NSA

Výpis příspěvků ke štítku „NSA“

Ruští hackeři využívají skulinky v softwaru z Česka, varují Američané. Čím vším hrozí?

Hackeři pracující pro ruskou rozvědku „globálně” využívají slabého místa v softwaru české firmy JetBrains k útokům na servery, uvádějí ve společném prohlášení americké úřady. Podle oznámení Národní agentury pro bezpečnost (NSA), Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a amerického úřadu pro kybernetickou bezpečnost (CISA) trvají tyto snahy od září. Rusové podle Američanů využívají získaný přístup ke krokům, kterými by si zajistili trvalý přístup do narušených systémů. Firma uvedla, že byla o této zranitelnosti informována na začátku letošního roku, a dodala, že ji opravila v aktualizaci programu vydané 18. září.

Ukrajinské špióny měl zastavit Pentagon. Američanům se nelíbila plánovaná sabotáž v Rusku

Vedení ukrajinské vojenské rozvědky před prvním výročí ruské invaze na Ukrajinu plánovalo provést zásadní útoky uvnitř Ruska. Tento záměr se však vůbec nezamlouval Spojeným státům, které jsou hlavním spojencem vlády v Kyjevě. V pondělí o tom napsal americký The Washington Post (WP) s odvoláním na dokumenty, jež se na veřejnost podle všeho dostaly skrze sociální síť Discord. Poradce vedoucího kanceláře ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak informace o plánovaných operacích popřel.

Tajné informace na internet unikaly od začátku války na Ukrajině, píše deník. Co hrozí vojákovi?

Americký gardista Jack Teixeira zřejmě zveřejňoval tajné dokumenty na internetu déle a ve větším rozsahu, než se doteď tušilo. Píše to deník The New York Times. Profil, který používal Teixeira, začal zveřejňovat utajené dokumenty na síti Discord jen pár dní po začátku války na Ukrajině. Americké ministerstvo obrany odmítlo zjištění deníku komentovat, napsala agentura Reuters.

Národní sportovní agenturu nově povede tříčlenná rada. O změně rozhodli poslanci

Řízení Národní sportovní agentury (NSA), která rozděluje sportovní dotace, se zřejmě změní. Sněmovna ve středu schválila novelu skupiny poslanců z pěti koaličních stran a z opozičního hnutí SPD, podle níž agenturu povede tříčlenná rada v čele s předsedou. Členy bude jmenovat a odvolávat vláda na návrh premiéra. Na činnost bude podle předlohy dohlížet desetičlenná dozorčí komise volená rovným dílem poslanci a senátory. Předloha, která má podle předkladatelů zlepšit činnost agentury, nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Čeští hokejisté a polští fotbalisté nechtějí hrát s Rusy. Ovečkin odmítá válku

Prezident českého hokejového svazu Tomáš Král chce zrušit reprezentační zápasy s Ruskem. Kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu nenastoupí k březnovému utkání play-off kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Rusku ani polská fotbalová reprezentace. Na Twitteru to oznámil šéf polského svazu (PZPN) Cezary Kulesza. K situaci na Ukrajině se již vyjádřil také hokejista Alexandr Ovečkin, který je známým podporovatelem Vladimira Putina. Národní sportovní agentura (NSA) nebude ruským sportovcům vydávat povolení ke vstupu do Česka.

Odměna za zlato z Pekingu vystačí Ledecké na dva měsíce závodění. Koho si v týmu hýčká?

Za olympijské zlato dostane Ester Ledecká 2,4 milionu korun, odměny jsou dopředu dané. Za fenomenální třetí zlato může samozřejmě vděčit především sama sobě, ale bez asistence rozsáhlého týmu by se na absolutní vrchol stoupalo jen těžko. Na službách „svých“ mužů tak nijak nešetří. Měsíční náklady na chod týmu se rovnají zhruba polovině odměny za snowboardový triumf v olympijském Pekingu.

Odměny pro české medailisty v Pekingu odtajněny. Hokejisté mohou dostat až 16 milionů

Čeští sportovci získají v případě úspěchu na zimních olympijských hrách v Pekingu 2,4 milionu korun za zlato, 1,8 milionu za stříbro a 1,2 milionu za bronz. Navrhla to Národní sportovní agentura (NSA), která může částky definitivně potvrdit až po schválení letošního státního rozpočtu. Odměny by měly být stejné jako na letních olympijských hrách v Tokiu i poslední zimní olympiádě v Pchjončchangu. Hokejové týmy si mohou za případné senzační zlato přijít na 16,02 milionu korun.

Úspěšná olympiáda s hořkou dohrou? Čeští reprezentanti řeší daňový chaos v odměnách

I přes roční odklad si mnozí čeští reprezentanti splnili své sny a z letošních olympijských her v Tokiu se vrátili s cenným kovem. Za úspěšnou reprezentaci země si navíc měli vysloužit finančně velmi příznivé odměny, jenže právě s nimi je nyní problém. Slíbená částka sedí, to samé se však nedá říci o odvodech a rozdělení. Na kolik peněz si olympionici z Tokia skutečně přijdou?

Krpálek s Prskavcem nedostali miliony za olympiádu. Na uzdravení Zemana už čekat nemusí

Olympijské zlato už se jim na krku pohupuje více než dva měsíce, ale naslibované miliony za fantastický úspěch pro Českou republiku stále nikde. Olympijští vítězové v čele s Jiřím Prskavcem a Lukášem Krpálkem přitom měli dostat každý necelých dva a půl milionu korun. Celý průběh předání ale údajně komplikuje zdravotní stav prezidenta republiky Miloše Zemana.