CNN Prima News Jaroslav Foldyna

Jaroslav Foldyna

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Foldyna“

Může dítě vzniknout jen ze dvou spermií? znělo Sněmovnou. Politici se přou o sňatky pro všechny

31. května 2023 23:47

Sněmovna začala v prvním čtení projednávat několikrát odložený zákon, který má umožnit sňatky stejnopohlavních párů. Debatu ale zatím nedokončila. Kdy se bude o novele hlasovat, jasné není. Koalice totiž nemá jednotný názor. Část poslanců chce zároveň jednat o ústavním zakotvení manželství jako svazku muže a ženy.

Schiller: V Ústí je čtvrtá generace, která nepracuje. Ze školy jdou na sociálku, říká Foldyna

30. května 2023 13:15

Nedostatečná vzdělanost je velkým problémem v Ústeckém kraji. Po ukončení základní školy se lidé rovnou staví do front na sociální dávky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli hejtman Jan Schiller (ANO) a zastupitel Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna (SPD). Na malou vzdělanost upozornil také vedoucí Programu dluhového poradenství z neziskové organizace Člověk v tísni Daniel Hůle.

Náckové na Ukrajině, brokolice v Arménii či strašné věci v dětství. Co vše zaznělo v Partii

3. dubna 2023 08:39

Nedělní Partie Terezie Tománkové se nesla ve značně emotivním duchu. V první části se doslova pohádali vicepremiér vlády Ivan Bartoš (Piráti) s předsedou SPD Tomiem Okamurou. O nic klidnější to nebylo ani ve druhé části, kde diskutovali místopředsedové Sněmovny Klára Dostálová (ANO) a Jan Bartošek (KDU-ČSL) s poslancem Jaroslavem Foldynou (SPD) a místopředsedou STAN Janem Farským.

Foldyna: Na důchody nemáme, ale dotujeme brokolici v Arménii. Diletantství, řekl Bartošek

2. dubna 2023 13:36

Vláda by měla přestat podporovat rozvoj brokolicového řetězce v arménském regionu za účasti žen či univerzitu v Kalifornii, poté ušetří, radil vládě v Partii Terezie Tománkové poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Místopředsedkyně Sněmovny Klára Dostálová (ANO) zase doporučila vládě začít s šetřením u sebe. Lidovecký poslanec Jan Bartošek tyto návrhy označil za ekonomický diletantismus.

Sněmovní peklo nekončí. Došlo na okrádání dětí, nejisté pohlaví i lečo a recept na paštiku

2. března 2023 05:38

Dva dny plné kuriózních přirovnání, dadaistických vystoupení a vyčerpávajících monologů – a stále není zdaleka konec. Poslanecká sněmovna už třetí den projednává kontroverzní snížení valorizace důchodů. Opozice se pustila do rozsáhlých obstrukcí a snaží se protáhnout schůzi dolní komory co nejvíc. Během toho došlo v plénu na analogie s kobylami, emotivní příběh o nakupování ve slevách v Kauflandu a Lidlu či myšlenkové okrádání napříč generacemi – jak důchodců, tak dětí. Podívejte se na výběr hlášek ze stále probíhajícího sněmovního maratonu.

Emotivní Foldyna ke Skopečkovi: Důchodci už kupují jen nejméně kvalitní jídlo. Chcete je okrást

28. února 2023 15:39

Senioři jsou v obřích problémech, žijí „z ruky do huby“. V supermarketech kupují nejlevnější a nejméně kvalitní jídlo, prohlásil poslanec SPD Jaroslav Foldyna na úterním mimořádném jednání Poslanecké sněmovny. Vládní koalici vyčetl snahu snížit valorizaci důchodů a místopředsedu dolní komory Jana Skopečka (ODS) vyzval, aby navštívil ústecký region. „Přijďte ke Kauflandu nebo k Lidlu a podívejte se, co lidi kupují,“ vzkázal Foldyna.

ANO je eurofilní, Babiš má v EU pupeční šňůru. Měl by se bát o voliče, vzkazují poslanci SPD

19. února 2023 05:32

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš záměrně tříští opozici. Velké peníze za přítomnost v opozici inkasuje on a nedělá vlasteneckou politiku, uvedli redakci CNN Prima NEWS oslovení poslanci hnutí SPD. Proti tvrzení expremiéra a neúspěšného prezidentského kandidáta, že „hlas SPD je hlas do koše“, se tvrdě ohradili. Zatímco podle předsedy Tomia Okamury slouží Babiš „globalistům a diktátu Bruselu“, poslanec Jaroslav Foldyna zvolil smířlivější tón. „Voliči se nebudou ptát na tyto individuální projevy, ale jestli jsme dokázali najít východisko. Oni si to kluci řeknou,“ sdělil redakci.

Okamura se chlubil finančním darem pro hasiče. Naprosto nemorální, vrátil spolek peníze

31. července 2022 11:42

Fialova vláda podporuje Ukrajinu, SPD hasiče ve Hřensku, chlubil se na začátku týdne šéf SPD Tomio Okamura na sociálních sítích. Hnutí totiž poslalo „na pomoc hasičům s požárem ve Hřensku“ dar v hodnotě 50 tisíc korun. Na konci týdne se však ukázalo, že Spolek přátel Jetřichovic, kterému SPD padesátitisícový příspěvek zaslala, peníze vrátil. Hnutí podle něj totiž nesplnilo dohodu a i přes svůj slib zmíněný dar veřejně propagovalo.

Ostrá přestřelka ve Sněmovně: Foldyna šokoval, Phillip ho poslal do Ruska

14. července 2022 21:16

Čtvrteční jednání Sněmovny, na němž poslanci schválili vládní návrh energetického úsporného tarifu, se neobešlo bez ostrých přestřelek mezi jednotlivými zákonodárci. Jednu z roztržek vyvolal poslanec Jaroslav Foldyna (SPD), který pětikoalici osočil z toho, že „vyrazila do války a rozstřílela vlastní občany“. Ostrá kritika nenechala chladným poslance Toma Philippa (KDU-ČSL). Ten se vzápětí pustil do Foldyny a mimo jiné připomněl jeho veřejně známou náklonnost k Rusku.

Novotný kývnul na souboj v ringu s aktivistou. Znám svoji cenu, říká a chce 750 tisíc

2. června 2022 15:44

Starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný (ODS) možná vleze do boxerského ringu. Na souboj ho vyzval aktivista Ivo Osovský, mnohými označovaný za dezinformátora, který před nedávnem dostal pokutu za vyhrožování bývalému ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. Novotný nabídku přijal s tím, že za zápas chce 750 000 korun. Jeho slovy je to za střetnutí „s bezvýznamným koštětem“ ještě málo.

Ozbrojená mise NATO na Ukrajinu? To je cesta ke třetí světové válce, míní Šándor

23. března 2022 21:08

Provést ozbrojenou misi v rámci Severoatlantické aliance (NATO) je cesta ke třetí světové válce. Ve speciálním vysílání 100 dnů vlády Petra Fialy na CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní expert Andor Šándor. Osobně je podle svých slov pro, aby Ukrajina od států NATO dostávala zásilky zbraní, ale spojenecká mise podle něj není dobrý nápad. Za misi NATO na Ukrajinu by se naopak přimlouval bývalý generální konzul v ruském Petrohradu Vladimír Votápek.