CNN Prima News obchodní válka

obchodní válka

Výpis příspěvků ke štítku „obchodní válka“

Joe Biden v Bílém domě prospěje i české ekonomice, očekávají analytici

21. ledna 2021 07:51

Nastupující americký prezident vytáhl z rukávu obří podporu domácí ekonomiky. Fiskální stimulační balíček v objemu 1,9 bilionu dolarů má pomoci nejsilnější ekonomice světa dostat se z krize způsobené propuknutím koronavirové pandemie. Joe Biden ale současně chystá zvýšení daní a pravděpodobně ukončí obchodní válku s Čínou.

Tažení proti Huawei vstupuje do klíčové fáze. Vtáhnou USA Evropu do obchodní války?

20. července 2020 05:04

Rozhodnutí Velké Británie vyřadit čínskou technologickou společnost Huawei z budování své 5G infrastruktury povede k vystupňování amerického tlaku na další evropské země. Zda mu Evropská unie odolá, bude zásadně záviset na tom, jak se k Huawei postaví Německo. To se zatím tváří, že potenciální bezpečnostní riziko je zvládnutelné.

Trump znovu pohrozil přerušením obchodních vztahů s Čínou. Bude nová válka velmocí?

18. června 2020 23:44

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek opět pohrozil přerušením obchodních vztahů s Čínou. „USA si za rozličných podmínek ponechávají politickou možnost úplného oddělení se od Číny,“ napsal Trump na Twitteru v souvislosti s dřívějším vyjádřením amerického obchodního zmocněnce. Prezidentova slova dala agentura AFP do souvislosti s „krajním napětím mezi oběma předními světovými velmocemi“.