CNN Prima News Jaroslav Foldyna

Jaroslav Foldyna

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Foldyna“

Protivládní protest v Praze přilákal tisíce lidí. Trenér Růžička se omluvil pro nemoc

Na protivládní demonstraci se v sobotu odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí podle odhadu tisíce lidí. Účastníci zaplnili zhruba horní čtvrtinu náměstí od sochy svatého Václava, do jeho poloviny pak stály skupiny protestujících. V horní části náměstí těsně pod magistrálou se už před začátkem protivládního protestu pořádaného neparlamentní stranou PRO (Právo Respekt Odbornost) a spřízněným spolkem Česko proti bídě sešli také jeho odpůrci s českými a ukrajinskými vlajkami a s vlajkami NATO. Z pódia měl vystoupit i trenér Vladimír Růžička, který se však omluvil pro nemoc. Zdravici měl na protestu i bývalý prezident Miloš Zeman.

Nechutné a hanebné. Slováci i Češi ostře komentují bitku mezi Matovičem a Kaliňákem

Násilného konfliktu mezi slovenským expremiérem Igorem Matovičem a bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem si všímají nejen naši východní sousedé, ale i Češi. Střet, při kterém došlo na nadávky, pěsti i kopance, komentují například politici nebo novináři. Slováci vesměs hlásí, že chování obou zmíněných politiků je hanebné a stydí se za ně. Bývalý předseda české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček pro CNN Prima NEWS připomněl, že sám musel řešit podobné incidenty v minulém volebním období, když byl mezi zákonodárci Lubomír Volný.

Rambo sociálních sítí a přiblblá bramboračka. Foldyna a Zdechovský se ostře střetli v 360°

Pokud jsou občané odpovědní za politiku státu, nepoznali bychom jediného amerického sportovce. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) v souvislosti s bombardováním Jugoslávie a dalšími akcemi americké armády. Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) označil za „Ramba sociálních sítí“ poté, co europoslanec o jeho přirovnáních řekl, že jsou přiblblá.

Schiller: V Ústí je čtvrtá generace, která nepracuje. Ze školy jdou na sociálku, říká Foldyna

Nedostatečná vzdělanost je velkým problémem v Ústeckém kraji. Po ukončení základní školy se lidé rovnou staví do front na sociální dávky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli hejtman Jan Schiller (ANO) a zastupitel Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna (SPD). Na malou vzdělanost upozornil také vedoucí Programu dluhového poradenství z neziskové organizace Člověk v tísni Daniel Hůle.

Náckové na Ukrajině, brokolice v Arménii či strašné věci v dětství. Co vše zaznělo v Partii

Nedělní Partie Terezie Tománkové se nesla ve značně emotivním duchu. V první části se doslova pohádali vicepremiér vlády Ivan Bartoš (Piráti) s předsedou SPD Tomiem Okamurou. O nic klidnější to nebylo ani ve druhé části, kde diskutovali místopředsedové Sněmovny Klára Dostálová (ANO) a Jan Bartošek (KDU-ČSL) s poslancem Jaroslavem Foldynou (SPD) a místopředsedou STAN Janem Farským.

Foldyna: Na důchody nemáme, ale dotujeme brokolici v Arménii. Diletantství, řekl Bartošek

Vláda by měla přestat podporovat rozvoj brokolicového řetězce v arménském regionu za účasti žen či univerzitu v Kalifornii, poté ušetří, radil vládě v Partii Terezie Tománkové poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Místopředsedkyně Sněmovny Klára Dostálová (ANO) zase doporučila vládě začít s šetřením u sebe. Lidovecký poslanec Jan Bartošek tyto návrhy označil za ekonomický diletantismus.

Sněmovní peklo nekončí. Došlo na okrádání dětí, nejisté pohlaví i lečo a recept na paštiku

Dva dny plné kuriózních přirovnání, dadaistických vystoupení a vyčerpávajících monologů – a stále není zdaleka konec. Poslanecká sněmovna už třetí den projednává kontroverzní snížení valorizace důchodů. Opozice se pustila do rozsáhlých obstrukcí a snaží se protáhnout schůzi dolní komory co nejvíc. Během toho došlo v plénu na analogie s kobylami, emotivní příběh o nakupování ve slevách v Kauflandu a Lidlu či myšlenkové okrádání napříč generacemi – jak důchodců, tak dětí. Podívejte se na výběr hlášek ze stále probíhajícího sněmovního maratonu.

Emotivní Foldyna ke Skopečkovi: Důchodci už kupují jen nejméně kvalitní jídlo. Chcete je okrást

Senioři jsou v obřích problémech, žijí „z ruky do huby“. V supermarketech kupují nejlevnější a nejméně kvalitní jídlo, prohlásil poslanec SPD Jaroslav Foldyna na úterním mimořádném jednání Poslanecké sněmovny. Vládní koalici vyčetl snahu snížit valorizaci důchodů a místopředsedu dolní komory Jana Skopečka (ODS) vyzval, aby navštívil ústecký region. „Přijďte ke Kauflandu nebo k Lidlu a podívejte se, co lidi kupují,“ vzkázal Foldyna.