reklama

O víkendu bude pršet i sněžit. Od soboty se v Česku začne postupně ochlazovat

Počasí v Česku bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) o víkendu velmi proměnlivé. V pátek se očekává teplé počasí, kdy denní teploty vystoupají až k 7 °C. Postupně se zatáhne a během dne se očekávají deštivé přeháňky, místy i se sněhem. Od soboty se začne postupně ochlazovat. Od příštího týdne pak podle meteorologů mrazy zesílí.

reklama

Podle meteorologů bude v pátek zataženo, na severovýchodě zpočátku polojasno. V ranních hodinách se místy objeví mrznoucí mlhy. Během dne se od jihozápadu na většině území objeví přeháňky a déšť, místy i déšť se sněhem. Na severu a severovýchodě bude postupně nad 600 metrů sněžit. Denní teploty vystoupají k 3 až 7 °C, v 1 000 metrech na horách kolem 0°C, na Šumavě ukáže teploměr až 4 °C. Očekává se slabý, postupně mírný východní vítr 2 až 5 m/s. „Ráno se na jihozápadě objeví ojediněle ledovka,“ upozorňují meteorologové.

V noci z pátku na sobotu bude na území Čech převážně zataženo. V jihozápadní polovině území se objeví občasné přeháňky a déšť. V severovýchodní polovině území pak déšť se sněhem nebo sněžení. Teploty klesnou na +1 až -3 °C, na severu a severovýchodě až -3 °C. Bude vát mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

„Předpověď na víkend je obtížná, protože k nám od severu až severovýchodu začne proudit studený vzduch. Zatímco na severovýchodě bude sněžit i v nížinách, směrem na jihozápad se bude hranice sněžení zvyšovat a bude spíš pršet nebo padat déšť se sněhem,“ popsali meteorologové z ČHMÚ.

Oblačné počasí se očekává také v sobotu. Na jihozápadní polovině území se objeví občasné dešťové přeháňky, v severovýchodní polovině části země bude déšť či sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou k +3 až -1 °C, na severovýchodě až -4 °C. Během dne ukáže teploměr na severovýchodě území -3 °C, na jihu mohou teploty vystoupat k 7 °C. Bude vát mírný východní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Během příštího týdne mrazy zesílí

Stejně jako předchozí dny bude i v neděli převážně zataženo. Na většině území se očekávají deštivé či sněhové přeháňky. Na jihu a jihovýchodě Česka zaprší zpočátku v polohách pod 600 metrů. K večeru pak začnou podle meteorologů srážky ubývat. V noci klesnou teploty k -2 °C na jihu a až k -12 °C na severu a severovýchodě území. Denní teploty se budou pohybovat od -8 °C na severu po 2 °C na jihu a jihovýchodě. „V neděli se bude místy tvořit ledovka, protože déšť bude na zemi namrzat. Během příštího týdne budou mrazy zesilovat a na většině míst bude mrznout i přes den,“ informuje Český hydrometeorologický ústav.

V pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území se objeví déšť se sněhem nebo sněžení. K večeru postupně srážek začne ubývat. Noční teploty klesnou k +1 až -4°C, při zmenšené oblačnosti může být až -10°C. Ani přes den se v pondělí příliš neoteplí, teploty se budou pohybovat mezi -5 až 0°C, na jihu a jihovýchodě až 4°C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Hroši dokáží rozlišit kamarády od nepřátel, zjistili vědci. Poznávají konkrétní ‚‚hlasy‘‘

Hroši jsou hlučná zvířata, jejichž volání se šíří na velké vzdálenosti přes jezera i řeky. Přesná funkce hlasitého troubení, které vydávají, však byla záhadou. Vědci, kteří studují hrochy v přírodní rezervaci v Africe, nyní tvrdí, že charakteristické troubení těmto savcům umožňuje rozeznat přítele od nepřítele. Informoval o tom web BBC News.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama