CNN Prima News výzva

výzva

Výpis příspěvků ke štítku „výzva“

Státní symboly nepatří falešným vlastencům. Bereme si vlajku zpět, hlásá nová výzva

28. října 2022 22:49

Po sociálních sítích se rychle šíří nová výzva. Podle jejích autorů si českou vlajku neprávem přivlastnili falešní vlastenci a nastal čas tento státní symbol vrátit těm, kterým skutečně záleží na dobru vlasti. Řada lidí si dnes vlajku spojuje s nenávistnými názory či extremismem. K akci, která má při příležitosti státního svátku pomoci tento stav změnit, se přidávají politici i některé státní instituce.

Chtěl splnit virální výzvu na TikToku, udusil se. Památku 14letého chlapce uctí fotbalisté

2. září 2022 11:51

Čtrnáctiletý Leon Brown zemřel poté, co se účastnil virální výzvy na sociální síti TikTok. Výzvu se pokoušel splnit společně se svými kamarády. Fanoušci fotbalového klubu Celtic FC se chlapcovu památku chystají uctít minutovým potleskem během sobotního derby. TikTok se podobným incidentům pokouší zabránit a podle mluvčího jsou videa s násilným obsahem odstraňována.

Chlapce v kómatu odpojí od přístrojů ve středu. Ostudné, říká matka a zkouší poslední věc

2. srpna 2022 23:24

Případ, který hýbe Velkou Británií, směřuje ke smutnému konci. Rodina 12letého Archieho Battesbeea neuspěla ani u britského nejvyššího soudu, a chlapec tak bude ve středu dopoledne odpojen od přístrojů, které za něho vykonávají prakticky všechny životní funkce. Matka Archieho označila konání nemocnice a soudů za ostudné a hodlá využít ještě jeden pokus, jak definitivní smrt svého syna oddálit. Chlapec je v kómatu od dubna, kdy byl nalezen doma v bezvědomí.

Naděje zhasla, nemocnice může odpojit chlapce v kómatu. Je to poprava, říká zdrcená matka

1. srpna 2022 19:47

Britský Odvolací soud zamítl žádost o prodloužení léčby Archieho Battersbeea. Přístroje, které 12letého chlapce udržují při životě, tak mohou být během několika hodin odpojeny. Battersbee leží v londýnské nemocnici od 7. dubna, kdy byl svoji matkou nalezen v kómatu doma. Lékaři ale chlapce považují za prakticky mrtvého a v udržování ho při životě pomocí přístrojů nevidí smysl. Soudy jim daly ve sledovaném případě za pravdu. Rodina ale ostře nesouhlasí.

Žádáme přejmenování STAN, kauzy hnutí nám škodí, zuří starostové. Rakušan výzvu odmítl

15. července 2022 05:58

Kauzy STAN poškozují i regionální politiky, kteří s hnutím nemají nic společného. O tom jsou přesvědčeni někteří starostové. Více než 20 z nich poslalo otevřený dopis šéfovi STAN Vítu Rakušanovi. Toho žádají, aby hnutí co nejdříve změnilo název. Vicepremiér a ministr vnitra však na dotaz redakce CNN Prima NEWS řekl, že on ani jeho kolegové o přejmenování rozhodně neuvažují. Pod výzvou jsou podepsáni starostové za ANO, ODS, ale paradoxně i za STAN.

Novotný kývnul na souboj v ringu s aktivistou. Znám svoji cenu, říká a chce 750 tisíc

2. června 2022 15:44

Starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný (ODS) možná vleze do boxerského ringu. Na souboj ho vyzval aktivista Ivo Osovský, mnohými označovaný za dezinformátora, který před nedávnem dostal pokutu za vyhrožování bývalému ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. Novotný nabídku přijal s tím, že za zápas chce 750 000 korun. Jeho slovy je to za střetnutí „s bezvýznamným koštětem“ ještě málo.

Výzva českého ministerstva? Poznáme mopsíky USA, vysmáli se Rusové

2. dubna 2022 14:16

Ruští diplomaté se vysmáli výzvě, kterou jim v pátek adresovalo české ministerstvo zahraničí. Ruské diplomaty v dokumentu vyzvalo, aby nesloužili režimu prezidenta Vladimira Putina. Ruské vyslanectví v Ženevě na Twitteru poděkovalo za „velkorysou nabídku“ a dodalo, že ruští diplomaté mají dostatek svědomí, uvedl zpravodajský web BBC News.

Měsíc od invaze na Ukrajinu. Vyjděte do ulic a postavte se za Ukrajinu, říká Zelenskyj

24. března 2022 01:15

Ve čtvrtek uplyne přesně měsíc od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se proto v předvečer tohoto smutného výročí rozhodl apelovat na celý svět. „Ukažte svůj postoj. Vyjděte ze svých kanceláří, domovů, škol a univerzit. Přijďte ve jménu míru. Přijďte s ukrajinskými symboly podpořit Ukrajinu,“ naléhala ukrajinská hlava státu v nejnovějším projevu.