CNN Prima News Jaroslav Foldyna

Jaroslav Foldyna

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Foldyna“

Okamura se chlubil finančním darem pro hasiče. Naprosto nemorální, vrátil spolek peníze

31. července 2022 11:42

Fialova vláda podporuje Ukrajinu, SPD hasiče ve Hřensku, chlubil se na začátku týdne šéf SPD Tomio Okamura na sociálních sítích. Hnutí totiž poslalo „na pomoc hasičům s požárem ve Hřensku“ dar v hodnotě 50 tisíc korun. Na konci týdne se však ukázalo, že Spolek přátel Jetřichovic, kterému SPD padesátitisícový příspěvek zaslala, peníze vrátil. Hnutí podle něj totiž nesplnilo dohodu a i přes svůj slib zmíněný dar veřejně propagovalo.

Ostrá přestřelka ve Sněmovně: Foldyna šokoval, Phillip ho poslal do Ruska

14. července 2022 21:16

Čtvrteční jednání Sněmovny, na němž poslanci schválili vládní návrh energetického úsporného tarifu, se neobešlo bez ostrých přestřelek mezi jednotlivými zákonodárci. Jednu z roztržek vyvolal poslanec Jaroslav Foldyna (SPD), který pětikoalici osočil z toho, že „vyrazila do války a rozstřílela vlastní občany“. Ostrá kritika nenechala chladným poslance Toma Philippa (KDU-ČSL). Ten se vzápětí pustil do Foldyny a mimo jiné připomněl jeho veřejně známou náklonnost k Rusku.

Novotný kývnul na souboj v ringu s aktivistou. Znám svoji cenu, říká a chce 750 tisíc

2. června 2022 15:44

Starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný (ODS) možná vleze do boxerského ringu. Na souboj ho vyzval aktivista Ivo Osovský, mnohými označovaný za dezinformátora, který před nedávnem dostal pokutu za vyhrožování bývalému ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. Novotný nabídku přijal s tím, že za zápas chce 750 000 korun. Jeho slovy je to za střetnutí „s bezvýznamným koštětem“ ještě málo.

Ozbrojená mise NATO na Ukrajinu? To je cesta ke třetí světové válce, míní Šándor

23. března 2022 21:08

Provést ozbrojenou misi v rámci Severoatlantické aliance (NATO) je cesta ke třetí světové válce. Ve speciálním vysílání 100 dnů vlády Petra Fialy na CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní expert Andor Šándor. Osobně je podle svých slov pro, aby Ukrajina od států NATO dostávala zásilky zbraní, ale spojenecká mise podle něj není dobrý nápad. Za misi NATO na Ukrajinu by se naopak přimlouval bývalý generální konzul v ruském Petrohradu Vladimír Votápek.

Velká dáma, díky které mělo Česko jméno. Jak na Albrightovou vzpomínají nejen politici?

23. března 2022 20:56

Úmrtím Madeleine Albrightové odešel velký kus naší československé historie, světu bude „Madlen“ chybět. I tak hodnotí smrt pražské rodačky a bývalé ministryně zahraničí USA nejen čeští politici. Na vrcholnou političku zavzpomínal český premiér Petr Fiala (ODS), slovenská prezidentka Zuzana Čaputová i běloruská aktivistka Svjatlana Cichanouská.

Fialova cesta poslala Putina do pr**le, říká expert. Podle Foldyny to byl jen marketing

23. března 2022 20:39

Cesta premiéra Petra Fialy (ODS) s jeho slovinským a polským protějškem poslala ruského prezidenta Vladimira Putina do pr**le. Tento názor ve speciálním vysílání 100 dnů vlády Petra Fialy na CNN Prima NEWS řekl expert a bývalý generální konzul v ruském Petrohradu Vladimír Votápek. Naopak poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) tvrdí, že cesta byla pouze Fialovým marketingovým tahem. Navíc zpochybňuje, že se vůbec uskutečnila.

Kdo začal převlékat ruský kabát? Od Putina se odvrací Zeman, Klaus i Foldyna

28. února 2022 13:51

Někteří dřívější podporovatelé ruského prezidenta Vladimíra Putina se k němu v důsledku ruské agrese na Ukrajině nyní obracejí zády. Velmi ostře vůči němu vystoupil například český prezident Miloš Zeman, zklamáním se netajil ani jeho předchůdce Václav Klaus. Porušení mezinárodního práva kritizují také poslanci SPD Tomio Okamura či Jaroslav Foldyna.

Foldyna: Je tragické, co si dovolujete. Totalita je v Číně, oponoval Hayato Okamura

18. února 2022 20:45

Dlouhé jednání Sněmovny o pandemickém zákonu mohlo podle Hayata Okamury (KDU-ČSL) ohrozit zdraví některých poslanců. Jaroslav Foldyna, člen SPD, jehož předseda Tomio Okamura měl během jednání šestihodinový projev, v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS řekl, že hnutí využívá jednacího řádu a obstruuje, jelikož koalice není schopná udělat kompromis. Pandemickým zákonem se prý chystá kastrovat svoboda.

Lipavský vypadal v helmě jako tydýt, směje se Foldyna. Důležitá jsou gesta, oponuje Kolář

15. února 2022 23:17

Nebyl ani na vojně a v helmě vypadal jak tydýt. Ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) zkritizoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Jaroslav Foldyna (SPD). Lipavský vyrazil podpořit Ukrajince přímo do krizových oblastí po boku rakouského a slovenského ministra zahraničí. Během cesty se mimo jiné řešila ve virtuálním prostoru fotografie, na které má nakřivo nasazenou helmu. Poslanec Ondřej Kolář (TOP 09) se šéfa české diplomacie zastal.

Lipavský to schytal za helmu na Ukrajině. Do výstroje se přitom navlékl Zeman i Topolánek

9. února 2022 14:47

Ministr zahraničí Jan Lipavský čelí posměchu za fotky, které pochází z jeho návštěvy Ukrajiny. Pirátský exposlanec má na snímcích helmu a neprůstřelnou vestu. Nutno podotknout, že není zdaleka prvním politikem, který byl ve vojenském obleku vyfotografován. Část veřejnosti se Lipavského zastává, že jen plnil bezpečnostní předpisy. Někteří politici na Twitteru sdílejí ze solidarity své fotky, na nichž jsou zachyceni v podobném oděvu.

Foldyna: Okamura dal Fialovi slovně na holou. Nová vláda jen kritizuje, na lidi kašle

15. prosince 2021 23:34

Poslanec Jaroslav Foldyna se ostře pustil do poslanců z koalic Spolu a PirSTAN za to, že odmítli zařazení návrhů zákonů o zavedení nulové DPH na energie do programu středeční mimořádné schůze Sněmovny. „Pětikoalice nepředstavila nic a těší se na Vánoce. Vzkázala lidem, že odchází na dovolenou a děj se vůle Ježíšova,“ řekl Foldyna v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný označil středeční chování poslanců z ANO a SPD ve Sněmovně za populismus a demagogii.