mráz

Výpis příspěvků ke štítku „mráz“

Svět sužují teplotní extrémy. Čínu zasáhla vražedná vedra, Finsko bojuje s rekordními mrazy

Dramatické teplotní šoky zažívají v těchto dnech Čína a Finsko. Říši středu sužuje vlna extrémních veder, kdy teploty přesahují 40 stupňů Celsia. V zemi raketově roste spotřeba elektřiny kvůli klimatizacím, které jedou naplno. Finsko mezitím čelí na toto roční období neobvykle chladnému počasí, kdy teploty padají až k minus osmi stupňům, píše web deníku Kronen Zeitung.

Zataženou oblohu doprovodí mráz. Česko zasáhnou velké teplotní výkyvy, jaký bude víkend?

Počasí v Česku bude nadále chladné. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před mrazem, který by mohl poškodit kvetoucí ovocné stromy. Pro noc na čtvrtek platí jeho výstraha pro celé Česko, nižší polohy velké části republiky ale zasáhne mráz také v noci na pátek. Teploty pod nulou se však budou držet pouze v noci, přes den lze očekávat i o deset stupňů více.

Sledujte RADAR: Česko sevře mráz, problémy čekají řidiče i zahrádkáře. Kde platí výstraha?

V příštích dnech bude v Česku v noci až minus šest stupňů Celsia. V nižších polohách proto hrozí poškození kvetoucích ovocných stromů. Vyplývá to z výstrahy, kterou v neděli zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové doporučují stromy chránit před mrazem například orosováním či pálením vlhkého rostlinného odpadu. Kvůli počasí by mohli mít problém i řidiči, kteří už přezuli na letní pneumatiky.