reklama

Obhájce žádá osvobození Kočnera v případu vraždy novináře Kuciaka

Obhájce slovenského podnikatele Mariana Kočnera v pátek vyzval soud, aby jeho klienta zprostil obžaloby v případu předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Proces v Pezinku pokračuje závěrečnými řečmi trojice obžalovaných a jejich advokátů.

reklama

Kočner si podle prokuratury Kuciakovu vraždu objednal ze msty za to, že novinář poukazoval na jeho rozsáhlou ekonomickou trestnou činnost. Kočnerův obhájce Marek Para před soudem tento motiv zpochybnil a označil ho za příliš všeobecný. „O mém klientovi píší novináři od devadesátých let,“ prohlásil Para a dodal, že za vraždou mohla být i jiná Kuciakova publikační činnost.

K tématu

Také obhájkyně Aleny Zsuzsové, která prý za finanční odměnu objednávku na vraždu převzala, navrhla, aby soud její klientku zprostil obžaloby v plném rozsahu. Podobně jako předtím Kočnerův advokát poukazovala i ona na údajné nesrovnalosti v důkazech, které předložila obžaloba.

Kromě Kočnera a Zsuzsové čelí obžalobě ještě údajný pomocník již odsouzeného vraha novináře Tomáš Szabó. Všichni tři obžalovaní vinu popírají. Prokurátor Vladimír Turan navrhl pro trojici trest 25 let vězení. Doživotí nežádal s ohledem na to, že podle znaleckého posudku je u obžalovaných dlouhodobým pobytem za mřížemi možná jistá míra nápravy.

Ke zprostředkování vraždy Kuciaka se dříve přiznal Zoltán Andruskó, který s policií při vyšetřování spolupracoval a loni přistoupil na trest vězení v trvání 15 let. Po zahájení líčení v kauze Kuciakovy vraždy letos v lednu zase jeden z obžalovaných Miroslav Marček před soudem prohlásil, že zastřelil novináře i jeho přítelkyni a dříve také jednoho podnikatele. Za to byl Marček zatím nepravomocně odsouzen k 23 letům vězení.

Další hlavní zprávy

reklama
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Hejtman Vondrák: Vše nasvědčuje tomu, že požár v Bohumíně byl žhářský útok
Oheň kompletně zničil byt, tvrdí hasič. Dům v Bohumíně bude během vyšetřování neobyvatelný
Další články
reklama
reklama