CNN Prima News Martina Kušnírová

Martina Kušnírová

Výpis příspěvků ke štítku „Martina Kušnírová“

Zemřel Kočnerův bratr. Vůči odsouzenému podnikateli se tvrdě vymezil, podpořil i Čaputovou

Ve věku 53 let zemřel Ivan Kočner, mladší bratr Mariana Kočnera, slovenského podnikatele odsouzeného za podvod s falešnými směnkami a spojovaného s vraždou novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Podle webu Pluska.sk podlehl boji s vážnou nemocí. Ivan Kočner se od bratra veřejně distancoval, zaujímal jiné politické postoje, dokonce podpořil Zuzanu Čaputovou v její prezidentské kampani.

REPORTÁŽ: Milovaný i odmítaný. Na Slovensku o Ficovi s bachařem, penzistou či bezdomovcem

Zápotockého, Engelsova, Říjnová či Budovatelská. „Předchozí vlády Slovensko strašně zadlužily, takže Fico to teď nějak musí vyřešit,“ je přesvědčen 35letý Tomáš Čirč, zaměstnanec vězeňské služby. Zrovna relaxuje v pivnici na ulici Československé armády v Prešově na východním Slovensku. Radní si tu po roce 1989 s přejmenováním ulic nelámali hlavy, což může být jeden z tisíců důvodů současné atmosféry na Slovensku. „V těch názvech je komunistická symbolika a bohužel i důkaz, že pořád nějakým způsobem patříme k bývalému sovětskému bloku,“ uvažuje 64letý Milan Hurný z Engelsovy ulice. Reportáž CNN Prima NEWS přináší názory náhodně oslovených občanů na aktuální politické dění.

Podpora Babiše může Pellegrinimu uškodit. Ani Korčok nemá čistou tabuli, říká novinář Bárdy

Peter Pellegrini, předseda slovenské Národní rady kandidující na prezidenta, by byl jen loutkou v rukou premiéra Roberta Fica, v kampani popřel sám sebe. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Peter Bárdy, šéfredaktor portálu Aktuality.sk. Na druhou stranu zmínil, že ani Pellegriniho soupeř, exministr zahraničí Ivan Korčok, není zcela bez poskvrny. Dodal však, že se to ale s Pellegrinim nedá srovnat.

Šest let od vraždy Kuciaka a Kušnírové: Dál musíme být opatrní, říká reportérka ze Slovenska

I šest let po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka je aktuální touha společnosti žít na slušném a spravedlivém Slovensku, řekla ve středu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Soudy kauzu dosud pravomocně zcela neuzavřely. Dlouholeté tresty si však již nyní odpykávají tři lidé včetně nájemného střelce. Kuciak byl podle vyšetřovatelů zavražděn kvůli své investigativní práci. Zahraniční reportérka CNN Prima NEWS Andrea Teissigová popsala, v čem je situace novinářů na Slovensku i nyní složitá.

Tvrdý střet známých vězňů. Kočner se pustil do mafiánského bosse, nechutnaly mu palačinky

Slováci řeší spor svých pravděpodobně nejznámějších vězňů. Odsouzený podnikatel Marian Kočner, který je podezřelý z objednání vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, se totiž dostal do křížku s doživotně odsouzeným vrahem a někdejším bossem podsvětí Mikulášem Černákem. Důvod střetu je navíc velmi kuriózní. Točí se totiž kolem palačinek.

KOMENTÁŘ: Osvobození Kočnera je šok. V kauze Kuciak vyhrál soudní bitvu, válka ale nekončí

Šok. Jiné slovo, jak vystihnout páteční dění na Specializovaném trestním soudu ve slovenském Pezinku, mě nenapadá. V kauze vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové sice padly nové tresty, ale nejvíce sledovaná postava celého procesu – Marian Kočner – odešla od soudu s osvobozujícím verdiktem. Justice konstatovala, že rozhodnutí není ani tak o „nevině, jako o nedostatku jasných důkazů“. Protože ale téměř jistě dojde na odvolání, kauza Kuciak u konce ani zdaleka není.

Nové verdikty v kauze Kuciak. Soud opět zprostil Kočnera obžaloby, Zsuzsová dostala 25 let

Soud první instance na Slovensku v novém líčení uznal obžalovanou Alenu Zsuzsovou vinnou ze sjednání vraždy novináře Jána Kuciaka. Soud jí vyměřil 25 let vězení. Je také vinna z podílu na přípravě nedokonané vraždy někdejšího elitního prokurátora a nynějšího generálního prokurátora Slovenska Maroše Žilinky, jakož i dalšího prokurátora. Specializovaný trestní soud (STS) naopak opět osvobodil obžalovaného Mariana Kočnera, který čelil obžalobě z objednání Kuciakovy vraždy, a nově ho zprostil také obžaloby z objednání vražd zmíněných prokurátorů a také jednoho právníka. Verdikt STS není pravomocný.

Sledujte speciál: Překvapivý rozsudek v případu vraždy Jána Kuciaka

Soud na Slovensku v pátek odpoledne po novém líčení vynáší verdikt nad obžalovanými v případech vražd novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky a dalších nedokonaných vražd. Prokuratura navrhla soudu uznat Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovou vinnými v obou kauzách a vyměřit jim shodně doživotí. Obhájci Kočnera i Zsuzsové žádali, aby byli jejich klienti zproštěni obžaloby. Speciální vysílání CNN Prima NEWS startuje v 15:00.

Morálka mě nezajímá, hlásá Fico. U Slováků opět boduje, silnější byl jen před vraždou Kuciaka

Slovenský expremiér Robert Fico se svojí stranou Směr-SSD znovu vede v předvolebních průzkumech a jeho popularita vytrvale roste. Čerstvý průzkum agentury NSM mu dokonce dává již poměrně dominantní náskok před nejbližšími pronásledovateli. Slovenská média tvrdí, že takto silný byl Fico naposledy před vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové před pěti lety. Zdá se, že bývalý několikanásobný předseda slovenské vlády může znovu dominovat tamní politické scéně.

Nový důkaz v kauze Kuciak? Zprostředkovatel vraždy se bál o život, napsal proto dopis

Slovenští vyšetřovatelé vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové přednesli možný nový důkaz k případu. Jedná se o dopis, který napsal jeden z odsouzených za zprostředkování vraždy Zoltán Andruskó. Ten v něm tvrdí, že se několik týdnů před smrtí zmiňované dvojice, na které měl značný podíl, bál o svůj život. Stejně tak zmiňuje další plánovanou vraždu.

Vagovič: Z odkazu Jána Kuciaka mám smíšené pocity. Fico se arogantně vysmívá a vyhrožuje

Vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové vyvolala na Slovensku rozsáhlé změny a spojila společnost i novináře. Pět let po tragické události je však situace zcela odlišná. Známý investigativní novinář Marek Vagovič, který byl Kuciakovým nadřízeným, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsal, jak na období kolem vraždy vzpomíná a jak se od té doby slovenská společnost, politická scéna i žurnalistika posunula.