CNN Prima News Norimberk

Norimberk

Výpis příspěvků ke štítku „Norimberk“

Z německé dálnice se stalo vrakoviště. Ve 40 autech zemřeli dva lidé, desítky museli ošetřit

Až 40 vozů se postupně střetlo od nedělního odpoledne do pondělního rána na dálnici A3 nedaleko německého Würzburgu. Dosud jsou potvrzeny dvě oběti a téměř 30 zraněných, několik z nich těžce. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči s hydraulickými kleštěmi a několik vrtulníků. Dálnice byla v místě nehody téměř celou noc uzavřená, píše deník Bild.

V Německu začíná stávka strojvedoucích. Protesty naruší i spojení s Českem

Strojvedoucí nákladních vlaků německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) v úterý večer vstoupí do stávky za vyšší mzdy, ve středu se k nim přidají jejich kolegové z osobní dopravy. Stávce, která skončí v pátek, se dráhy snaží na poslední chvíli zabránit u pracovního soudu. Akce odborů strojvedoucích GDL ochromí dopravu nejen v Německu, ale naruší spojení také s Českem.

Nejkouzelnější adventní trhy v Evropě 2023: Kde nasát tu pravou vánoční atmosféru?

Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Vídni, nebo Londýně? To můžete zjistit sami, když se vydáte na některý z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě. Připravili jsme pro vás seznam těch, které stojí za to navštívit a načerpat tam sváteční atmosféru. V článku najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Kam na zajímavé adventní trhy v Evropě? Čedok nabízí německou klasiku i vánoční pohodu u moře

Každoročně s klienty vyrážíme za vánoční atmosférou jak do sousedních zemí, tak i do vzdálenějších destinací, letos jsme nabídku rozšířily také o další vlakové či letecké zájezdy v období adventu. Pořádáme v předvánočním období řadu autobusových jednodenních zájezdů například do Vídně, Drážďan, Norimberku nebo do Vratislavy. Tyto výlety se pohybují od 520 korun za osobu a účastní se jich i český průvodce. Letos připravujeme také zájezd za Popelkou a adventem na zámku Moritzburg s návštěvou pevnosti Königstein.

Zpožděné i zrušené lety, tisíce lidí v potížích. Lufthansa řešila globální výpadek IT systému

Největší německá letecká společnost Lufthansa ve středu hlásila globální výpadek svého počítačového systému. Aerolinky od rána rušily některé lety, další nabíraly zpoždění. Problémy zasáhly tisíce cestujících, nefungovalo mimo jiné odbavení. Lufthansa kvůli tomu svolala krizový tým, informovala agentura DPA. Později oznámila, že za výpadkem byly stavební práce, při kterých byly poškozeny optické kabely.

Vrah na útěku. Nedaleko českých hranic uprchl doživotně odsouzený vězeň, policie je ve střehu

Němečtí policisté od čtvrtečního odpoledne intenzivně pátrají po odsouzeném Rachidu Chouakrim, který utekl oknem z budovy okresního soudu v Regensburgu. Muž si za vraždu seniorky a další trestní činnost odpykával doživotní trest, může být nebezpečný. Regensburg se nachází jen hodinu jízdy od českých hranic, není proto vyloučené, že vrah mohl zamířit i na naše území.