Oblečení prozradí profesionalitu i kreativitu. Obávané dress cody v překladu

Oblečení je nesmírně důležitým prvkem, na němž se odráží profesionalita i kreativita osobnosti. Pokud pracujete ve škole, ve firmě nebo na vlastní pěst, je důležité volit vhodný oděv. Víte, co si obléct na firemní akci, svatbu či pracovní pohovor? Vysvětlili jsme několik pojmů, které vám mohou pomoci zorientovat se ve světě módy.

CREATIVE BLACK TIE

Od klasického black tie se liší hlavně tím, že dává lidem šanci projevit kreativitu. Přesto se však tento styl neobejde bez jasně daných pravidel. Muži by se měli vyhnout obleku s kravatou a raději zvolit smoking. Vhodná je i černá košile a motýlek.

Ženy mohou obléknout elegantní oděv, například smokingové kalhoty a bílou halenku s výraznými šperky, nebo moderní kalhotový kostým. Vhodné jsou i obyčejné černé šaty, doplněné výraznou kabelkou. Cílem je zkrátka nesplynout s davem.

BUSINESS CASUAL

Jedná se o kombinaci elegance a pohodlí. Tento uvolněný dress code je ideální pro dny, kdy nedochází k obchodním jednáním, styku s klienty nebo veřejností. Naopak na meetingy volte formálnější variantu. Business casual je nicméně vhodný na většinu pracovních pohovorů, za předpokladu, že firma, kde chcete pracovat, nemá dress code nastaven jinak. V dnešní době patří k nejrozšířenějším způsobům oblékání do zaměstnání po celý týden.

Muž si může obléknout sportovnější sako v kombinaci s kvalitní košilí nebo polo trikem a bavlněnými kalhotami. Není nutné mít kravatu, nezbytné je však dbát na to, aby pásek ladil s obuví. Je dobré držet se barev, jako je béžová, hnědá či modrá.

Ženy mohou volit pouzdrové sukně, šaty ke kolenům nebo kalhoty a halenku. K celkovému vzhledu se hodí spíše uzavřená obuv. Tento styl nekombinujte s velkými výstřihy či minisukněmi.

SMART CASUAL

Tento dress code je tak trochu oříšek. V podstatě se jedná o cokoliv formálnějšího, než je vaše běžné oblečení, ale méně formálního než oblek. Pánové mohou vyměnit košili za triko nebo rolák. Přes den lze nosit k oděvu džíny, večer by se jim však měli vyhnout. Ženy pravidla příliš neomezují, mohou obléct kalhoty, triko, svetr či halenku.

COCTAIL

Nevíte, co si obléct na svatbu, firemní akci nebo prostý večírek? Tak právě k tomu vám pomůže tento dress code. Muži mohou na denní události obléknout světlejší oblek, po šesté večerní by se však měli držet spíš tmavších barev.

Dámy mají šanci vytáhnout ze skříně lodičky, baleríny a menší kabelku, která doplní jejich celkovou vizáž. Svou roli zde sehrají i výrazné šperky, které mohou ženy obléct v kombinaci s kalhotovým kostýmem.

Tagy:
oblečení móda Showtime dress code creative black tie smart casual business casual coctail

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:35

Bloomberg: USA jsou připraveny zcela zbavit Rusko možnosti splácet státní dluh po 25. květnu

22:14

Německá kontrarozvědka varuje firmy před útoky proruských hackerů

21:51

Ruský vicepremiér přijel do Chersonské oblasti: „Zaujala by důstojné místo v ruské rodině“

21:32

Rusko vyslechne ukrajinské vojáky evakuované z Azovstalu v trestních věcech

Přísná trenérka ruských krasobruslařek narazila v USA, nemohla koučovat dceru. Proč?

Je známá pro svůj přísný, možná až despotický přístup. Ale právě i díky tvrdé ruce vzešlo zpod křídel ruské trenérky Eteri Tutberidzeové mnoho výjimečných krasobruslařek, a to včetně mladičkého zázraku Kamily Valijevové. Tu na olympijských hrách v Pekingu semlela informace o tom, že měla dříve pozitivní dopingový test. A nyní možná tento fakt pokazil Tutberidzeové výlet za dcerou, která trénuje ve Spojených státech amerických.

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

Záběry silných explozí: Ruský obrněnec najel na minu. Vybuchl i vůz, který ho chtěl objet

Ruskou ofenzivu na Donbasu výrazně zpomalují i protitankové miny, které v oblasti rozmístili Ukrajinci. Dokazovat to má další video, které koluje po internetu. Z leteckých záběrů lze vidět ruský bojový vůz BMP-2, který najel na minu. Další ruský obrněnec se zničené vozidlo snažil objet, najel však na minu také. Následovalo několik dalších výbuchů. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Spory Ruska a Izraele se vyostřují. Chystá Jeruzalém odvetu za napadení svých letounů?

Začalo to výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“. Nyní se zdá, že Rusko dalo Izraeli další důvod k podpoře Ukrajiny. Podle izraelských médií totiž ruská armáda v Sýrii poprvé předvedla náznak bezletové zóny a zaútočila proti izraelským letadlům. I kvůli zhoršujícím se vztahům s Moskvou Jeruzalém čím dál více zvažuje vojenskou pomoc Ukrajině.

Rozhodnuto. Nová pražská filharmonie bude stát 6 miliard. Podívejte se, jak bude vypadat

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.

Živě
ON-LINE: Rusové podnikají další razantní kroky. Hodlají vystoupit z významných organizací

Jednání mezi Moskvou a Kyjevem ohledně vyřešení situace na Ukrajině nepokračují. V Rusku vypukl další záhadný masivní požár. Tentokrát hoří chemický závod na výrobu plastů v Berdsku. Mezitím finský parlament drtivou většinou hlasů podpořil podání přihlášky do NATO, přihlášku do aliance podepsalo i Švédsko. Rusko se rovněž chystá vystoupit z WTO a WHO, návrh je v parlamentu.

Domácí zpravodajství

Fiala a Rakušan: Už žádná ultimáta. Hřib slíbil, že kvůli uprchlíkům neudělá unáhlené kroky

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) přislíbil, že do konce jednání o přerozdělování uprchlíků mezi kraji nebude dělat ukvapené a unáhlené kroky, k nimž by patřilo uzavření pražského asistenčního centra ve Vysočanech (KACPU). Po úterním mimořádném jednání vlády to novinářům řekli premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Ten o přemisťování uprchlíků do regionů bude s hejtmany opět jednat ve čtvrtek.

CNN Prima NEWS během 2. roku na trhu ztrojnásobila počet diváků. Jaká témata je oslovila?

Přesně před dvěma lety – 3. 5. 2020 – odstartovala multiplatforma CNN Prima NEWS. Druhý rok potvrdil vzestupnou trajektorii nastavenou v prvním roce a přinesl řadu rekordů. Díky kvalitně pokrytým klíčovým zpravodajským událostem, jako byly říjnové parlamentní volby či válka na Ukrajině, překonávala stanice CNN Prima NEWS i hranici 4% share v CS 15+ v celodni. A multiplatforma jako celek oslovila letos v březnu 7 783 tisíc lidí v CS 10+.

Hůle: Snižme šikanu lidí v nouzi, vyděláme všichni. Cesta k pomoci má být krátká a rychlá

Česko se nadále potýká s rapidním zdražováním. Ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedla, že koncem roku budou pravděpodobně podporovat čtvrt milionu lidí. Daniel Hůle z Člověka v tísni podotkl, že zásadní problém pro pomoc lidem v krizi představuje byrokratická zátěž. Radil, aby vláda tyto skupiny lidí nešikanovala přehnanou administrativou.