mráz

Výpis příspěvků ke štítku „mráz“

Bude na Vánoce sněžit? Přituhne, prozradili meteorologové v předpovědi na prosinec

22. listopadu 2022 08:09

Teploty v Česku se po relativně teplém říjnovém počasí v listopadu vrátily na obvyklé podzimní hodnoty, což by mělo platit i pro následující týdny. Výrazněji by se pak mělo ochladit před Vánoci, kdy meteorologové předpovídají podprůměrné teploty. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nová předpověď na zimu: Meteorologové překvapili slovy o tropickém jevu. Jak bude v ČR?

21. listopadu 2022 07:47

I na začátku týdne nás bude provázet citelné ochlazení, vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové varují před náledím a ledovkou, opatrní by měli být řidiči i chodci. Je třeba také počítat s občasným deštěm či mrholením. Povzbuzující ovšem je nová předpověď na zimu od expertů z webu Severe Weather – podle nich se větší mrazy Evropě vyhnou.

Víkendové počasí zmrazí ledová zima s hustým sněžením. Teploty klesnou hluboko pod nulu

18. listopadu 2022 13:33

Předpověď počasí na pátek i víkend se významně zhoršuje. Konec týdne s sebou nese citelné ochlazení a sněžení. Noční teploty v některých částech země klesnou až k −12 °C. Mrznout však bude i přes den. Na jihozápadě může jen od pátečního do sobotního večera napadnout až 15 centimetrů sněhu. Meteorologové zároveň aktualizovali výstrahu před náledím. Chodci a řidiči by se tak měli mít na pozoru.

Po celém Česku hrozí náledí, varují meteorologové. Déšť postupně přejde i v silné sněžení

18. listopadu 2022 07:35

Do Česka začíná s pátkem přicházet první sníh. Zpočátku se rtuť teploměru bude udržovat nad bodem mrazu, místy však může napadnout až 5 centimetrů sněhové pokrývky. První víkendový den bude zatím nejchladnější, průměrné teploty se totiž budou pohybovat pouze kolem nuly. Od pátečního odpoledne do sobotního dopoledne zároveň platí výstraha kvůli tvorbě náledí po celém území České republiky.

Zimní válka na Ukrajině? Záleží na mrazu, Rusové už nemají sílu útočit, míní expert

1. října 2022 07:45

Jak bude válka na Ukrajině vypadat během zimy? Nabízí se dva scénáře: Rusové i Ukrajinci se buď zakopou a konflikt doslova zamrzne, nebo budou teploty pro válčení i nadále poměrně přívětivé, což umožní oběma stranám provádět manévry. CNN Prima NEWS to sdělil vojenský expert Lukáš Visingr. Dodal, že Rusové už ale nemají dostatek sil na to, aby podnikli novou ofenzivu a hraje proti nim čas.

V Česku bude mrznout, hrozí i náledí. Výrazně se oteplí až na začátku května

19. dubna 2022 10:58

V noci a ve středu ráno se v celé republice znovu objeví mrazy, které mohou poškodit vegetaci, hlavně kvetoucí ovocné stromy. Na Vysočině, v Jihočeském kraji a v části středních Čech hrozí od úterního večera také náledí, vyplývá z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Po chladnějším začátku týdne se ale začne od středy postupně oteplovat. O víkendu by se denní maxima mohla blížit 20 °C.