reklama
CNN Prima News Jaroslav Foldyna

Jaroslav Foldyna

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Foldyna“

Foldyna: Okamura dal Fialovi slovně na holou. Nová vláda jen kritizuje, na lidi kašle

15. prosince 2021 23:34

Poslanec Jaroslav Foldyna se ostře pustil do poslanců z koalic Spolu a PirSTAN za to, že odmítli zařazení návrhů zákonů o zavedení nulové DPH na energie do programu středeční mimořádné schůze Sněmovny. „Pětikoalice nepředstavila nic a těší se na Vánoce. Vzkázala lidem, že odchází na dovolenou a děj se vůle Ježíšova,“ řekl Foldyna v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný označil středeční chování poslanců z ANO a SPD ve Sněmovně za populismus a demagogii.

Nejde o ústavní puč. Je otázka, za jakých podmínek Zeman listinu podepsal, tvrdí Hraba

24. října 2021 16:16

Senátoři a poslanci plánují hlasovat o aktivaci ústavního článku 66, podle kterého je možné dočasně odebrat prezidentovi některé pravomoci. Důvodem je aktuální zdravotní stav hlavy státu. Podle poslance SPD Jaroslava Foldyny jde o ústavní puč. Prohlásil to v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Senátor Zdeněk Hraba (STAN) se ale proti tvrzení razantně ohradil. K videu, na kterém Zeman podepisuje ustavující schůzi nové Sněmovny, ovšem řekl, že neví, za jakých podmínek vzniklo.

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme

24. října 2021 12:45

Čeští senátoři se chovají jako Adolf Hitler, vrátili jsme se do doby před 50 lety, prohlásil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Reagoval na rozhodnutí Senátu a šéfů sněmovních stran hlasovat o odebrání pravomocí prezidentovi Miloši Zemanovi kvůli jeho zdravotnímu stavu. Foldyna také varoval před ústavním pučem. Ostatní hosté pořadu s ním ale ostře nesouhlasili.

Proč ČSSD padla? Paroubek, Škromach či Foldyna ukázali na největší Hamáčkovy chyby

14. října 2021 07:23

ČSSD ve sněmovních volbách nedokázala překonat hranici pěti procent nutnou pro zisk mandátů a od vzniku samostatného státu bude v dolní komoře Parlamentu chybět. Co stojí za pádem nejstarší strany na tuzemské politické scéně? CNN Prima NEWS oslovila bývalé stranické špičky a některé současné straníky. Příčiny nabízí například expremiér Jiří Paroubek, bývalý předseda Senátu Milan Štěch či exministr Zdeněk Škromach.

Foldyna: ČSSD místo pomoci vymýšlí ptákoviny. Otočila se zády k pracujícím lidem

9. října 2021 17:26

Sociální demokraté se otočili zády k běžnému pracujícímu člověku a svému tradičnímu voliči a místo toho začali vymýšlet nadstavby, kterým lidé nerozumí. S takovouto kritikou ČSSD přišel bývalý místopředseda tohoto uskupení a nynější poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Sociální demokracie se podle něj věnuje genderismu či multikulturalismu, tedy tématům, které označil za „ptákoviny“.

VOLBY 2021: Posílí SPD? Okamura do voleb bere exministra Baštu i olympijského vítěze

2. října 2021 13:33

Tomio Okamura doufá, že jeho hnutí Svoboda a přímá demokrace (SPD) v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny posílí. Jeho podpora se sice průzkum od průzkumu liší, společné je ale to, že SPD často podceňují. K úspěchu má tentokrát Okamurovi pomoci i několik výrazných postav, které SPD nově „zlanařila“. Jednou z nich je i bývalý ministr vlády Miloše Zemana Jaroslav Bašta. Podruhé jde do boje za SPD také olympijský vítěz ve střelbě Jan Kůrka, dříve člen Zemanovců.

Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví

30. července 2021 21:49

Zuzana Majerová Zahradníková věří, že krize v hnutí Trikolóra už byla zažehnána, ve volbách by jí udělal radost dvouciferný výsledek. V úctě má některé konkurenční poslance, třebaže jsou názorově jinde. Dobré vztahy má například s Janem Skopečkem z ODS, po lidské rovině jí nevadí Pirát Ondřej Polanský a humorem ji baví Jaroslav Foldyna z SPD, řekla ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové.

Ať je co nejmíň zrad a naše země může zrát. SPD rozjela kampaň hymnou od Koláře

15. července 2021 15:21

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zahájilo na pražské Letné kampaň před podzimními sněmovními volbami. Kromě programu a svých cílů hnutí představilo i novou hymnu, kterou nazpíval Petr Kolář. Krajská města následně bude hnutí objíždět s jarmarkem s výhradně českými potravinami. Po menších městech bude jezdit kamion, který nazvali „SPĎÁK“.

reklama