Nový den: Kapela Mirai chystá o víkendu autokoncert v ostravských Vítkovicích

Hostem pořadu Nový den na CNN Prima NEWS byl v úterý frontman skupiny Mirai, který se svou kapelou chystá v době koronavirových zákazů společenských akcí autokoncert.

Mirai Navrátil v pořadu Nový den například popsal, jak skupina funguje v časech koronaviru. Nastínil také, jak bude vypadat speciální koncert v autech, který v pátek a sobotu proběhne v ostravském areálu Dolních Vítkovic.

Jak se populární skupina vyrovnává se zákazy koncertů a letních festivalů?

Samozřejmě to, že festivaly nebudou, pocítíme, ale nějakým způsobem to zvládneme. Zatím to není dramatické. Doufám, že to pomine a že to mine tu následující sezónu. To už by bylo trošku dramatičtější.

Myslím si, že mezi námi je spousta bohémů. Já se mezi ně řadím jenom částečně a i proto mám ještě nějaké rezervy.

Jak bude koncert vypadat?

Bude to jiné v tom, že tam nebude zvuk, nebude tam reprosoustava. Ale jinak ten koncert může být poměrně normální. Bude tam stage, my budeme opravdu naživo hrát. Budou tam LEDky, ať nás lidi vidí. Ale jedinou podmínkou, aby lidi na ten koncert mohli přijet, je auto. A následně si naladí zvuk v autorádiu.

Délka koncertu bude omezená na 90 minut. Počítá skupina Mirai i s eventuálními nepříjemnostmi?

Je taková sranda, že třeba americká auta mají v autorádiích jenom liché frekvence, takže nejezděte americkými auty.

Samozřejmě doporučujeme všem, aby si brali startovací kabely, protože ony nějaké koncerty tohoto formátu proběhly a feedback od lidí z toho byl, že se jim vybila baterka. My samozřejmě nějaké kabely budeme mít, ale nejsme úplně včelky Máji.

Pořad NOVÝ DEN začíná každý den v 6.00 na CNN Prima NEWS.

Tagy: