NSA

Výpis příspěvků ke štítku „NSA“

Národní sportovní agenturu nově povede tříčlenná rada. O změně rozhodli poslanci

14. prosince 2022 10:58

Řízení Národní sportovní agentury (NSA), která rozděluje sportovní dotace, se zřejmě změní. Sněmovna ve středu schválila novelu skupiny poslanců z pěti koaličních stran a z opozičního hnutí SPD, podle níž agenturu povede tříčlenná rada v čele s předsedou. Členy bude jmenovat a odvolávat vláda na návrh premiéra. Na činnost bude podle předlohy dohlížet desetičlenná dozorčí komise volená rovným dílem poslanci a senátory. Předloha, která má podle předkladatelů zlepšit činnost agentury, nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Nová éra Ledového srdce Kladna začala. Další triumfy i hokejové legendy čekají

17. září 2022 13:43

Říká se mu ledové srdce Kladna. Je místem, kde lidé prožívají radost z hokejových triumfů, zklamání z proher i pocit hrdosti, že právě tady vyrostla další sportovní hvězda. Kladenský zimní stadion patří k nejvýznamnějším symbolům města. Jeho součástí je už déle než sedmdesát let a aktuálně zažívá další změny, které ho mají posunout do nové éry.

Čeští hokejisté a polští fotbalisté nechtějí hrát s Rusy. Ovečkin odmítá válku

26. února 2022 10:48

Prezident českého hokejového svazu Tomáš Král chce zrušit reprezentační zápasy s Ruskem. Kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu nenastoupí k březnovému utkání play-off kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Rusku ani polská fotbalová reprezentace. Na Twitteru to oznámil šéf polského svazu (PZPN) Cezary Kulesza. K situaci na Ukrajině se již vyjádřil také hokejista Alexandr Ovečkin, který je známým podporovatelem Vladimira Putina. Národní sportovní agentura (NSA) nebude ruským sportovcům vydávat povolení ke vstupu do Česka.

Odměna za zlato z Pekingu vystačí Ledecké na dva měsíce závodění. Koho si v týmu hýčká?

10. února 2022 06:50

Za olympijské zlato dostane Ester Ledecká 2,4 milionu korun, odměny jsou dopředu dané. Za fenomenální třetí zlato může samozřejmě vděčit především sama sobě, ale bez asistence rozsáhlého týmu by se na absolutní vrchol stoupalo jen těžko. Na službách „svých“ mužů tak nijak nešetří. Měsíční náklady na chod týmu se rovnají zhruba polovině odměny za snowboardový triumf v olympijském Pekingu.

Odměny pro české medailisty v Pekingu odtajněny. Hokejisté mohou dostat až 16 milionů

28. ledna 2022 18:38

Čeští sportovci získají v případě úspěchu na zimních olympijských hrách v Pekingu 2,4 milionu korun za zlato, 1,8 milionu za stříbro a 1,2 milionu za bronz. Navrhla to Národní sportovní agentura (NSA), která může částky definitivně potvrdit až po schválení letošního státního rozpočtu. Odměny by měly být stejné jako na letních olympijských hrách v Tokiu i poslední zimní olympiádě v Pchjončchangu. Hokejové týmy si mohou za případné senzační zlato přijít na 16,02 milionu korun.

Úspěšná olympiáda s hořkou dohrou? Čeští reprezentanti řeší daňový chaos v odměnách

8. prosince 2021 20:10

I přes roční odklad si mnozí čeští reprezentanti splnili své sny a z letošních olympijských her v Tokiu se vrátili s cenným kovem. Za úspěšnou reprezentaci země si navíc měli vysloužit finančně velmi příznivé odměny, jenže právě s nimi je nyní problém. Slíbená částka sedí, to samé se však nedá říci o odvodech a rozdělení. Na kolik peněz si olympionici z Tokia skutečně přijdou?

Mistrovství světa ve squashi zrušili. Malajsie totiž odmítla vpustit izraelské sportovce

30. listopadu 2021 14:49

Světová squashová federace zrušila mistrovství světa mužských družstev v Malajsii pouhých devět dnů před jeho začátkem. Reagovala tím na fakt, že tamní vláda zakázala vstup izraelským sportovcům s odůvodněním, že jim nedokáže garantovat bezpečnost. Podle předsedy České asociace squashe Tomáše Cvikla to bylo správné rozhodnutí.

Krpálek s Prskavcem nedostali miliony za olympiádu. Na uzdravení Zemana už čekat nemusí

16. října 2021 17:15

Olympijské zlato už se jim na krku pohupuje více než dva měsíce, ale naslibované miliony za fantastický úspěch pro Českou republiku stále nikde. Olympijští vítězové v čele s Jiřím Prskavcem a Lukášem Krpálkem přitom měli dostat každý necelých dva a půl milionu korun. Celý průběh předání ale údajně komplikuje zdravotní stav prezidenta republiky Miloše Zemana.

Miliony pro Krpálka a spol.? Hrdinové z her kvůli stavu prezidenta dál čekají na odměny

14. října 2021 17:25

V zemi vycházejícího slunce dosáhla česká výprava v létě na nejúspěšnější olympiádu v historii. Z her v Tokiu dorazilo do tuzemska hned 11 medailí, z toho čtyři zlaté. Se ziskem kovu se pojí také finanční odměna, kterou od roku 2018 vyplácí Národní sportovní agentura. I když už je dva měsíce po svátku v Japonsku, sportovcům zatím na účet nepřiputovaly žádné peníze. Za tyto průtahy může zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana.