CNN Prima News výzva

výzva

Výpis příspěvků ke štítku „výzva“

Výzva pro Kazmu: Dej miliony nemocnému Martínkovi, burcuje Šlégrová. Nabídla protislužbu

Příběh teprve dvouletého Martínka, který trpí vzácným syndromem AADC, chytl za srdce celý národ. Na léčbu potřebuje chlapeček 100 milionů korun, pojišťovna náklady odmítla uhradit. Do akce se tak zapojila řada celebrit, včetně herečky Nikol Leitgeb – za svobodna Štíbrové – nebo modelky Lucie Šlégrové. Ta navíc vyzvala Kamila „Kazmu“ Bartoška, aby se do pomoci také připojil, a ze zapečetěného trezoru věnoval miliony právě rodině Martínka. Dala mu i protinabídku.

V ústecké nemocnici shání dárce kabelek a šperků. Akce má pomoci s transfúzi

Transfúzní stanice v Ústí nad Labem uveřejnila na svém Facebooku poměrně netradiční inzerát. Kromě dárců krve totiž shání i dárce kabelek a šperků. Z peněz z jejich prodeje chce hradit testy nových dárců kostní dřeně, na které pojišťovny nepřispívají. Podle správní rady Nadace pro transplantace kostní dřeně jsou podobné akce v Česku potřeba a pomáhají celkové osvětě o dárcovství.

Pospíšil: Svědomí mám čisté, odstoupit nehodlám. Na magistrátu hrozí fraška, míní Prokop

Odstoupit se nechystám, protože svědomí mám čisté. Po čtrnáctiměsíční intenzivní práci policie je zjevné, že nejsem podezřelý, natož obviněný. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) v reakci na své údajné zapojení do kauzy Dozimetr. Předseda pražského hnutí ANO Ondřej Prokop navzdory těmto slovům uvedl, že opozice trvá na tom, aby Pospíšil rezignoval. „Informace, které se objevily v médiích, bereme velmi vážně,“ zdůraznil s tím, že ANO žádá mimořádné zasedání na magistrátu, jinak se „z řádné schůze může stát fraška“.

Výzva 5 Statečných: Programování baví a zabezpečí rodinu. Umět ho může každý

Změnit obor, učit se novým věcem a uplatnit se na trhu - to chce odvahu! Nová doba ale přeje podnikavým lidem, kteří se nebojí poznávat nové, moderní obory, jakým je i programování. To v současnosti patří k nejvyhledávanějším a současně nejlépe placeným profesím. A poznat ho může takřka každý. Šanci i IT světem dosud nepolíbeným dávají rekvalifikační kurzy. Ty nabízí i společnost ITnetwork, která spustila výzvu 5 Statečných. Můžete sledovat, jak se vybraným účastníkům daří využít velkou profesní příležitost a třeba se u nich inspirovat.

Výzva 5 Statečných: Programování je jazyk budoucnosti, naučte se ho taky!

Jedno z nejúspěšnějších povolání současnosti? Programátor. Na trhu jich nikdy není dost a jsou potřeba takřka všude. Mrzí vás, že jste při hodinách informatiky ve škole nedávali pozor, případně patříte k těm, kteří studovali v dobách, kdy tento předmět chyběl? Buďte v klidu, pořád máte možnost! Řešením jsou rekvalifikační kurzy. Jejich nabídka je aktuálně velmi bohatá a pokud popadnete příležitost za pačesy, mohou vám pomoci nastartovat kariéru správným směrem. Šanci dává i program 5 Statečných společnosti ITnetwork.

Nová vzpoura na obzoru? Čekejte na náš signál, prohlásili běloruští bojovníci na Ukrajině

Připravte se, blíží se podmínky pro zničení diktatury a čas svobody. Čekejte na náš signál, vyzvali běloruští bojovníci na Ukrajině své krajany ve zbrani v Bělorusku. Naznačili tím chystaný boj proti režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. S výzvou přišel Pluk Kastuśe Kalinoŭského, který od začátku ruské invaze na Ukrajinu bojuje po boku obránců. Své video zveřejnil pluk v momentě, kdy se žoldnéři z Vagnerovy skupiny vydali v koloně směrem na Moskvu, než jim pochod rozmluvila právě běloruská hlava státu.

Zesnulé Anetce ze Skutče splní přání stovky motorkářů. V 18 letech zemřela cestou do školy

Byli byste ochotni přijet, ať naposledy uslyší zvuk, který tak milovala? S touto výzvou se obrátil otec osmnáctileté Anety na motorkáře z celého Česka. Dívka zahynula na konci května cestou ze školy, narazila do vozidla a následně do dodávky v opačném směru. Na místě svým zraněním podlehla. Nyní se do města Skuteč sjedou stovky motorkářů, možná tisícovka, aby uctili její památku.

Pomoc za milion. Ročního Tea a čtyřletého Nikolase trápí vážné problémy, projeďte se pro ně

Spojte příjemné s užitečným. Takový je záměr charitativně-sportovního projektu, který vznikl ve spolupráci stavební skupiny PSG a spolku Srdce na pravém místě. Celorepubliková veřejná výzva – která začala 1. a končí 30. června – má za cíl vybrat milion korun pro dva zdravotně znevýhodněné chlapečky: ročního Tea a čtyřletého Nikolase. Druhým milníkem je 100 tisíc kilometrů, kteří účastníci společně najedou – ať už na kole, koloběžce nebo bruslích. Zapojíte se i vy?

Křupání kostí nebo škrcení se. Děti umírají kvůli nebezpečným výzvám na TikToku

Pojídání skořice v prášku nebo chilli papriček, zvětšování rtů lahví nebo křupání kostí. I takovým výzvám čelí děti na internetu. Můžou vzbuzovat úsměv, ale také zranit nebo i zabíjet. Jednou z takových obávaných a potenciálně smrtelných je právě „blackout challenge“, kde se lidé záměrně dusí. Ve světě už kvůli ní měly zemřít desítky dětí.