reklama

O víkendu bude pršet i sněžit. Od soboty se v Česku začne postupně ochlazovat

Počasí v Česku bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) o víkendu velmi proměnlivé. V pátek se očekává teplé počasí, kdy denní teploty vystoupají až k 7 °C. Postupně se zatáhne a během dne se očekávají deštivé přeháňky, místy i se sněhem. Od soboty se začne postupně ochlazovat. Od příštího týdne pak podle meteorologů mrazy zesílí.

reklama

Podle meteorologů bude v pátek zataženo, na severovýchodě zpočátku polojasno. V ranních hodinách se místy objeví mrznoucí mlhy. Během dne se od jihozápadu na většině území objeví přeháňky a déšť, místy i déšť se sněhem. Na severu a severovýchodě bude postupně nad 600 metrů sněžit. Denní teploty vystoupají k 3 až 7 °C, v 1 000 metrech na horách kolem 0°C, na Šumavě ukáže teploměr až 4 °C. Očekává se slabý, postupně mírný východní vítr 2 až 5 m/s. „Ráno se na jihozápadě objeví ojediněle ledovka,“ upozorňují meteorologové.

V noci z pátku na sobotu bude na území Čech převážně zataženo. V jihozápadní polovině území se objeví občasné přeháňky a déšť. V severovýchodní polovině území pak déšť se sněhem nebo sněžení. Teploty klesnou na +1 až -3 °C, na severu a severovýchodě až -3 °C. Bude vát mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

„Předpověď na víkend je obtížná, protože k nám od severu až severovýchodu začne proudit studený vzduch. Zatímco na severovýchodě bude sněžit i v nížinách, směrem na jihozápad se bude hranice sněžení zvyšovat a bude spíš pršet nebo padat déšť se sněhem,“ popsali meteorologové z ČHMÚ.

Oblačné počasí se očekává také v sobotu. Na jihozápadní polovině území se objeví občasné dešťové přeháňky, v severovýchodní polovině části země bude déšť či sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou k +3 až -1 °C, na severovýchodě až -4 °C. Během dne ukáže teploměr na severovýchodě území -3 °C, na jihu mohou teploty vystoupat k 7 °C. Bude vát mírný východní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Během příštího týdne mrazy zesílí

Stejně jako předchozí dny bude i v neděli převážně zataženo. Na většině území se očekávají deštivé či sněhové přeháňky. Na jihu a jihovýchodě Česka zaprší zpočátku v polohách pod 600 metrů. K večeru pak začnou podle meteorologů srážky ubývat. V noci klesnou teploty k -2 °C na jihu a až k -12 °C na severu a severovýchodě území. Denní teploty se budou pohybovat od -8 °C na severu po 2 °C na jihu a jihovýchodě. „V neděli se bude místy tvořit ledovka, protože déšť bude na zemi namrzat. Během příštího týdne budou mrazy zesilovat a na většině míst bude mrznout i přes den,“ informuje Český hydrometeorologický ústav.

V pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území se objeví déšť se sněhem nebo sněžení. K večeru postupně srážek začne ubývat. Noční teploty klesnou k +1 až -4°C, při zmenšené oblačnosti může být až -10°C. Ani přes den se v pondělí příliš neoteplí, teploty se budou pohybovat mezi -5 až 0°C, na jihu a jihovýchodě až 4°C.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Pokud třítýdenní lockdown dostatečně nezlepší koronavirovou situaci v Česku, jsou ve hře přísná opatření na Velikonoce. Pro CNN Prima NEWS to v neděli uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj by mohly být restrikce, které platí od pondělí, ještě tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření českých hranic, před páteční tiskovou konferencí, na které nová nařízení oznamoval, prý jeho kabinet ne vše správně domyslel.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Na poslední chvíli velká změna. Ledecká vynechá mistrovství světa ve snowboardingu
Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Registr očkování se nově otevírá lidem nad sedmdesát let. Prioritu má vyšší věk
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama