Nová zjištění k tragédii v Krkonoších: Motivem vraždy byly zřejmě rodinné spory

Smrt matky a jejího tříletého syna, které v pondělí objevili při rozsáhlé záchranné akci nedaleko Růžové hory v Krkonoších, policisté vyšetřují jako vraždu a následnou sebevraždu. K případu teď vyplouvají na povrch nové detaily. Podle informací Krimi zpráv měly být motivem hrůzného činu rodinné spory. Podle deníku Právo probíhal mezi dvojicí spor o dítě, který projednával Okresní soud Praha-západ.

Pátrání v Krkonoších bylo zřejmě již od začátku beznadějné. Čtyřicetiletá Jana a její syn Adam podle soudního znalce zemřeli už 28. prosince. Tedy dva dny před tím, než otec malého chlapce a majitelka hotelu ohlásili jejich pohřešování a rozběhla se rozsáhlá záchranná akce. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda s následnou sebevraždou,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Podle zjištění CNN Prima NEWS nejprve matka svého syna uškrtila a následně spáchala sebevraždu.

Podle informací Krimi zpráv měly být motivem vraždy rodinné spory, konkrétně o tříletého syna. „S ohledem na probíhající prošetřování okolností úmrtí, stejně jako na citlivost celého případu, v tuto chvíli nemohu poskytnout žádné informace,“ řekl deníku Právo mluvčí soudu Dominik Duchoň.

Co si o celé věci myslí psycholog a jak může matka něco takového udělat dítěti, čtěte na webu Prima ŽENY.

Psycholog Jan Kulhánek ve vysílání CNN Prima NEWS vysvětlil, že rozvod či rozchod, při němž jde i o dítě, mohou eskalovat i další příbuzní. „Ne všichni jsou sdílní a svěří se s tím, co se jim honí hlavou. To, že si připadají být v koncích, mají na protistranu velký vztek a nakonec se pomstí i na dítěti... tomu se dá obecně trochu předejít tím, že se společnost a zúčastnění snaží rozejít či rozvést ne až tak dramaticky. Někdy však negativně řečeno pomáhají příbuzní a přátelé, kteří je ještě podporují v tom, aby se situace hrotila, stejně jako nenávist,“ dodal.

Do akce se zapojily desítky lidí

Po ženě a dítěti z okresu Praha-západ pátraly od soboty v terénu v okolí Pece pod Sněžkou desítky policistů, hasičů a horských záchranářů. Našli je v pondělí po 12:00 v lese v oblasti Růžové hory.

Na místě nálezu obou těl pracovali kriminalisté podle mluvčí policie do pozdních nočních hodin za účasti soudního znalce a prověřovali okolnosti jejich úmrtí. „Ohledáním nalezených těl zjistili, že se jedná o násilná úmrtí. Jde o podezření z vraždy a sebevraždy,“ uvedla Kormošová.

Policisté v průběhu vyšetřování také zjistili, že ještě 29. prosince byl mobilní telefon pohřešované ženy přihlášený do sítě, a to v okolí Pece pod Sněžkou. Na to ale existuje jednoduché vysvětlení. Telefon zůstal zapnutý až do doby, než se vybila baterie.

Pokud další vyšetřování potvrdí, že vraždu dítěte spáchala žena, policie případ odloží, protože nelze stíhat osobu zemřelou.

Tagy: