reklama
CNN Prima News výzva

výzva

Výpis příspěvků ke štítku „výzva“

Lidé umírají zbytečně, slzám se nelze ubránit. Očkujte se, prosí stovky zdravotníků

10. listopadu 2021 21:05

Denně se díváme do očí pacientů, kteří nemohou dýchat a ptají se, proč právě oni prohrávají boj s covidem. Těmito slovy uvádějí stovky zdravotníků ze Slovenska otevřený dopis adresovaný veřejnosti. Popisují v něm vlastní bezmoc, zoufalství a připouštějí, že se nelze ubránit slzám. Prosí proto lidi, aby se nechali očkovat. Zdůrazňují, že právě vakcinace může zastavit zbytečné umírání stále mladších pacientů.

Stížnost na Cimického jsme nikdy neobdrželi, tvrdí lékařská komora. Policie hledá oběti

9. listopadu 2021 16:53
Aktualizováno

Psychiatr Jan Cimický čelí obvinění několika žen z toho, že je sexuálně obtěžoval či napadl. Česká lékařská komora však v úterý uvedla, že nikdy neobdržela stížnost, která by s obviněním souvisela. Celý případ již řeší i policisté, kteří vybízejí svědky a možné další oběti, aby se přihlásili vyšetřovatelům.

Boj, který není fér: Rodiče plní slib, který dali Jindříškovi na JIP. Pomáhá i Štíbrová

9. listopadu 2021 09:21

Šestiletý Jindra z Jičína bojuje s následky, které přináší dětská mozková obrna. Jeho rodiče chtějí pro svého syna co nejkvalitnější život, a tak mu na jednotce intenzivní péče dali slib. Potomkovi chtějí pořídit speciální ortézy, díky nimž by mohl zvládat samostatnou chůzi. S žádostí o pomoc se proto obracejí na veřejnost. Podporu nabídla i herečka a zpěvačka Nikol Leitgeb, za svobodna Štíbrová.

Chcete ve sledování primátů pokračovat? Facebook si uřízl ostudu s označením černochů

6. září 2021 11:49

Uživatelé Facebooku upozornili na automatickou výzvu, která je vybízela v pokračování sledování „videí o primátech“. Tato věta však byla použita u snímku, na němž byli Afroameričané ve střetu s bělochy a policisty. Představitelé sociální sítě se za chybu algoritmu omluvili a selhání umělé inteligence prý začali vyšetřovat.

TikTok zakázal výzvu s přepravkami na mléko. Pády končily ošklivými zraněními

28. srpna 2021 23:03

Hitem sociálních sítí letošního léta se stala výzva zvaná „milk crate challenge“. Ten, kdo ji přijal, poskládal plastové přepravky na mléko do tvaru pyramidy a následně se je pokusil vyjít a sejít jako po schodech. Bedny se přitom však obvykle rozjedou. Ten, kdo to zkouší, obvykle spadne a může se ošklivě zranit. Výzvu nejvíce propagovali uživatelé sociální sítě TikTok, která ji proto nyní zakázala.

Rektoři vyzývají studenty vysokých škol: Očkujte se, ať se neopakuje loňský podzim

6. srpna 2021 16:46

Česká konference rektorů (ČKR) vyzývá všechny studenty vysokých škol, aby se nechali očkovat proti covidu. Podle rektorů je očkování nejúčinnějším způsobem, jak chránit zdraví a zároveň umožnit plnohodnotné vzdělávání v nadcházejícím semestru. Očkováním studenti navíc přispějí k posílení kolektivní imunity, uvedl v prohlášení předseda ČKR a rektor brněnské Masarykovy univerzity Martin Bareš.

reklama