intenzivně pátrají po odsouzeném Rachidu Chouakrim, který utekl oknem z budovy okresního soudu v Regensburgu. Muž si za vraždu seniorky a další trestní činnost odpykával doživotní trest, může být nebezpečný. Regensburg se nachází jen hodinu jízdy od českých hranic, není proto vyloučené, že vrah mohl zamířit i na naše území.

Nejlepší adventní trhy v Evropě 2022: 17 tipů, kde nasát vánoční atmosféru

16. prosince 2022 09:58

Nač být troškaři a chodit jen po tuzemských vánočních trzích, když se můžete vydat za hranice České republiky? Kde nejlépe načerpáte vánoční atmosféru? Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Paříži, nebo snad v Amsterdamu? Podívejte se na náš přehledný článek, kde najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Jízdenky za devět eur zkrátily čas dojíždění. Zácpy v německých městech se zmenšily

1. července 2022 10:17

Německo má za sebou první měsíc velkého dopravního experimentu. Po celé zemi lze jezdit vlaky a autobusy stejně jako veřejnou dopravou ve všech městech za devět eur měsíčně, v přepočtu za 225 korun. Nejnovější analýza společnosti TomTom specializující se na dopravní data pro Německou tiskovou agenturu ukazuje, že ve 23 z 26 zkoumaných měst došlo ke snížení úrovně dopravních zácp ve srovnání s dobou před zavedením devítieurové jízdenky.

Norimberské zúčtování s nacisty skončilo před 75 lety. Někteří volili smrt, jiné propustili

1. října 2021 18:14

Nacistický režim zavraždil za svého dvanáctiletého trvání miliony lidí, další desítky milionů kvůli němu trpěly. Vítězné mocnosti se proto už za války rozhodly hrůzné skutky nacistů odhalit a potrestat. Ve své době bezprecedentní soudní řízení, při němž se světová veřejnost poprvé dozvěděla o obludných rozměrech nacistických zvěrstev, skončilo 1. října 1946. Výsledkem bylo mimo jiné 12 rozsudků smrti. Řada nejvyšších nacistických představitelů ale raději zvolila smrt než žalář.

Známého fotbalistu v Turecku viní z vraždy. Bývalý reprezentant je po střelbě na útěku

28. září 2021 19:47

Turecká média v pondělí informovala o tom, že bývalý fotbalista Fenerbahce a Besiktas Sezer Öztürk měl být zapleten do střelby, při níž minulý týden zemřel jeden člověk a čtyři další byli zraněni. Pětatřicetiletý Ozturk se 19. září dostal do rvačky na silnici a podle svědků pak bývalý hráč Superligy začal střílet na skupinu lidí. Vše se stalo poblíž istanbulské čtvrti Sile.

Muž zadržel tři řidiče jako rukojmí, vyhrožoval zbraní. Zasahovalo policejní komando

22. září 2021 11:22
Aktualizováno

Policie na dálnici v Bavorsku v úterý večer zadržela cestujícího, který v dálkovém autobusu vzal tři řidiče jako rukojmí, informoval server Focus Online s odkazem na policii. Podle policejního mluvčího muž tvrdil, že je ozbrojený. Policie ani po nočním výslechu údajného únosce nezná další podrobnosti. Jasné není ani, zda měl útočník skutečně zbraň. Podezřelým je 30letý srbský občan, píše deník Merkur.

Blažek o bitvě s Anglií: Čekal jsem větší show. Na druhý poločas se nedalo dívat

23. června 2021 00:10

Na první půli se ještě dalo koukat, na tu druhou už ne, zhodnotil poslední zápas českého národního týmu ve skupině na Euru proti Anglii bývalý brankář Jaromír Blažek. Chválil Tomáše Součka i Vaclíka, na straně soupeře se mu líbil například útočník Harry Kane. CNN Prima NEWS přináší pohled bývalého gólmana pražské Sparty, německého Norimberku a české reprezentace nejen na duel ve Wembley, který Angličané vyhráli 1:0, ale i na podivný formát šampionátu.