Novotný kývnul na souboj v ringu s aktivistou. Znám svoji cenu, říká a chce 750 tisíc

Starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný (ODS) možná vleze do boxerského ringu. Na souboj ho vyzval aktivista Ivo Osovský, mnohými označovaný za dezinformátora, který před nedávnem dostal pokutu za vyhrožování bývalému ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. Novotný nabídku přijal s tím, že za zápas chce 750 000 korun. Jeho slovy je to za střetnutí „s bezvýznamným koštětem“ ještě málo.

Už jednou se schylovalo k tomu, aby si Novotný zaboxoval v exhibičním duelu. Jenže Jaroslav Foldyna z SPD z nabídky souboje s Novotným, který chtěl zprostředkovat známý bijec Lukáš Konečný, vycouval s tím, že nechce dělat z politiky komedii. Teď má řeporyjský starosta další možnost, s níž přišel aktivista Ivo Osovský.

Ten se „proslavil“ když, vyhrožoval někdejšímu šéfovi resortu zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (ve vládě za ANO). Loni v srpnu zveřejnil na svém Facebooku fotografii tehdejšího ministra a k příspěvku mimo jiné napsal: „Pátrání po kolaborantovi, loutce a naprostém lidském hovadu. Slyší na jméno Adam Vojtěch (skáče, jak jiní pískají).“

Od soudu před nedávnem dostal pokutu 15 000 korun za podněcování k trestnému činu. Teď se Osovský opět objevil na scéně s tím, že mu vadí chování Novotného a chtěl by členovi ODS domluvit pěstmi.

„Pavle Novotný, tímto tě já, Ivo Osovský, vyzývám k boxerskému zápasu – klasický amatérský 3×3 minuty. Celému národu jsi už ukázal svoji holou p*del, je na čase ukázat, že máš i koule. Teď máš možnost se aspoň jednou v životě zachovat jako chlap a moji výzvu přijmout se vztyčenou hlavou,“ řekl ve videu muž, který byl tváří demonstrací proti vládním opatřením.

200 tisíc jen na přípravu

Po pár týdnech se dočkal kladné reakce, která ale zároveň obnášela těžce splnitelnou podmínku. „Novotný se k té výzvě postavil čelem, to rozhodně překvapilo. Co mě ale už nepřekvapilo a pouze poukázalo na charakter Pavlíka, je to, že si za účast mezi provazy nadiktoval honorář ve výši 750 tisíc korun,“ informoval Osovský.

Po dotazu CNN Prima NEWS na zmíněnou částku Novotný rázně odmítl, že by byla takzvaně „přepálená“. Odpověděl, že za neuskutečněný zápas s Foldynou měl slíbeno přes milion a že zná svoji hodnotu na trhu. Osovského považuje za bezvýznamného člověka, kterého pojmenoval několika vulgárními výrazy a také svým oblíbeným slovem „koště“. Proto si prý může dovolit diktovat cenu.

Vzhledem k tomu je prý 750 000 korun relevantních, ne-li málo. Novotný dodal, že 200 tisíc by využil na přípravu a více než půl milionu by měl dostat za to, že si nechá dát lidově řečeno „přes hubu“. Na Twitteru ale hlásá: „Vysnil jsem si, že to vyberou, já potrénuji a rozbiju mu držku.“

Když se totiž Osovský dozvěděl o požadované odměně pro Novotného, zanechal na facebookovém profilu číslo bankovního účtu a poprosil své sledující, aby mu posílali peníze na zápas s tím, že „sám to dohromady nedá“.

Tagy: