CNN Prima News obchodní válka

obchodní válka

Výpis příspěvků ke štítku „obchodní válka“

Ekonom Slaný: Obchodní válka s Čínou Evropu poškodí. Očekávejme odvetu, varoval Peterka

Zavedení cel na čínské elektromobily evropským automobilkám konkurenceschopnost na globálním trhu nevrátí, je přesvědčen ekonom a vysokoškolský pedagog Martin Slaný. Podle odborníka na digitální ekonomiku Pavla Peterky Evropa zaváděním moderních zelených technologií zahraniční konkurenci nepřeválcuje. Oba experti se zároveň ve vysílání pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS shodli, že výsledky nedávno skončených eurovoleb Čechům finanční úlevu rozhodně nepřinesou.

Evropa zaspala. Cla na čínské elektromobily jsou cestou k obchodní válce, shodli se ekonomové

Zvýšení cel na dovoz elektromobilů z Číny může vést k obchodní válce. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli člen Národní ekonomické rady vlády Petr Zahradník a bývalý ministr financí Ivan Pilný. Zahradník navíc podotkl, že před pandemií koronaviru jsme byli svědky nejrůznějších vyhrožování, což nepřispívalo vzájemnému obchodu.

KOMENTÁŘ: Trump, nebo Biden? Koho a proč si přeje Čína

Čínské vedení pragmaticky sleduje americké předvolební zápolení. Tamní média začínají hledat odpověď na otázku, kdo z pravděpodobných prezidentských kandidátů bude pro Čínu nejstravitelnější, zejména pak za současných podmínek přetrvávající recese a regionálních válek s globálními dopady.

Trump znovu pohrozil přerušením obchodních vztahů s Čínou. Bude nová válka velmocí?

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek opět pohrozil přerušením obchodních vztahů s Čínou. „USA si za rozličných podmínek ponechávají politickou možnost úplného oddělení se od Číny,“ napsal Trump na Twitteru v souvislosti s dřívějším vyjádřením amerického obchodního zmocněnce. Prezidentova slova dala agentura AFP do souvislosti s „krajním napětím mezi oběma předními světovými velmocemi“.