Oblečení prozradí profesionalitu i kreativitu. Obávané dress cody v překladu

Oblečení je nesmírně důležitým prvkem, na němž se odráží profesionalita i kreativita osobnosti. Pokud pracujete ve škole, ve firmě nebo na vlastní pěst, je důležité volit vhodný oděv. Víte, co si obléct na firemní akci, svatbu či pracovní pohovor? Vysvětlili jsme několik pojmů, které vám mohou pomoci zorientovat se ve světě módy.

CREATIVE BLACK TIE

Od klasického black tie se liší hlavně tím, že dává lidem šanci projevit kreativitu. Přesto se však tento styl neobejde bez jasně daných pravidel. Muži by se měli vyhnout obleku s kravatou a raději zvolit smoking. Vhodná je i černá košile a motýlek.

Ženy mohou obléknout elegantní oděv, například smokingové kalhoty a bílou halenku s výraznými šperky, nebo moderní kalhotový kostým. Vhodné jsou i obyčejné černé šaty, doplněné výraznou kabelkou. Cílem je zkrátka nesplynout s davem.

BUSINESS CASUAL

Jedná se o kombinaci elegance a pohodlí. Tento uvolněný dress code je ideální pro dny, kdy nedochází k obchodním jednáním, styku s klienty nebo veřejností. Naopak na meetingy volte formálnější variantu. Business casual je nicméně vhodný na většinu pracovních pohovorů, za předpokladu, že firma, kde chcete pracovat, nemá dress code nastaven jinak. V dnešní době patří k nejrozšířenějším způsobům oblékání do zaměstnání po celý týden.

Muž si může obléknout sportovnější sako v kombinaci s kvalitní košilí nebo polo trikem a bavlněnými kalhotami. Není nutné mít kravatu, nezbytné je však dbát na to, aby pásek ladil s obuví. Je dobré držet se barev, jako je béžová, hnědá či modrá.

Ženy mohou volit pouzdrové sukně, šaty ke kolenům nebo kalhoty a halenku. K celkovému vzhledu se hodí spíše uzavřená obuv. Tento styl nekombinujte s velkými výstřihy či minisukněmi.

SMART CASUAL

Tento dress code je tak trochu oříšek. V podstatě se jedná o cokoliv formálnějšího, než je vaše běžné oblečení, ale méně formálního než oblek. Pánové mohou vyměnit košili za triko nebo rolák. Přes den lze nosit k oděvu džíny, večer by se jim však měli vyhnout. Ženy pravidla příliš neomezují, mohou obléct kalhoty, triko, svetr či halenku.

COCTAIL

Nevíte, co si obléct na svatbu, firemní akci nebo prostý večírek? Tak právě k tomu vám pomůže tento dress code. Muži mohou na denní události obléknout světlejší oblek, po šesté večerní by se však měli držet spíš tmavších barev.

Dámy mají šanci vytáhnout ze skříně lodičky, baleríny a menší kabelku, která doplní jejich celkovou vizáž. Svou roli zde sehrají i výrazné šperky, které mohou ženy obléct v kombinaci s kalhotovým kostýmem.

Tagy:
oblečení móda svatba košile Showtime dress code creative black tie smart casual business casual coctail oděv