CNN Prima News Martina Kušnírová

Martina Kušnírová

Výpis příspěvků ke štítku „Martina Kušnírová“

KOMENTÁŘ: Slovenská vláda beznaděje. Matovič promrhal šanci a umetl cestu zpět Ficovi

5. září 2022 22:49

Tragikomedie v přímém přenosu. Slovenská vláda se znovu rozpadá a opět je u toho duo Richard Sulík a Igor Matovič. Dvojice nesmiřitelných rivalů si očividně neuvědomuje, že svým rozchodem nejen, že promarnila naděje Slováků, kteří po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové volali po změně poměrů v zemi, ale hlavně tím umetli cestičku zpět k moci kontroverznímu expremiérovi Robertu Ficovi. Ten znovu nabral na síle a teď se vrací. A s sebou táhne i krajní pravici – své nové spojence.

Jizvy slovenské společnosti. Bratislava odhalila památník věnovaný Kuciakovi a Kušnírové

22. února 2022 11:56

V pondělí 21. února to byly přesně čtyři roky od chvíle, kdy vyhasly rukou nájemného vraha životy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Vrah a další dva odsouzení v této kauze si odpykávají dlouholeté tresty, otazník ale stále visí nad jménem objednavatele či objednavatelů likvidace investigativního novináře. U příležitosti výročí byl v Bratislavě odhalen památník zavražděných.

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

15. června 2021 08:01

Slovenský nejvyšší soud v úterý projedná odvolání proti verdiktu nižšího soudu, který ve tři roky starém případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové loni osvobodil dva obžalované a uznal vinným žalovaného vrahova pomocníka. Další dva muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli v samostatných procesech pravomocně potrestáni dlouholetým vězením.

Kočner o vraždě Kuciaka dopředu nevěděl, píše se v rozsudku. Soudci se báli omylu

6. října 2020 22:23

Soud ve slovenském Pezinku zveřejnil písemný rozsudek v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Vyplývá z něj, že podnikatele Mariana Kočnera i jeho spolupracovnici Alenu Zsuzsovou osvobodil především kvůli obavě z justičního omylu. Svědectví Zoltána Andruskóa ani Petera Tótha, kteří vypovídali proti Kočnerovi, nepovažoval za dostatečné. Nepodařilo se navíc prokázat, že by Kočner o plánu zabít Kuciaka vůbec věděl.

Nejvyšší soud bude mít těžkou práci, řekl advokát Sokol ke kauze Kuciak

3. září 2020 23:27

Tak velké vzedmutí občanské společnosti, jaké vyvolala vražda Jána Kuciaka, Slovensko od revoluce nezažilo. Kauza odhalila silné napojení podsvětí na nejvyšší patra politiky a lidem došla trpělivost. Na otázku, jaké reakce čtvrteční rozsudek vyvolal, odpovídali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové advokát Tomáš Sokol a blízký spolupracovník Jána Kuciaka novinář Marek Vagovič.

Holcová: Při pohledu na rodiče Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové mi vyhrkly slzy do očí

3. září 2020 18:46

Soud na Slovensku osvobodil Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovou. Podle obžaloby si měli objednat vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Na podrobnosti se v pořadu K věci ptala Marie Bastlová novinářky a zakladatelky Českého centra pro investigativní žurnalistiku Pavly Holcové, která vynášení rozsudku sledovala přímo v Pezinku.

Šok je veliký a poznatek jednoznačný: Také Slovensko je mafiánským státem, píše Welt

3. září 2020 16:57

Krátce po rozsudku v případě vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové se objevily první reakce na osvobození Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsové. „Čestní lidé na Slovensku již slavili, že soudy se po Kočnerově odsouzení pustí i do dalších dosud v politice i v hospodářství nedotknutelných,“ komentoval rozhodnutí soudu německý Welt.

Matka Martiny Kušnírové: Naše děti jsou v hrobě a Kočner se směje

3. září 2020 15:34

Soud na Slovensku uznal vinným jen jednoho z trojice zbylých obžalovaných v případu předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka, při které byla zastřelena i jeho partnerka Martina Kušnírová. Odsouzeným je údajný pomocník vraha Tomáš Szabó. Soud naopak zprostil obžaloby podnikatele Mariana Kočnera, jenž si podle žalobce Kuciakovu vraždu objednal, a také Alenu Zsuzsovou, která byla podle obžaloby zprostředkovatelkou vraždy. Matka Kušnírové se slzami v očích řekla, že spravedlnost na Slovensku ještě nezačala úřadovat a že se odvolají.